Crossfire

Yerli gurupların bir kısmını dinliyorum zaten.Dedim ya ,Türkiyede yerli gurup olup çok az iyi müzik yapanlar var.Bende bir kısmını çok az bir kısmını dinliyorum.

Rock-blues ve türevleri hususunda zaten yerli müzik yabancı müziğin epey gerisinde.

Black_knight demiş ki:
Yerli gurupların bir kısmını dinliyorum zaten.Dedim ya ,Türkiyede yerli gurup olup çok az iyi müzik yapanlar var.Bende bir kısmını çok az bir kısmını dinliyorum.

Rock-blues ve türevleri hususunda zaten yerli müzik yabancı müziğin epey gerisinde.

Eğer yapılan işe duyulan beğeni destek vermeye dönüşürse rock müzikte de memleketim topraklarından yabancı gruplarla boy ölçüşebilecek gruplar çıkabilir.

Valla yapın gurulandırın bizi.Bende bunu istiyorum.Plak şirketi ve şansa bağlı bu olaylar.Piyasa kurtlar sofrası.

Türkiyede arabesk bir toplum varken zor.Önce o toplumun genleriyle oynamak lazım.Çünkü böle 84 gibi zart zurt y ada ne bilim manga gibi arabeskimsi müzik alt yapısı oluşan bir rockla alakası olmayan türevler yapıyorlar.

Kimse rock müziğin veya metal müziğin genleriyle oynamsın ,batırmasın ve .... etmesin o güzelliği o zaman bi şeyler olur.

Niye ki?Müzisyen içinden geleni yapar...Dinleyen dinler dinlemeyen dinlemez olur biter...Müzisyenleri bu tip şeylerle kısıtlmanın veya böyle saçma kıstaslarla yargılamanın anlamı ne ki?Günümüzde kural diye bir şey yoktur...Sadece güzel ürün vardır...

Yurdumuzda zaten aynı şartlarda yaşasalardı belki çok daha başarılı olacak bir sürü grup zaten mevcut...

Crossfire' a da kocman başarılar...

...Sevgiler&Saygılar...

Gerçekten enteresan muhabbetler dönmüş.

Biz size karışmayalım en iyisi.

Şubat ,Mart ve Nisan aylarında konserler var, kesinleşince açıklamalar gelecek. Biraz daha sabır.

Mesajlarınız için teşekkürler.

cyberknight artık bir atraksiyon haberide sizden bekliyoruz :)

Grubun yeni kadrosu hayırlı olsun,Crossfire'ı sıkça sahnelerde görmeye alışmıştık.Artık ara çok da açılmasın.Konser haberlerini bekleriz.
Bu arada grubun funclub2ı bazı kişiler tarafından eleştirilse de bence mantıklı bişey.funclub'ı da hakeden bi grup ayrıca zaten Crossfire.Başarılarınızın devamını dilerim

cyberknight demiş ki:
Niye ki?Müzisyen içinden geleni yapar...Dinleyen dinler dinlemeyen dinlemez olur biter...Müzisyenleri bu tip şeylerle kısıtlmanın veya böyle saçma kıstaslarla yargılamanın anlamı ne ki?Günümüzde kural diye bir şey yoktur...Sadece güzel ürün vardır...

Yurdumuzda zaten aynı şartlarda yaşasalardı belki çok daha başarılı olacak bir sürü grup zaten mevcut...

Crossfire' a da kocman başarılar...

...Sevgiler&Saygılar...

Müzisyen var bide sanatçı var.

İkisi arasında çok fark var.

Her müzisyen sanatçı olamaz.Madem bir şeyi farklı bir şekilde yorumlayacaksa bir sanatçı onu daha güzel yorumlamalı.Mesela gurup 84 müdür nedir ?Çok kötü olmuş bana kalırsa yani rock müzikle ilgisi yok.Ben amerikan standartı ya da avrupa standartı kalitesine yakın bir sanat ürünü görmeiyorum çok fazla ülkem adına.

Evet istisnalar var.Mzüikte kısıtlamaya gidilmez demişsin.Kıtaslamalara saçma demişsin.Otur iyi düşün bakalım Amerika bu işi kaç sendir yapıyor sen Türkiye 2006 yılında bile onların 1980 yıllarındaki sound kalitesini yakalayamıyorsun hem vokal anlamında hem müzik anlamında.

Bir kaç istisna gurup var ama çok az.

Hayırlı olsun yeni kadro , Sınıf 64 den tanıdıgımız Cem arkadasımız oldukca iyi bir gitarist , Kemal arkadasımız da Freedom Gray'den duydugumuz kadarıyla iyi bir davulcuymuş , hiç izleme fırsatım olmadı ki zaten iyi olmasalar crossfire kadrosuna dahil edilmezlerdi 8) Bu kadro ile cıkılacak ilk konseri büyük bir merak icerisinde ve sabırsızlıkla beklemekteyim , beklemekteyiz 8) ;) Ikinci albumun tadı cok farklı vedeğişik olucak gibime geliyor , albumude 8O seklinde bekliyorus :D

Kemal'i tanımıyorum ama Cem eminimki müziğe farklı bir şeyler getirecektir. Daha Progressive Metal etkili bir Crossfire'mı izleyeceğiz ne? :D Hadi bakalım bekliyoruz konserleri ve kayıtları. :D

bende Freedom Gray i izledim ve çok beğenmiştim davulcu dikkatimi çekmişti zaten Cem ide devamlı duyuyorum Sınıf 64 ünde takipçisiyim.Kadro çok iyi umuyorum eskisi gibi başarılı olucaklar

Yahu üç gün bakmadık, yine şenlenmiş buralar. Aşkolsun deerrudolf, Purgatory, Raikhor... Kimse de kaynak var, gel de eğlenelim demiyor. Neyse, sizler beni güldürdünüz, Allah baba da sizleri güldürür umarım.

Bir iki şey not etmek isterim;
Öncelikle bilgisizlik asla bir bahane olamaz. Crossfire kendi halinde basit bir grup olabilir. Tanıyor, dinliyor, biliyor, seviyor ve hatta hatta duymuş olmak bile gerekmez. Sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı dizesi akla gelir burada...
Ne yurt dışında konser verilmiş olması, ne Türkiye'de neredeyse çıkılması olası tüm sahnelerde çıkılmış olması, ne demo ya da albümleri olması, ne güzel bir siteleri ya da hemen hemen her forumda konularının bulunması, ne de gruba olan hayranlıkları nedeniyle konserlerinde Crossfire parçalarını coverlayan grupların bulunması bu adamların tanınıyor olmasını gerektirmez.
İlgilenen bilir, ilgisini çekmediği insanları zamanla kazanmak ya da kendini duyurmak içinse hem olanağı hem de zamanı var grubun.
Arkadaş anladığım kadarıyla siteyi görmüş beğenmiş. Lakin gruptan bihabermiş, canı sağolsun. Ama keşke mesajı atmadan önce siteyi az biraz kurcalasaymış. Raikhor iyi grafikerdir de; içerik de boş sayılmaz yahu, ben ona üzüldüm.

Lütfen yanlış da anlamayın, bir de düzeltme;
Lincol'a da fikirlerinden ötürü teşekkür etmekle birlikte; Nightwolves bir FUN Club değildir. FAN KULÜP'tür. Yani eğlence için değil, dinleyici ve sıradan takipçiliğin önüne geçip, "fanatik" denebilecek kitle için vardır. Herhalde kimse adının yanlış telaffuz edilmesinden hoşnut olmaz. O nedenle bu düzeltmeyi Fan Kulüp adına yapma gerekliliği duydum.
Eleştirenlere saygı vardır, kaale almak ise yoktur çoğu zaman. Neyi yanlış gittiğini söylemekla ADAM olunmaz, nasıl düzeleceğini göster, canımı ye... O nedenle çok da kulağa damlatmıyoruz biz fanlar olarak eleştirileri...

Bir de provalarını da izleme fırsatı bulduğum ve yakında canlı izleme olanağı yakalayacağınız yeni kadrosu ile Crossfire'a sonsuz başarılar diyorum. Her zaman önleri açıktı, az biraz mola sonrası şimdi hızlanıp yol katedeceklerdir gidecekleri hedefe doğru. Yolları her daim dikenli olsa da zırhı kalındır bu çocukların, canları yanar da kanları akmaz kolay kolay...

Mart ayında konserler varmış, beklemedeyiz...

Güzel güzel beğendim zaten gurubu.Evet sitelerine de baktım.Hoş güzel.Başarılı buluyorum zaten.

Yalnız bana ingilizce şarkı söyliyebilecek ve clean vokali hakkıyla yapabilecek adam gösterin Türkiyede?

Kim yapabilir bunu hangi baba yiğit?Durun durun ben dğeil tabiki:)

Yalnız gerçekten daha da başarılı bir gurup olursun umarım.Ben beğendim ama dah aiyi olmalı.Olucaktır da.

Ben şunu isterim:Opeth,anathema ayarında başarı yakalasın Türk gurupları.

Tanınmak önemli.Çünkü en azından ülkemle gurur duyarım fena mı olur?

Futbolda dünya üçüncüsü olduk.Brezilya elimizden kaçtı.Neden ünlü Türk gurupları çıkmasın?

Yakalayalım böle ollmaz bu.Niye olmuyor söyliyim size.Bir kere piyasadan kaynaklasndığını kabul etsekte bence olayın içinde başk aşeyler var.Yabancı dile karşı olan olumsuz tavır.İngilizecenin yeterince önemsenmemesi ki malesef hep söylüyorum ingilizce şarkı söyleyen şöle skidrow,white lion..... tarzı gurupların vokali gibi bir vokal çıkmadı ülkemizden. Hadi o ayarda olmasa bile doğru düzgün ingilizce vokal yapabilen yok.Niye o ayarda şarkı söylüyemiyorlar.Dikkat ettim türk ve metal rock guruplarına genellikle rock müzik yapanlar türkçeye yönleniyor.Metalya da metalin diğer türevlerini yapan Türk gurupları ise ingilizce şarkıları söyliyemiyorlar.Sesi Türkçe şarkılarda iyi olsa bile ingilizce şarkılarda iyi olmuyor. Daha doğrusu olamıyor.Belki biraz vokalin kulağıyla alakalı olabilir.Çünkü bir aksanı taklit etmek kolay değil.
Yalnız şuda bir gerçek dikkat ettim brutal ve death vokal yapanlar ingilizce şarkıları söylüyorlar.Bunun nedeni tamam tarz öle diyeceksiniz belki şöyle bir şey var ingilizce şarkılarda kaç kişi doğru dürüst clean vokal yapabmayınca kendini brutala veriyor.Genelde nedeni bu diye düşünüyorum.Çok mevzu var konuşulacak.Evet nedenler üzerinde tartışalım biliyorum crossfireın yeri burası ben zaten onlara bir şey demedim.Başarılı buluyorum dedim zaten.Umarım daha da iyi olur.

Hatta ülkemde şu 2006 yılında bile white lion ve skidrow gibi gurupların çıkmasını temenni ediyorum.80lerin zamanlarıda geri gelir umarım tabi.Çok zor bunlar belki ama olabilir.(çok az bir ihtimal) Amerikayı ve Avrupayı çok geriden takip ediyoruz.

Son olarakta Ankaradan çok sağlam bir rock ve metal dinleyicisi ve sağlam müzisyenler olduğunu biliyorum.Hepte bunu merak ediyorum.
Trükiye içinde en çok Ankarada bu potansiyal.Hepte merak ederim nedir bu potansiyal diye.Biri merakımızı gidersin getirin Ankarayı buraya bari.İstanbulun suyu çıktı zaten.En azından saçma sapan gurupları çıkarmasınlar barda.Önüne gelen çalıyor.Ankarayada bir uramam lazım benim.TBMM'nin önünde solo atacam gitmişken.Tüm Ankaralı rock ve metal müzisyenleri protestoya çağrıyorum savaşa hayır :).Savaşmayın sevişin sologanıyla herkes tüm guruplar toplanacak ve solo atışma kutlaması yapılacak;) (Sayın adminim inşallah sevişme lafımı da editlemessiniz umarım)

Neyse ben fazla bıdı bıdı yaptım. Henüz yapmadığım kahvaltıma doğru yolumu alırım.

Geri