Ms Shakti Mod Amp Nasıl Bir Alettir?

Is kotaran, cok yonlu ama cabuk bozulan bir alet. Tek kanallisi, twin'i, sahnede cok kullandim. Cok ekmegini yedim. Elime gecen 5 Shakti'de farkli arizalarla karsilastim. Almasi da satmasi da kolay bir alet. Al bak, dene...

Bunlar göreceli konular. Ben ekipmanları ve üzerinde oynadığımı yazdım. İstenirse böyle tonlar çıkarılabilir yani başka ekipmanlarla.

İş en çok mix'te ve mikrofonlamada bitiyor kayıt konusunda. Ancak tek başına direkt ses kartına girerek de çok güzel sesler alınabilir. Ben çok eskiden bir video yüklemiştim ama sonra sildim, orada mikrofonlamadan direkt ses kartına girmiştim (di-box ile) ve yine kütür kütür sesler almıştım. Tabi bunlar Heavy Metal adına yapılmış işler.

Ne yazık ki clean tarafı en fazla 'iş görür' kıvamında.

Bu arada benim 2 tane amfim, bir tane de Engl rack preamp'im var, ona rağmen kullanıyorum. Hepsinin tadı farklı, örnekleri beğendiyseniz denemeye değer en azından.

Amfinizle en güzel sonuç için cd in girişi ya da fx loop'u olmalı. Çünkü bu alet zaten tek başına bir amfi gibi. Kendi amfinizin tonu şekillendiren (preamp) kısmını devreden çıkarıp yalnızca hoparlörünü kullanmanız lazım. İki amfiyi(aslında iki preamp'i) üst üste bindirince ses boğulur. Mix'te falan da kurtulmaz :) Saygılar.

Son düzenleme:
Is kotaran, cok yonlu ama cabuk bozulan bir alet. Tek kanallisi, twin'i, sahnede cok kullandim. Cok ekmegini yedim. Elime gecen 5 Shakti'de farkli arizalarla karsilastim. Almasi da satmasi da kolay bir alet. Al bak, dene...

Pedal bozulsa veya herhangi bir arıza yaptığında mustafa abi tarafından ömür bou garanti altında o yüzden sorun olarak düşünebileceğim son şey pedalların bozulması. :)

Bir tane de altyapıyla güzel bir kayıt bulunsun dedim. Zamanında hazırladığım Pentagram - Tigris/Bir altyapısı üzerine bir kayıt. Bana göre Shakti'yle aldığım en iyi kayıt oldu.

Shakti dışında az miktarda da olsa Joyo Vintage Overdrive ile boostladım.
Kayıtta Jackson Pc-3'ü kullandım.

Bazı eklentiler aşırı gelebilir, kendi zevkime göre yaptım :) Beğenmeniz dileğiyle.

Son düzenleme:
Bir tane de altyapıyla güzel bir kayıt bulunsun dedim. Zamanında hazırladığım Pentagram - Tigris/Bir altyapısı üzerine bir kayıt. Bana göre Shakti'yle aldığım en iyi kayıt oldu.

Shakti dışında az miktarda da olsa Joyo Vintage Overdrive ile boostladım.
Kayıtta Jackson Pc-3'ü kullandım.

Bazı eklentiler aşırı gelebilir, kendi zevkime göre yaptım :) Beğenmeniz dileğiyle.
Aletin kendi kabin simulasyonları mı yoksa arkasında eq mu var?

Önceki mesajlarda yazdığım ekipmanlardan tek farkı gitar. Kabin simulasyonuyla kayıt almıyorum artık, ama o şekilde de güzel sonuçlar alınabiliyor doğru ayarlarla. Bu kayıtta pek çok eklenti var, yalnızca eq değil. Tekrardan yazalım madem.

Kullanılan ekipman;
Jackson Pc-3 (Alnico II Pro var kayıtta)
Joyo Vintage Overdrive
Ms Shakti*
44 Magnum Poweramp pedalı
Harley Benton 1x12 Celestion v30
Prodipe TT-1
Art Studio V3 Mic Preamp
M-audio MobilePre ses kartı

Gerisi Cubase 5

Arkadaşlar ilgilendiğiniz için ve kayıtlarınızı gönderdiğiniz için teşekkür ediyorum başka kayıt ve bilgi varsa bu güzel pedal hakkında onlarıda bekliyoruz konuya :)

Geri