TubePre'den COMP16'ya xlr kablo ile bağlantı.....

V

vanir

slm

TubePre'den COMP16'ya xlr kablo ile bağlantımızı yani balanced olarak yaptım. Kullanma klavuzunda balanced kablolar kullanırsanız daha iyi sonuçlar alırsınız yazıyordu...

Benim merak ettiğim şey ise ses kartımın line seviyesinde bir girişi var
COMP16'dan çıkan xlr kablonun bi ucuna 1/4" jack taksam ses kalitesinden bir kayıp olurmu?

Eğer bir kayıp söz konusu ise sizce ses kartına nası bir bağlantı yapmalıyım?
ses kartımın bir adet mikrofon bir adette line seviyesinde girişi var...

teşekkürler..

İki üç metreden uzun kablo kullanmıyorsan kaliteye birşey olmaz, ama desibelden kaybedersin. Tabi dediklerim mono kablo kullanıyorsan geçerli. XLR kablonun ucuna stereo jack tak. 1 şaseye, 2 halkaya, 3 uca lehimlenecek...

Bu arada kullandığın aletleri bilmiyorum. Ama sen yinede balanslı bağlantılar yapmaya çalış her zaman.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
evet presonus markaları, bağlantı işini hallettim, bi ucu XLR bi ucu 1/4" olan kablonun bağlantısını yalnış yapmışım meğer şimdi tıkır tıkır çalışıolar..

polski90 anlattığı şekilde yapınca bi problem kalmadı...

bu iki aleti de hem mikrofonla hem enstrümanlarla sorunsuz olarak kullanabiliyormusun memnunmusun yani almayı düşünüyorum da...özellikle merak ettiğim compressor akustik gitarla tam performans veriyormu? bir de preamp bas gitar veya vurmalılar ile kullanılabilir mi ?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
tuseadam demiş ki:
bu iki aleti de hem mikrofonla hem enstrümanlarla sorunsuz olarak kullanabiliyormusun memnunmusun yani almayı düşünüyorum da...özellikle merak ettiğim compressor akustik gitarla tam performans veriyormu? bir de preamp bas gitar veya vurmalılar ile kullanılabilir mi ?

pre amp'tan memnunum öyle mucizevi sonuçlar bekleme tabii ama fiyatına göre sunduğu performans bence çok güzel ve DI olarakta kullanabiliosun, mesela bass gitarı direk pre amp a girip gayet güzel tonlar elde ettik, compressor u akustik gitar ile hiç test etmedim, aslında şimdilik sadece vokal ile test ettim ondada olması gerektiği gibi sonuçlar verdi, üstündeki presetlerde akustik gitar içinde 1 preset mevcut ama nasıl sonuç verir bilmiyorum, bence güzel bir yatırım düşünmeden al derim. ingilizcen varsa nettende araştır alan herkes memnun...

Geri