Northernlights

NL

Güzel yorumların için teşekkür ederiz. Albüm için kolları sıvadık.. Özenle seçilmiş notalarla yeni yeni parçalar sunuyoruz dinleyicilerimize. Çok çalışıyoruz. NL ile daha doğrusu işini bilen kişiler bir arada olduğunda çalışmak daha da zevk veriyor. Teşekkürler...

Northern Lights Rulezzzz :) İstanbul'daki konserlerinize bir gelmek nasib olmadı :( ALbümü bekliyoruz 4 gözle bu arada, Rock İstanbul da çok güzel olmuş duyduğum kadarıyla daha çok başarılar diyorum ;)

çok teşekkürler..bizde tv de kendimizi görünce baya bi şaşırdık we sewindik:) 2 parçamızı full çalmarıda ayrı bi güzellikti:)
albüm içinde çalışmalara başladık işalla en kısa zamanda çıkarcaz:)

Ben tv8'de izlemistim geçen günlerde. O konserdeki siyah gözlüklü gitaristi bence çok iyiydi, canli performanslari da hiç kötü degil. Albüm çalismalari için basarilar.

Northern Lights@Monsters Of Transylvania Fest.

afissmall.jpg

Northern Lights 26 Kasım 2005'de Romanya Mureş'de düzenlenecek olan Monsters Of Transylvania festivalinin Anvil(Can) ve Phantom-X(Usa) ile birlikte 3 ana grubundan biri olacaktır.

Hertürlü kazık, sarımsak, gümüş kurşun vb. ekipman yardımlarınız kabul edilir :D

Gittik, çaldık, eğlendik, gezdik, döndük ;)

Giderken yola 4 saat önce çıkmamıza rağmen az kalsın uçağı kaçırıyorduk....havayolları ile hm grupları arasında kesin bir anlaşmazsızlık var galiba.

Bükreş’e 55 dakika uçtuktan sonra bizi bekleyen otobüs ile GTA modeli dağ yollarında WWII modeli kasabaların, köylerin arasından geçerek 6 saat süren yolculukla Tirgu Mureş ‘e ulaştık ( Transylvania ).

Festival’e yaklaşık 1.500 kişi katıldı. Sahne büyüklüğü, backstage kalitesi ve ses&ışık ekipmanları tahminimizin çok üstünde kaliteliydi.

Seyirci tepkisini ise şöyle anlatayım....tüm festival boyunca fest. güvenliği sadece biz sahnedeyken çalışmak zorunda kaldı. İlk defa bizi izlemelerine rağmen her şarkıya eşlik ettiler. Karşısında çalanın progressive grubu da olsa sonuçta bir hm grubu olduğunu idrak eden bir seyirci vardı.

Sahne sonrası ise ayrı hikaye.....dağıttığımız cd’leri imzalamaktan ve röportaj yapmaktan Anvil’i adam gibi izleyemedik. Aynı ilgi konserin ertesi günü de sürdü. Pazar günü Vlad’ın yaşadığı kasabayı, kalesini ve yaşadığı evi gezdik.

Bana göre tüm haftasonunun en önemli anları;

Anvil elemanlarının çok erken saatlerde fest. alanına gelip tüm alt grupların odalarına uğraması ve iyi şanslar dilemesi.

NL’nin son 3 senelik çalışmasının yorgunluğunu unutturan seyirci.

2 gün boyunca peşimizde kameraman ve fotoğrafçılarla gezmemiz.

Konuk evinde yanına hm grubu düşen şansız gençler :p (biraz parti dozunu kaçırdık galiba)

Kocalarının, sevgililerinin yanında tek tek hepimize asılan bayanlar.

Fotoğraflar&videolar yakında ;)

İlk çıktıkları zamanlar hiç ısınamamıştım Northern Lights'a fakat ODTÜ-Mimarlık konserinde çok beğendim kendilerini. Romanya'da Anvil ile çalmak da gurur duyulacak bir şey ama bu konserin haberini daha önce hiçbir yerde görmemiştim.
Ankarock'ta izleyecek olmak güzel.

Teşekkürler ellerinize sağlık arkadaşlar sizinle Ankarock'da festival heyecanını paylaşmak güzeldi ve o güzel müziğiniz için ayrıca teşekkürler...

Ne olduklarına bir türlü aklımın ermediği Ankara seyircisinden bir esamesinin olmadığı :( bu konser bizbize geçti ! NL; o güzel notalar için teşekkürler ;)
Albüm için sabırsızlanıyorum, besteler enfes !

Geri