Crossfire

Düşündüm de acaba gruba körü körüne mi bağlıyız?Hiç mi sorgulamadık iyi müzik mi yaparlar kötü mü?Konserlerine sadece ortam için mi gidiyoruz?Albümü hiç alakası olmayan arkadaşlarımıza artistlik olsun diye mi aldıtıyoruz?Forumlarına mesaj sayımız artsın diye mi yazıyoruz?Yani gerçekten seviyor muyuz yoksa Türkiye'de fazla alternatifi olmadığı için mi göklere çıkartıyoruz?Gelin de sorunun cevabını 2005/11/10 tarihinde hatırı sayılır web sitesi metal-temple'ın albüm kritiğinde arayalım;

http://www.metal-temple.com/review.asp?id=1250

Siteyi elimden geldiğince sık takip ederim ve kesinlikle bol keseden not vermezler.Bunu sitenin 'reviews' kısmını tılayarak görebilirsiniz.Hatta dünyaca ünlü grupların albümlerinin aldığı notlarla kıyaslayın.Açıkcası ayrılık haberinin ardına bu kritiği görmek gözlerimi yaşarttı.Ve aklıselim bir kişinin yukarıdaki sorulara aradığı cevabı buldum.'Hayır, biz bu grubu hak ettiği şekilde seviyoruz.' :metal :tap: :metal

Evet bu siteyi biliyorum nightwolves sitesinde yazıyordu türkçesi ama bakımda olduğundan buraya yazamıyorum evet hakkettiği için seviyoruz ve işallah devam eder bu macera duygu sömürüsü mu yapıyorum,yoksa yapay göz yaşlarımı döküyorum,yalakalıkmı yapıyorum hepsine hayır ben bu grubu gerçekten seviyorum 3. olucak ama gerekirse 333 e kadar yazıcam LÜTFEN....
Altına imzamıda atıyorum
Efe KARADAÐLI

Bu grubu gerçekten seviyoruz...hak ettiği derecede hatta bazen düşünürdüm ulan herifler habire konsere çıkıyor gitsem mi acaba diye ama gidemiyordum çünkü mekan izmir değildi...hatta bazen hak ettiklerinden az seviyorum diye kızıyordum kendime....geçen seferinde shifty nin üyelikle yazdım bu sefer kendim yazıyourm...
Ben bu grubu seviyorum...
Gates Of Eternity Seçkin Sarpkaya...

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından düzeltilmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Nightwolves Forum bir an önce açılsa da bu konuda orada da konuşulsa.
Umuyoruz ki Can ve Kerem yazılan bu mesajları okumuşlardır. Fan kulübe üye ya da değil, seven ya da yalnızca takip eden onlarca kişinin bu ısrarını dikkate alırlar. Sayfalar dolusu ricayı göz ardı etmemelerini diliyoruz. Tüm Crossfire elemanlarının. CROSSFIRE bir ruhtur ve onlarsız devam etse bile, eksik kalacaktır. Bu nedenle kendilerini sevenlere karşı sorumlulukları olduğunu unutmamaları gerektiğini düşünüyoruz.
Biz onları seviyoruz. Hep burada istiyoruz. Daha fazla ne diyebiliriz...

Crossfire herkesinde dediği gibi dağılmamalıydı... Onlar Türkiyede bir ilki başardılar... Onlar benim örnek aldığım abilerimdi... Kerem abiyide çok severdim... Belki grup yeni elemanlar bulucaktır ama eski havayı yakalayacaklar mı bilemem...
Bende LÜTFEN diyorum...

Artık bir an önce iyi haberi duymak istiyoruz!Aralarında çözülemeyecek bir problem olduğunu düşünmüyorum.Yeni bir albüm ve eski kadroyla tekrar birlikte olmak dileğiyle...

Açıklama

Crossfire kurulduğu 1999 yılından beri toplam 6 kez eleman değiştirmek zorunda kalmıştır . Crossfire elemanlarından hiçbirisi Crossfire isminin üzerinde olmadığından, çıkan elemanların yeri her zaman doldurulmuş, grup sürekliliğine emin adımlarla devam etmiş ve edecektir.

Crossfire, Ocak 2006 tarihinde yeni albümü için kayıtlara başlayacak, Mayıs 2006 tarihinde de piyasaya sürecektir.

Tek bir Nightwolf kalmayana dek Crossfire çalmaya devam edecektir.

Hayır, tam olarak beklenen cevap değil. Ben Crossfire ruhunun ancak bu muhteşem albümü yapan kadro ile tam olarak yakalanabileceğini düşünüyorum. Ne eksik, ne fazla. Bize bildiğimiz Crossfire'ı geri verin lütfen.. Bu çokta zor değil.

Bize göre zor degil ama belli ki yıkılması zor seyler olmus , artık benim pek de ümidim kalmadı , umarım bir sürpriz ile bizi şaşırtırlar .. Ama iş ciddi gorunuyor :(

Purgatory demiş ki:
Hayır, tam olarak beklenen cevap değil. Ben Crossfire ruhunun ancak bu muhteşem albümü yapan kadro ile tam olarak yakalanabileceğini düşünüyorum. Ne eksik, ne fazla.

Kesinlikle benim de beklediğim yanıt değildi. Benim de duygularıma tercüman olmuşsun. Ama ortada bir gerçek var; Beşli kardeşlerin grupta olmadığı. Yerlerine kim gelir, kim çalar bilmiyorum ve eski ruhun yakalanabileceğini düşünmüyorum. Her zaman gönlümüzden geçenler olmuyor ne yazık ki. :cry:

Crossfire yoluna devam edecek... Bizler de ne olacak, ne bitecek göreceğiz zamanla.

Bu arada Nightwolves forum ( www.nightwolves.org/forum ) bir süredir kapalıydı, açılmış.
Hoş, herhangi bir konuya yazmak hiç gelmedi içimden. :cry:

Arkadaşlar ben olayları pek yakından izlemeyen fakat crossfire ı seven birisi olarak birkaç şey söylemek istiyorum. bunu sadece olayları dışardan izleyen birisi olarak söylüyorum o yüzden yanlış anlaşılmasın.
Bir grup varlık olarak kişiler üstüdür şöyle ki gruptan herhangi biri , ikisi o grubu temsil etmez. Yani demek istediğim bir grubun tüm elemanlarını toplasanız da grup ondan fazla birşeydir. Her grupta bazen bu tür sorunlar olabilir. Crossfire ise bence Ankara'nın en iyi grubu olarak bunu atlatmayı başaracaktır. burada en önemlisi fanların (özellikle nightwolves) desteğidir. Deerrudolf demiş ki içimden birşey yazmak gelmedi. İlk önce senin yazman gerekir bence. Ayrıca fan club ın ve grubun moralinin biraz bozuk olduğu belli ama bunu düzeltmek de size (bize) düşüyor.
Evet gerçekten de üzücü bir olay ama CROSSFIRE DAÐILDI demek olmaz bence.

Yukarıda yazdıklarımın tamamı dışarıdan görmeye çalışan bir insanın yorumudur.
Son olarak :
Başarılar Crossfire.

abrekcanbolat demiş ki:
... Bir grup varlık olarak kişiler üstüdür şöyle ki gruptan herhangi biri , ikisi o grubu temsil etmez. Yani demek istediğim bir grubun tüm elemanlarını toplasanız da grup ondan fazla birşeydir. Her grupta bazen bu tür sorunlar olabilir. Crossfire ise bence Ankara'nın en iyi grubu olarak bunu atlatmayı başaracaktır. burada en önemlisi fanların (özellikle nightwolves) desteğidir. Deerrudolf demiş ki içimden birşey yazmak gelmedi. İlk önce senin yazman gerekir bence. Ayrıca fan club ın ve grubun moralinin biraz bozuk olduğu belli ama bunu düzeltmek de size (bize) düşüyor.
Evet gerçekten de üzücü bir olay ama CROSSFIRE DAÐILDI demek olmaz bence...

Evet, sen de benim içimden geçenleri gayet güzel anlatmışsın. Zaten grubun dağıldığı falan yok ve bizlerin de desteğiyle grup şimdikinden de başarılı bir konuma gelecek.

abrekcanbolat demiş ki:
Deerrudolf demiş ki içimden birşey yazmak gelmedi. İlk önce senin yazman gerekir bence. Ayrıca fan club ın ve grubun moralinin biraz bozuk olduğu belli ama bunu düzeltmek de size (bize) düşüyor.

Haklısın... Bir an için içimden geçenleri söyledim ama artık farklı bir sayfa açıldı hem grup açısından, hem de fan kulüp açısından. Bizler de gereken desteği vereceğiz Crossfire'a...

BEŞLİ Kardeşleri saygıyla selamlıyoruz...

BEŞLİ Kardeşleri saygıyla selamlıyoruz...

Beşli Kardeşlerin ayrılığı Crossfire'ın yapısına, müziğine ya da bugün geldiği noktaya ne kazandıracak ya da ne kaybettirecek zaman içerisinde ortaya çıkacaktır illa ki. Duygusal olarak bir kopma yaşayacağımızı ise biz Fan Kulüp adına düşünmüyoruz. Onlar bizim için her zaman Crossfire elemanı olmanın ötesinde dost, arkadaş, abi, saygıdeğer müzisyen, renkli ve eğlenceli kişilikler olacaktır. Aynı geçmişte oldukları gibi...

Bugüne kadar gelip geçen altı eleman arasında Crossfire'a verdikleri emek ile amatör cover zamanlarındaki ilk elemanlarla kıyaslanamayacak derecede değerli iki kişi yollarını ayırmakta kararlı olduklarını göstermiş oldular.
Yine de bu tarz bir ayrılığın bir yurt dışı konseri, bir demo - bir albüm ve bir de yurt dışında çıkan resmi saygı albümü, bir anket ile posteri özellikle istenen grup oluşları, kendi parçalarının canlı performans ile yorumlanışını izledikleri konserler, kendilerini hiç yalnız bırakmamış sağlam bir fan oluşumu, çok etkili bir RSF 8 sahnesi, keyifli onlarca konser ve prova sonrası yaşanmış oluşu yaşanmışlığı ile üzücü olduğu kadar da başarıları ile gurur duyulacak bir süreç sonrası gerçekleşmesi onların adına da sevinmemizi ve her zaman saygı ile anacak olmamızı sağlıyor.

Elbette kendilerince haklı nedenleri vardır bunca emeği ve seveni arkada bırakarak hareket edebildiklerine göre. Ne de olsa her ikisi de; hem Kerem, hem de Can Beşli grubun gerek dışarı karşı, gerekse de fanlarına karşı iletişiminde temel iki elemanıydı. En samimi mesajlar, en içten açıklamalar ve en dürüst itirafları ile grubun sözcüsü konumundaydılar. Bunu üye akışına ve gelen üyelerin bu iki eleman ile olan iletişimine dayanarak söylüyoruz, kalan elemanları suçlamak ya da rencide etmek için değil.

:taptim Beşli Kardeşler :taptim ; Crossfire ve Nightwolves oluşumları için sarfettikleri emek ile her zaman gönüllerde önemli bir yere sahip olacaklardır. Bu anlamda tercihlerine saygı duymak ve yollarının açık olmasını, müzikal yaşamlarının başarılarla devam etmesini dilemek düşüyor biz fanlara... Biz fanlar olarak bu duygusal birlikteliğin kopmaması için elimizden geleni yaptığımıza inanıyoruz. Sizleri Crossfire'da görmek istediğimizi tekrar tekrar belirttik ama kararınıza da her zaman saygı duyacağız.

:taptim Sizleri unutmayacağız... :taptim

CROSSFIRE yoluna devam ediyor.

CROSSFIRE yoluna devam ediyor.

Her grupta, elemanlar arası bireysel fikir ve eylem ayrılıkları olması, üretim sürecinde belli bir noktaya gelmeyi başarmışken rastlanması doğal aşamalardır. Bunu da anlayış ve hoşgörü ile karşılamak gerekmektedir.

CROSSFIRE grubunun bugüne kadar çok emeği geçmiş iki kaliteli elemanının yerini bir şekilde ve en kısa zamanda ve hiç de yabana atılmayacak isimlerle dolduracağı ortada.
Bu konuda çalışmaları ve görüşmeleri olduğunu ve hatta kimi başarılı elemanlar ile olumlu sonuçlar alındığını da biliyoruz ama zamanı gelince gerekli açıklama grup adına yapılacaktır zaten.
Fan Kulüp örgütlülüğü ve fanlar olarak bizlere şimdilik merak ve heyecanla, Aggression Treaty'i beklediğimiz gibi beklemek düşüyor.

Yakında yeni Crossfire kadrosunu tekrar sahnede göreceğiz. Yeni elemanları tanıma ve değerlendirme fırsatı bulacağız. Tabii biz yine orada, o ruh ve paylaşım için yerimizi almış olarak onları karşılayacağız.
Ankara'nın en önemli, Türkiye'nin sayılı başarılı gruplarından biri henüz yolun başında ve daha çıkılacak çok basamak, konser verilecek çok il, müziğin paylaşılacağı çok fazla dinleyici var. Hem Türkiye'de, hem de yurt dışında...

Bu nedenle kan kaybına rağmen, açılan yaraya rağmen grubun yanında durmak ve destek olmak gerekiyor.
Bu yara en kısa zamanda kapanacaktır ve taze kan ile yeni besteleri bize ulaştıracaktır Crossfire. Bunun için her türlü altyapıya sahipler ve bizleri de albümsüz ya da konsersiz bırakmak gibi bir niyetleri olmadığını söylüyorlar. Bunu hep birlikte görecek, yaşayacağız ama desteğimizi bir adım bile geriye çekmeden...

Yine her zamanki gibi; CROSSFIRE nerede - NIGHTWOLVES orada !
CROSSFIRE rules - NIGHTWOLVES executes !

Bu kadar çok destek mesajını gördükten sonra bile, elimden üzülmekten başka bir şey gelmiyor ne yazık ki...

Crossfire'la geçirmiş olduğum yıllar boyunca sadece müzikal anlamda değil, hayat dersi konusunda da deneyim kazandım. Hayata bakışımı, insanlara bakışımı, yaptığım işe verdiği değeri, başkaları tarafından bana verilen değeri öğrenmemi ve sorgulamamı sağladı...

Yolun başından beri, henüz biz demolu bir grup iken, (bence) bize hiçbir Türk grubuna duyulmamış sevgiyi fanlardan gördüm. Bu sevgi, hem konserlerde, hem de konser mekanlarının dışında giderek büyüdü. Belli bir noktaya gelmiş bir grupta, grup elemanlarının da dinleyicilere, fanlara karşı sorumluluklarının olduğunun başından beri bilincindeydim. Bu sorumluluk ise benim, yaşanan tadsızlıklar yüzünden devam edemeyeceğim gerçeğinin önüne geçemedi. Şunu size yürekten söylüyorum ki, bize inanmış insanların bize olan güvenini ve inancını kırmak, benim kesinlikle istemediğim birşeydir. Mesajları okuyunca, anne-babanın kavgası yüzünden ayrılmasıyla ortada kalmış çocukların üzüntü duygularıyla yazılmış mesajları okuduğumu hissettim. Yaşanmış tadsızlıkların hiç yaşanmamış olmasını dilerdim...

Kaya ile stüdyoda konuşurken, "son isteğimi" Crossfire'ın devam etmesi için gereken herşeyi yapması olarak açıkladım. Kendi olanakları ile geldiği nokta, Crossfire için, bir Türk metal grubu için, bana göre büyük bir başarıdır. Bu emeğin boşa gitmemesi gerekir. Geldiğimiz bu noktaya beraber geldiysek de, bundan sonra "bizsiz" de olsa devam etmek zorundadır. Tarzından ödün vermeyerek, çizgisini koruyarak, Crossfire'ın kaldığı yerden hızlı bir şekilde ilerleyerek, daha geniş kitlelere ulaşmasını, fanları ile iletişimi kopartmadan, daha iyi bir noktaya gelmesini dilerim...

Geri