Focusrite 2i2 Mi Steinberg Ur22 Mi ?

Seçim

• Scarlett 2i2

Oylar: 25 50.0%
  • Ur 22

Oylar: 25 50.0%

• Toplam oy veren
    50
Focusrite 2i2'den Roland Quad Capture'ye geçiş yaptım. Resmen level atladım. Humbucking gitarlarda (sadece aktif olması önemli değil pasifler de dahil buna) gain en kısıkta dahi olsa Focusrite 2i2'de clipping sorunu ile karşılaşırsınız. Buradan 2i2 alacak arkadaşlara sesleniyorum :
Eğer ben gitarımı ses kartına doğrudan bağlayıp bias, amplitube gibi programlarla kayıt alacağım diyorsanız 2i2'den alacağınız sound sizi tatmin etmeyecektir. Clipping sorununun önüne geçemezsiniz maalesef :( Yok ben amfimi mikrofonlayarak kayıt alacağım diyorsanız o fiyata güzel cihaz tabi bunu kabul etmek gerek. Ama ses kartı alırken doğrudan gitar bağlantısı yapacak arkadaşlar için tavsiyem üzerinde hi-z girişi olan veya bir pad tuşu olan ses kartı almalarıdır. Bunlar tamamen kendi tecrübelerim. Benden daha bilgili arkadaşların yorumlarını duymak isterim.
Focusrite 2i2 versiyon 2 çıktı ve humbucker manyetik clipping sorununu çözmüşler...İnanılmaz memnunum..Fiyat performans ürünü...İlk versiyonda yüksek çıkışlı manyetikler maalesef sorunmuş,çoğu kullanıcının şikayet ettiği bir konu idi.....Çok başarılı bir ses kartı olmuş.Fasttrck pro satıp aldım resmen level atladım :)Alırken Ver.2 olanını alın.Arkasında yazıyor..Zaten düğmeler vs de farklı...

Focusrite 2i2 versiyon 2 çıktı ve humbucker manyetik clipping sorununu çözmüşler...İnanılmaz memnunum..Fiyat performans ürünü...İlk versiyonda yüksek çıkışlı manyetikler maalesef sorunmuş,çoğu kullanıcının şikayet ettiği bir konu idi.....Çok başarılı bir ses kartı olmuş.Fasttrck pro satıp aldım resmen level atladım :)Alırken Ver.2 olanını alın.Arkasında yazıyor..Zaten düğmeler vs de farklı...
Forumdan araştırdığım kadarı ile Focusrite 2i2 bir adım öndeydi, şimdi söylediklerinizle bir adım daha öne geçti. Sanırım 2i2 MK2'de karar kılacağım. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

Ev ortamında cubase ile , Sadece elektro gitar kaydı ve vokal kaydı için kullanmalık bir ses kartı arıyorum , Daha önce Scarlett solo kullandım, gayet memnundum ama , Ur22 kafamı karıştırıyor cubase stabilitesi sayesinde, İnternetteki karşılaştırmalarda urr2de preamfi yok deniyor, Pek anlamıyorum kayıt teknolojilerinden ne değişir benim için, + ve - ler olarak yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Tavsiyem Zoom UAC-2 olur. Usb-3 destekli olması ve kompakt tasarımı ile sizi uzun yıllar götürür.
Zoom UAC-2

Geri