Crossfire

Rebel_Werewolf demiş ki:
uguraksoy demiş ki:
tiyatro sensin yaptırdığım bayraklar da sana girsin.

Aaah ah, beni yıllar öncesinin o malum tartışma programına götürdün bir an. Ufak da olsa anılardaki bu yolculuk, yüzümde bir tebessüm oldu aniden. Ne günlerdi be, gençliğim gözüm önünden film şeridi oldu, aktı...
Malum şahsiyet "Nazım Hikmet artık kartpostal oldu" dediğinde haddini bilmeyerek, Can Yücel bir defa daha zekasının parlaklığını sergilemiş; ilerlemiş yaşından ve hantal bedeninden beklenmedik bir çeviklikle kaptığı mikrofona gür sesi ile döktürmüştü canlı yayında... "Bre karı... Kart sensin, postal sana girsin".
Yahu ne eğlenmiştim, ne eğlenmiştim... Hugo fiyaskosu, Turgay Şeren boşboğazı ve Can Yücel kartpostalı unutulmaz canlı yayın bombalarıdır memleketimde. Bir de derlerki bu memlekette yaşamak sıkıcı...
Testament, Exodus, Annihilator gibi pek çok eşdeğer forumu da takip ediyorum ama hiç bu kadar eğlenceli olmuyor.

Anlamadığım şey ise Uğur'un "yaptırdığım bayraklar" lafı oldu. Sanırım uyak düzgün otursun, Can Yücel'in kemikleri sızlamasın diye böyle bir tabir kullanma yoluna gitmiş. "Yaptırılan" ya da "fanların armağanı" gibi anlatımlar kullanması aynı tebessümü yaratmayabilirdi.

Siz beni güldürdünüz ya şu sınav zamanı, Allah da sizleri güldürsün. Çoktandır foruma herhangi bir şey yazmamıştım, yazayım dedim. O derece güldüm, eğlendim yani anlayın diye söylüyorum bunu da...
NOT: Kalipardi... Koçum, forumun en komiği değilsin artık. Senin adına üzüldüm.

Ne ki bu şimdi deniz nooldu ağırına mı gitti. Dünyanın en cahil adamı bile Can yücelin o muabbetini bilir ve Can Yücel patentli olduğunu söyleme gereği bile duymadım. Sadece tam yeriydi ve bence hakkaten komikti. Yani senden komik ve hazır cevap insanlar da cıkabilir arada sırada.
Bayrak olayına gelince sanırım saplardan bi parcada sen istiyosun kıskanma hemen, aksam bi ara studyoya uğra hallederim. Aynı zamanda yalarım. :LOL:

İşin aslı takip etmediğin için bilmezsin; bu forumda espri amaçlı da olsa küfüre izin vermiyor yöneticiler, kendi takdirleri tabi ki. Ona karışmam.
Ben de bilmeyenler için bunun bir alıntı olduğunu belirteyim dedim. Özellikle de yöneticiler için, eleştirel bakış açısına sahip o arkadaş gidip de "bana küfür etmişler" deyip şikayette bulunmasın diye önceden bir tedbir gibi seninkinin altına mesaj iliştirmiştim. Seni de takdir etmiştim böyle ince bir noktadan yakaladığın için ama sanırım sen de biraz algı eksikliği yaşamışsın, sağlık olsun.

Asıl bayrak olayına gelince; senin tabirinle işe yaramaz biriyim belki menajer olarak ama arada sırada iş görmüşlüğümüz oluyor. Almanya'dayken tanışıp, muhabbetin gözüne vurduğum ve bir fan oluşumu nasıl aktif hareket etmelidir diye brifing aldığım Slayer Fan Club'dan kıskanıp kendi cebimden yaptırmıştım o bayrakları ben. Sonra da Fan Club'a hediye etmiştim. Bir anda sahiplenince şaşırdım...
Çok istiyorsan al senin olsun, sopaları ile birlikte özellikle... İstersen ilave sopa da bulabilirim sana.

Bir de biz bu forumun, bu konu başlığı altında dilimizi doğru kullanmaya ve yozlaştırarak kullanmamaya özen gösteriyoruz. Nightwolf'lar olarak bu konuda ek bir çaba sarf ettiğimizi konunun devamlı takipçileri biliyor zaten. Sen de bu konuda gereken özeni gösterirsen memnun oluruz.

Ben burada kötü bir niyet olduğunu düşünmüyorum. Uğur ''Dünyanın en cahil adamı bile bunu bilir..'' diyerekten Deniz'in çıkışını haksız bulmuş ama samimi olarak benim gibi bunu bilmeyenler için Deniz'İn yaptığı açıklama çok aydınlatıcı olmuştur diye düşünüyorum. Ve yöneticiler bazında, neye kinaye yapıyor olursa olsun, o mesaj gerçekten sert bir üslupla yazılmış bir cümleydi; ve bu noktada Deniz'in o olayı hatırlatması bir başka açıdan işe yaramıştır. Sonuçta dediğim gibi, neye kinaye yapıyor olursa olsun, gergin bir ortamın ardına eklenen sert bir cümleydi.

Güzel bir gün, havada bulut bile yok, param olsa çıkıp dolaşacağım yani o derece huzur doluyor insanın içi; bu değişmez umarım. Ankara'da da havanın daha güzel olacağına eminim.

raikhor demiş ki:
Ohooo :) olm Rıfat'la bi dönmüşüz şööle o biçim hahaha.

Halay için çok zorlamama rağmen Deerrrudolf denen şahsın video girişimi sonucu tüm eğlence ve şeberme ortamı kayboldu herkes mal gibi oturdu :)

Video çekimim esnasında hiçkimse "Eyvaaah, ya magazin haberlerinde boy boy resimlerim çıkarsa. Ne olur halim sonra, vah başıma gelenler" diye düşünmediğinden dolayı eğlence ve şeberme ortamı zerre kaybolmadı. Ben videoyu çektikten yarım saat kadar sonra sizden şahsıma halay teklifi geldi ama halaydan hiç anlamadığım için er meydanına çıkmak istemedim.
Sözün özü Raikhor bey; sıkmayalım... :LOL:

Bu arada Rıfat Koyuncu-Gülşen Güler çiftine en içten dileklerimde tebrik ederim. Ömür boyu mutlu olun işallah.

NOT: Düğünden "şık" fotoğraflar ve "şok" videolar çok yakında açılmasını umut ettiğimiz NIGHTWOLVES forumunda... (Kopirayt by deerrudolf)

deerrudolf demiş ki:
Video çekimim esnasında hiçkimse "Eyvaaah, ya magazin haberlerinde boy boy resimlerim çıkarsa. Ne olur halim sonra, vah başıma gelenler" diye düşünmediğinden dolayı eğlence ve şeberme ortamı zerre kaybolmadı.

Bu laf benim yukarıda yazdığım mesaja mıydı acaba? Yoksa ben mi üstüme alındım?

Rebel_Werewolf demiş ki:
İşin aslı takip etmediğin için bilmezsin; bu forumda espri amaçlı da olsa küfüre izin vermiyor yöneticiler, kendi takdirleri tabi ki. Ona karışmam.
Ben de bilmeyenler için bunun bir alıntı olduğunu belirteyim dedim. Özellikle de yöneticiler için, eleştirel bakış açısına sahip o arkadaş gidip de "bana küfür etmişler" deyip şikayette bulunmasın diye önceden bir tedbir gibi seninkinin altına mesaj iliştirmiştim. Seni de takdir etmiştim böyle ince bir noktadan yakaladığın için ama sanırım sen de biraz algı eksikliği yaşamışsın, sağlık olsun.

Asıl bayrak olayına gelince; senin tabirinle işe yaramaz biriyim belki menajer olarak ama arada sırada iş görmüşlüğümüz oluyor. Almanya'dayken tanışıp, muhabbetin gözüne vurduğum ve bir fan oluşumu nasıl aktif hareket etmelidir diye brifing aldığım Slayer Fan Club'dan kıskanıp kendi cebimden yaptırmıştım o bayrakları ben. Sonra da Fan Club'a hediye etmiştim. Bir anda sahiplenince şaşırdım...
Çok istiyorsan al senin olsun, sopaları ile birlikte özellikle... İstersen ilave sopa da bulabilirim sana.

Bir de biz bu forumun, bu konu başlığı altında dilimizi doğru kullanmaya ve yozlaştırarak kullanmamaya özen gösteriyoruz. Nightwolf'lar olarak bu konuda ek bir çaba sarf ettiğimizi konunun devamlı takipçileri biliyor zaten. Sen de bu konuda gereken özeni gösterirsen memnun oluruz.

Deniz esas problem senin egon. Ortada basit ve herkezin anlayabileceği bir espri varken, senin yaptığına insanları aşağılamak denir "siz anlamıyorsunuz durun ben açıklayayım" . İkincisi ben algı eksikliği yasamam, yasatırım. O kadar yazının amacı bayrakları ben yaptırdıma, Slayer'dan breefing aldıma getirmekse, doğrudur sen yaptırdın. Neden öyle söyledim, çünkü fonetik olarak hoşuma gitti.

Seni kesinlikle işe yaramaz biri olarak görmüyorum ancak kimse benim adıma acıklama yapma, düzeltme, anlatma vs. hakkına sahip değilken, sen bu hakkı kendinde nasıl görüyorsun onu anlamıyorum. Eğer bir sorun varsa yazdıklarımda, ister grup elemanı olayım, ister fan ya da dinleyici moderatörden bir uyarı alırdım ki almadım.

Dilimi her zaman doğru kullanmışımdır, hiç bir kadın bundan şikayetçi olmamıştır. Hele ki bu konuda senden birşeyler öğrenebileceğimi hiç sanmıyorum.

Son olarak benimle kimin arkası daha açık yarışması yapmak istiyorsan çok yıpranırsın forum delikanlılığı yapmanın lüzumu yok bildiğim, tanıdığım adamsın.

Biriniz Can Yücel'in sözüyle uyum olsun diye bir söz söylemiş (ne kadar yanlış olsa da uygun bir dille uyarıldığında düzeltilebilecek bir açıklama), diğeriniz de bilmeyen vardır diye (ki bilmeyen varmış, bunun cahillikle bir ilgisi yok fikrimce) açıklamasını yapmış.
Bu kadar basit bir konuyu nasıl bu kadar sinir bozucu bir tartışmaya çevirdiğinize hayret ediyorum. Sanırım yüz yüze konuşmayacaksınız, ben forumdan hayretle izlemeye devam edeyim. Kolay gelsin...

Ben egosunu tatmin için o açıklama gereğini duymuş biriyim ya, bunu da dedin ya gerçekten altın gol oldu, maçı bitirdi bu. :LOL: Ya bu ezik kahkaha smilisinden başka, okkalı bir kahkaha koymak isterdim.
Şurada 60 sayfa boyunca mesaj yazılmış, bizzat kendi yaptığım konserde ya da turda bile "biz" ibaresni kullanmış, iki yıla yakın zaman olmuş olmasına rağmen bu bayrak konusunda hep topu fan kulübe atmış ve bireysel yaptırışımı ön plana çıkarmamıştım. Bireysel hiçbir şeyi ön plana çıkarmamıştım ne Crossfire ne de Nightwolves ile ilgili. Hatta Almanya'da kaldığımız ev olayında bile sanki üçüncü bir kişi bizi davet etmiş gibi davranmıştım, kendime pay biçmemiştim o derece (bak bunu da örnek olsun, yukarıda dediklerimi desteklesin diye yazdım)
Ne burada, ne de diğer herhangi bir platformda ki buna çok daha samimi ve rahat bir ortam olan Nightwolves da dahil ego kaygısı, sıkıntısı yaşamadım çok şükür. :LOL:

O kadar mesajı sırf bayrak olayına getirmek için yazmamıştım. Çevrendekilerin aksine çıkar ilişkilerine önem vermeyen biri olarak, burada doğrudan bayrak olayına girmek için de bir sakınca görmezdim. Forumun eski sayfalarını takip edenler de yeri gelip grup elemanlarını burada ilk ağızdan, tabiri caiz ise itin bir tarafına soka çıkara eleştirdiğimi bilir. Örneğin grubun sitesinde FAN yerine FUN CLUB yazıldığında yaşandığı üzere...

Bayrak olayında seni huyladım ulu orta diye gocunup, Can Yücel muhabetinden saldırmak da hiç yakışık almıyor ayrıca. Biraz yediğin tokat ile belden aşağı saldırmışsın :LOL: Cahil olduğumu düşünmüyorum, ağırıma da gitmedi, gocunmadım da, bil isterim...

Eğer ters gelen bir şey varsa, uzatmadan dolandırmadan söyler geçerim.
Çok şükür kimseye ne maddi, ne de manevi bir borcum yok. Biliyorum ki beni tanıyanlar da bu şekilde kabul etmişlerdir. Ben yanıt yazarım arkadaş bir yamuk görüyorsam okuyup geçmem.
Seni düzeltmek de bana düşüyor olabilir. İlgili arkadaşlar "acaba ne olacak" diye birbirlerine ya da bana sormak yerine sana yanıt yazabilirlerdi. Yazmamışlar, kısmet banaymış. Haksızlığa tahammülüm yok bilirsin. Bilen bilir...
Seni bireysel olarak düzeltmek gibi bir amacım yok, mesajın içerisindeki kavram yanlışlığını düzelttim, hepsi bu. Zamanında bu kavram kargaşası ile çok uğraşmıştım. Kaya da bu konuda sana geçiş forum tartışmalarından hatırlatmalar yapacaktır mutlaka. Özellikle de bu bayrak konusunda... Bir sor, sadece sor ve ondan dinle, şimdi yazarak bu mesajı daha da uzatmayayım.

Ha not düşeyim bir de son olarak, dil konusunda öğreneceğin çok şey var, evet... Noktalama ve kelimelerin yazılışları gibi. Yalayıp yutma konusunda senin kadar başarılı değilimdir, nedense insanlara hak ettikleri kadar değer vermeyi tercih ederim. Benim kastettiğim bu sayfanın hemen tepesindeki başarısız Türkçe kullanımı idi... Yenisin burada, o yüzden uyarayım dedim. ;)

Kaçmıyosun ya, bi yerde rastlaşıp o zaman detaylı tartışırız hangimiz daha becerikli dil konusunda. Magick Mehmet olayına benzemez bak muamelemi bilirsin kimse kurtaramaz seni bu sefer.

Yok arkadaş; ben anlamıyorum bu adamları. Forumda müthiş bir mücadele veriyorlar birbirlerine karşı, sonra da telefondan maç sonrası pozisyon değerlendirmesi gibi tartışmalarını değerlendirip gülüyorlar.

Catharsis demiş ki:
deerrudolf demiş ki:
Video çekimim esnasında hiçkimse "Eyvaaah, ya magazin haberlerinde boy boy resimlerim çıkarsa. Ne olur halim sonra, vah başıma gelenler" diye düşünmediğinden dolayı eğlence ve şeberme ortamı zerre kaybolmadı.

Bu laf benim yukarıda yazdığım mesaja mıydı acaba? Yoksa ben mi üstüme alındım?

"Bunların senlen niiee aaalakası vaar" diyesim geldi ama yine üstüne alınırsın diye tırstım ha. :LOL: Sevgili Darth Raikhor eğlenememesinin nedenini benim düğünü videoya kaydetmem olduğunu söyleyince ona yanıt yazdım ben.
Zaten sana diyecek bir şeyim olsa derim, bilirsin (Sen de dersin, onu da bilirim). :LOL: :LOL: :LOL:

İyi bakalım, konuşacağız tabi. Seninle yüz yüze tartışmak daha zevkli oluyor, ya burada lafımı kesemiyorsun, daha az sinir oluyorum o yüzden :LOL:

Ya siz konser, albüm falan bir şeyler yapsanıza bu ara :LOL: Aksiyon olmayınca herkes birbirini yemeye başlıyor konuşacak konu yokluğundan olsa gerek. Nightwolves Forum da kapalı zaten, mecbur buralarda kapışıyoruz seninle. Sınav haftam, zaten kafam bir milyon, gereksiz gerilebiliyor insan. Yine de o sopalar... :LOL: Neyse neyse... :LOL:

RIFAT ve GÜLŞEN arkadaşlarıma ömür boyu mutluluklar dilerim. Umarım şu an ki mutlulukları hiç bozulmaz.
İnşallah internetten değilde canlı canlıda görüp kendilerini tebrik etme şansına sahip olurum ilerliyen günlerde.

ARDA................................................

Bu arada...Kaya; senden bir ara olumlu veya olumsuz cevap bekliyorum konuştuğumuz konuda. Görüşmek üzere... ;)

Selam herkese ya grubu uzun zamandır takip ediyorum fakat şu nightwolves olma işi nerede olacak bi türlü öğrenemedim taaa albümün ilk çıktıı zamandan beri fan cluba üye olacam göya ama hala olamadım bilgilendirirseniz sevinirim başarılar...

Geri