Blues Junior Için Lamba Önerisi

Üyeliğim yok malesef :(

ya mesela JJ Tesle bi model adı mı? Bunu arattığım zaman çok fazla model çıkıyor fiyatlara göre 10 euro'dan başlıyor 200 euro'ya kadar çıkıyor fiyat, hangileri preamp için hangileri power için anlayamıyorum bitürlü, hangileri blues junior'a takılabilir ya da tüm lambalar tüm amfilerle uyumlu mudur?

Senin amfine pre-amp katı için 3 adet 12AX7 tipinde power amp katı için de 2 adet EL84 tipinde lambaya ihtiyacın var.
Bu lambaları JJ Tesla, Groove Tubes vs gibi markalar seçebilirsin.

Lastik gibi düşün. 12AX7 ya da EL84 dediğimiz lastik çapı.
JJ Tesla , Groove Tubes dediğimiz de Pirelli, Lassa falan işte.

Senin amfine pre-amp katı için 3 adet 12AX7 tipinde power amp katı için de 2 adet EL84 tipinde lambaya ihtiyacın var.
Bu lambaları JJ Tesla, Groove Tubes vs gibi markalar seçebilirsin.

Lastik gibi düşün. 12AX7 ya da EL84 dediğimiz lastik çapı.
JJ Tesla , Groove Tubes dediğimiz de Pirelli, Lassa falan işte.
Teşekkürler çok daha iyi oturdu kafamda, son sorum ise şu, ebay'dan kontrol ettiğimde bazılarında ''Eşlenik'' yazıyor, bu eşlenme işi gerekli mi yoksa örneğin ayrı ayrı satıcılardan alsam yine sıkıntı yaşarmıyım devrede?

Teşekkürler çok daha iyi oturdu kafamda, son sorum ise şu, ebay'dan kontrol ettiğimde bazılarında ''Eşlenik'' yazıyor, bu eşlenme işi gerekli mi yoksa örneğin ayrı ayrı satıcılardan alsam yine sıkıntı yaşarmıyım devrede?
Power lambaları (EL84) eşlenik olmalı. Zaten o şekilde set olarak satılırlar çoğunlukla. Preamp lambaları (12AX7) eşlenik olmak zorunda değil.

Rica ederiz amfin çok güzel bir amfi. İyi günlerde kullan
Benimki kaç tane sahneyi götürdü sapasağlam. Hiç yarı yolda bırakmadı.
Çok uzun zamandır sadece hayalimdi yani bu, alacağım alacağım derken hep ertelendi, malesef bir öğrencinin hobileri için para ayırması zor oluyor, sonunda çok uyguna denk geldi, tertemiz benim oldu, havalara uçuyorum, tweed olsaydı tadından yenmezdi ama aza kanaat getirmeyen çoğu hiç bulamazmış :)

Welcome to TubeDepot.com!
Lamba işlerini bu siteden hallediyorum gümrüğe takılmadan eve kadar sapasağlam geliyor.
Burada "matched" seçeneği de var.

Konuyu hortlatıyorum ancak aynı dertten muzdarip durumdayım, forumdan bi arkadaştan Blues Junior aldım şimdi lambalarını değiştireceğim, tubedepot üzerinden alışveriş yapmak istiyorum ancak kart bilginizi veya adres bilginizi düzeltin diyor; hangisi sıkıntılı hiçbir fikrim yok ne yapsam kabul etmedi. Dahası burası olmazsa başka nereden alabilirim hiçbir fikrim yok, ebay ve amazondaki satıcılar Türkiye'ye kargolamayı bırakmış. Aynı seti buradan almaya kalkınca fiyat 200 liradan 400 liraya fırlıyor. Lambalarınızı nerelerden alıyorsunuz arkadaşlar güncel bilgi verebilirseniz sevinirim.

Geri