Yeni içerik

Laney Cub10 Ekstra Preamp Lambası Takmak

Bildiğiniz üzeri CUB10 fabrika çıkışında 4 lambası var. Preamp katına bir lamba daha eklemek istesek herhangi bir sonuç alabilirmiyiz? Tonun hacmi, drive katının kuvveti, tonun parlaklığı ve daha sıcak tonlar için alacağımız sonuç ne olur? Yoksa tamamen çöp mü?
Eklenmez, ekleyemezsiniz, eklettirmezler. Niye?
- Ton -karakter olarak- büsbütün değişir.
- High gain ampli olsa belki tüp sayısıyla tonal hacim arasında ilişki kurabilirdik; ama genel olarak hacim ile tüp sayısının doğrudan bir alakası yok. Ekolayzer devresinde ve gerekiyorsa güç katında değişiklik yapılması lazım. Onu da yapmazlar zaten.
- Parlaklık için ekolayzer devresinde değişiklik yapmak veya tüpleri değiştirmek lazım.

Ayrıca, üretilmiş bir baskıdevre üzerine bir tüplü kat eklemek, baskıdevrenin yapısını tümden bozacağı gibi devrenin durduk yere ötmesine (evet, bildiğiniz anlamda ötme bu, gürültüye neden olmak yani) sebebiyet verir.

Diğer arkadaşların dediği gibi, en makul yol olarak, hoparlörünüzü değiştirirsiniz veya çok gerekiyorsa alete pedal ile girersiniz.

Şu hadiseye de değinmeden edemeyeceğim:
10 Watt 10" amfi ne hacmi? olsa-olsa necmi olur :)
Kullanım ortamınız ne olursa olsun, tonal anlamda hacmin çıkış gücü ile hiçbir alakası yok.
 
Bence ilginç ve farklı bir fikir, soru sayesinde olayın imkansızlığının sebeplerini de öğrenmiş olduk. Böyle başlıklar güzel ve bilgilendirici oluyor. Eski Turkrock tadında paylaşımlar. Teşekkürler özellikle @aiyiadam ve diğer değerli arkadaşlar :)
 
Ben de garip bir fikir önereyim. Ton hacimsiz mi geliyor? Bize ne a... pardonn! Tonun hacimsizliğinden yakınıyorsanız güzel bir kompresör alın kendinize. Güzel bir ayarlamayla (Şahsi fikrim.) o krisp, cangır cangır hacimli tonu ekler bir nebze.
 
Laney cub 10 cok guzel bir amfidir yaklasik iki sene kullandim,amfinin zayif noktasi boguk bir hoparlore sahip olmasidir,eminence in 10inch hoparlorlerine bakabilirsin,bir de behringer in vintage tube monster vt 999 diye bir lambali preamp pedali var hem fiyati uygundur hem de tonlari guzel bir incele derim
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler