Mayıs 2016 Turkrock Funk Jamsession!

@Aegnor Luinwe estağfurullah. Bence burada sönük solo, parlak solo yok. Cesur ve katılımcı sololar var. Bana sorarsan benim kendi çaldığım kısımda en sevdiğim kısım bütününü koyduğum kayıttaki intro. Diğerleri çok da aman aman şeyler değil.
@oldiesngoldies introda strat ile çaldım. Manyetikler 57 62,neck ve middle
birlikte. Pedal mobius, tube tremolo algoritması.
Sonrası prs custom 22. İki humbucker birlikte. Drive bb preamp. Analog delay ve eventide h9 reverb var. Finalde biraz Gilmour sevdam gereği rotary ile bitirmek istedim. O da mobius rotary algoritması. Drive yine bb preamp. Bu sefer ehx soul food ile boost ettim. Ampli mesa express 5 50, cabclone ile studio one daw programına kaydediyorum. Ses kartım rme babyface.
57 62'leri de PRS'leri de severim iyi denk gelmiş. Cabclone'dan memnun musunuz peki? Bazıları tarafından çok fazla yerildi ama beğenenler de yok değil..

Neyini yeriyorlarmış ? Bizim insanlarımız bir alem. Sanki tam teşekküllü stüdyo sahibi, ad da konvertörü 2500 dolar olan ses kartı var da sıra cabclone a gelmiş. Ben memnunum. Sadece loadbox olarak çok başarılı değil ama kabini aradan çıkartmadan ( yani internal load kullanmadan ) kayıt alındığında çoğu sefer mikrofondan daha başarılı. Benim odam akustik olarak çok iyi olmadığı için cabclone daha iyi sonuç veriyor.

0
Neyini yeriyorlarmış ? Bizim insanlarımız bir alem. Sanki tam teşekküllü stüdyo sahibi, ad da konvertörü 2500 dolar olan ses kartı var da sıra cabclone a gelmiş. Ben memnunum. Sadece loadbox olarak çok başarılı değil ama kabini aradan çıkartmadan ( yani internal load kullanmadan ) kayıt alındığında çoğu sefer mikrofondan daha başarılı. Benim odam akustik olarak çok iyi olmadığı için cabclone daha iyi sonuç veriyor.
Hocam Türkiye'den kimseyle konuşmadım bu ürünle alakalı, bir ara kafayı takmıştım bu ürüne. İnterneti alt üst etmiştim, oradan oluşan gözlemim bu şekilde.

Konunun yeri burası değil, uzatmayayım ama burada da olumsuz konuşanlar oluyor. Ben gayet memnunum. Eğer sessiz kayıt yapacaksam line out çıkıyorum, red wirez adlı kabin simülasyonu response lar ile yapıyorum kaydı. Başka bir cihaza hiç gerek duymadım. Şöyle diyerek bitireyim, gerekirse özelden konuşuruz yine.
Kayıt alırken mikrofon, mikrofon kablosu, dinlerken monitör, kulaklık vs eşit derecede önemli. Bunlar anormal derecede iyi olur, cabclone beğenilmez
ise anlarım. Bunlar ortalama kalitede ise cabclone türü cihazları suçlamak anlamsız.
Hoparlörün hareket ettirdiği hava sadece kulağa değil bütün bünyeye etki ediyor. Zaten kabinden duyduğunuz sesi aynen aktarmak için ciddi bir mikrofonlama bilgisi gerekiyor. Oda akustiği, volume seviyesi falan. Bildiğin oturma odasında zor iş. Gerçeğe yaklaşır ancak.

Geri