Baba Zula

yaw adamları türkiye dışında bütün dünya tanıyor sonic youth un solisti bunların hastasıymış
umarım ilerde bir gün değerleri anlaşılır
ne içki ne uyuşturucu adamları dinlemek yetiyor...

babazula iyi de ben zeni çok özlüyorum yaa..murat ertel le bir konuşmamızda türkiyenin zen i daha yeni anladığını,misyonunu tamamladığından bahsetmişti..şimdi sıra babazuladaymış..bir de yaptıkları müziğin adını orient-dub koymuşlar..kendisine bu türü tanımadığımı,başka örneklerini nerde bulacağımı sormuştum..kendisi de zaten bulamazsın biz koyduk bu ismi demişti :)

sahnede tamamen değişiyorlar grupcek, tanınmaz hale geliyorlar.. kopuyorlar, koparıyorlar.. atmosfer insanları, nasıl da süper, sert, ağır, oynak... "bir ayak yukarda, diğeri aşşadaaaaaaaaa......"

baba zula grubu yeni vizyona giren "istanbul hatırası" adlı filmde (bir müzisyenin görüşüyle istanbul ve müzik) oldukça fazla sahnede yer almış.röportaj gibi geçen sahneler de grup adına fazla bir şey geçmese de genel anlamda müzik ve baba zula'nın müziği adına çok güzel şeyler var.çok dolu konulardan bahsetmişler.
ayrıca filmin sonunda kanadalı bir hatunun eşlik ettiği şarkı nefis bir parça.
saygılar...

ben de çok merak ettim bu kadar övülen bir grubu..
ama türünü kimse tam olarak yazmamış."kafayı 1500 yapan bir tür" olarak yazılmış ama nedir tam olarak. bir de nerden bulabilirim şarkılarını (internetten üzerinden adres soruyorum)(gönül ister istanbulda oturalım gidelim orjinal albüm arayalım ama ..)
siteleri falan var mı

ZoKaNNa demiş ki:
ama türünü kimse tam olarak yazmamış."kafayı 1500 yapan bir tür" olarak yazılmış ama nedir tam olarak. bir de nerden bulabilirim şarkılarını (internetten üzerinden adres soruyorum)(gönül ister istanbulda oturalım gidelim orjinal albüm arayalım ama ..)
siteleri falan var mı
baba zula "pschedelic underground" müzik yapar.internet siteleri var: http://www.babazula.com/ ayrıca daha ayrıntılı bilgi istersen şöyle bir gezinmen yeter,çok fazla bilgi var bu grupla ilgili.
altınoluk'ta bulman biraz zor sanırım :roll:
sevgiler...

indream demiş ki:
zokanna http://www.doublemoon.com.tr/tr/audio_tr.asp adresinde buldum fakat dinliyemnedim sanırım bilgisayardan dolayı istersen bir dene dostum

ya burdan ben de denemiştim olmadı.senin makinandan kaynaklanmıyor sorun.ben de dinleyemedim.dinleyebilen var mı acaba?
serverı çökmüş galiba oranın.her şarkıda "sayfa görüntülenemiyor" hatası cıkıyo.

siteleri söyleyen iki arkadaşa da teşekürü bir borç bilirim.

isteresen birde kliplerin olduğu bölümde iki tane babazula klibi var ikiside entewrasan istersen birde onlara goz at onlarda sorun yok..

iki gün önce gecenin ilerleyen saatlerinde cnn-türk'de 5in1k programında rastladım baba zula'ya.çok güzel bir muhabbet oldu,ayrıca çok güzel iki parça çaldılar.ve albüme uygun olarak bir dans şov izledik,şarkılarına bir dansöz eşlik etti.

ayrıca sazcının doğaçlama kullandığı bir enstrüman vardı ki çok garip bir şeydi.radyoda frekans arakenki ya da eski türkfilmlerindeki uzaylıların çıkardığı seslere benzer bir sesi vardı enstrümanın.nereden buluyorlar bu alet edevatı bu grup?

sevgiler...

Geri