Baba Zula

ya müzikleri güzelde elemanlar canlı performans yaparken gruptaki kız bilgisayarda resim çiziyor o anda sarkıyla beraber ortaya cıkan bişeymiş.ne gereksiz birşey şimdi bu.bu olayın amacı ne ben çözemedim.çözen varsa yardımcı olsun.

Mad Professor'dekı cecom hariç diger sarkılarını sevmıyorum cecom'dada aradıgım rock seslerını bulamadım enteresan bır topluluk cecomda elektro sazdan baska bısı yok ama sarkı sozlerı hosuma gııtı

zaten zen'i dağıttıktan sonra rock müzikten iyice uzaklaştılar bence.. hele bas gitarlarda oya abla biraz yetersiz gibi.. aslında grubu onun sırtlaması lazım ama...

Baba Zula çok yaratıcı bir grup ya. Şarkıları çok ilginç, ilk dinlediğinizde anlayamıyorsunuz ama yine de bi daha dinlemek istiyorsunuz. Sonra bir daha bir daha.... Bu böyle gidiyor. Özellikle son albümleri Duble Oryantal çok başarılı. Müziğin farklı kesimlerinden insanlarla çalışıp onların özgülğünü bozmadan Baba Zula müziğinin içine sokmuşlar onları. Sahneleri çok ilginç sahnede sanatın farklı dallarından yararlanıyorlar ve kendilerininde dediği gibi bu sehirciyle iletiğimi kolaylaştırıyor. Son zamanlarda dansöz çıkartmaya başlamışlar sanırım. İzlemek için sabırsızlanıyorum :) .

Bu adamlar kimi müzik marteklerde Jazz reğonunda duruyorlar. Bazıları psycodelic (biliyorum çok yanlış yazdım doğrusunu öğretin ltfen) rock diyorlar. Anadolu Rock diyen bile var

Şimdi hepinize sormak istiyoum:

BU ADAMLARIN TÜRÜ SİZCE NE????

gokce_tn demiş ki:
ya müzikleri güzelde elemanlar canlı performans yaparken gruptaki kız bilgisayarda resim çiziyor o anda sarkıyla beraber ortaya cıkan bişeymiş.ne gereksiz birşey şimdi bu.bu olayın amacı ne ben çözemedim.çözen varsa yardımcı olsun.
o kız o anda hislerini müzikle bağdaşlaşan duygularını resme döküyor benzerini pink floyd da yapmıştı sahneye gelen görüntüler üzerine müzik yapmışlardı

Oasis konserlerinde de grup sahneye çıkmadan hemen önce pandomim gösterileri yapılıyor ona bakarsan. Gereksiz bir şey değil de daha çok farklı tarz sanatların bir araya getirilmesi ve iç içe yürütülmesi gibi bir şey. Yani konsere sadece müzik dinlemek için gidiyor olabilirsin ama böyle güzel bir şeyler karşılaşmak çok güzel olur ki, zaten pschedelic underground dinliyorsun o anda. Yani birinin sahnede resim yapması saçma gelmemeli.

Sevgiler...

babazula yı bir soundtrack sayesinde tanımıştım
yıllar önce tabutta rövöşata diye bir film vardı film müziklerini
onlar yapmışlardı bildiğim kadarıyla :)

BabaZula,yi anlatmak uzun sürer kisa keseyim :p tabutta rövasata filim,ini izleyince filim,den cok music,de dikkatimi cekmisti
ve
BabaZula
sonrasi albüm bulma arayisina girdim o kadar zorduki cünki Türkiye,de degildim ama en güzeli Berlin,e geldiler izledim
sonrasi albümlererini buldum :p

Üc oyundan onyedi müzik
tabutta rövasata
ruhani oyun havalari
duble oryantal
Not Elinde Demo olan albümlerde olmayan mp3 varsa lütfen bilgi. :roll:

Babazula'nın doğaçlama&deneysel tarzını çok seviyorum ve onları canlı performansta dinlemek muhteşem oluyor (ama epey oldu canlı dinlemeyeli).

Murat Ertel gerçekten müthiş biri...doğaçlama için ön hazırlık yapıyor genelde, bir ana tema oluyor ve o konuda okuyor, araştırıyor, materyaller ve görüntüler buluyor, düşünüyor, tüm bunları yaparken de doğaçlama altyapısı oluşmuş oluyor ve bu birikimle sahnede oluşuveriyor sözler ve besteler. Zamana, mekana ve seyirci kitlesine özgü bir durum da yaşanıyor anlık. Seyirciyle beraber bir müzik yolculuğuna çıkıyorlar ve bu çok heyecan verici oluyor. Bazen performanslarını da kaydediyorlar. Tüm dünyada ciddi hayran kitlesi olan bir grup ve gerçekten yeterince değeri bilinmiyor ülkemizde Babazulanın.

Ben zen dönemini de çok sevmiştim ama:)

gokce_tn demiş ki:
valla söz konusu olan kızla ilgili radikal gazetesinin ropörtajında okudum sanırım evet orda resim falan cizyor..zaten grup film müzikleri.yapıyor esturmantel..

Geri