Manyetik Switch?

Arkadaşlar bir sorum var. Ben de 2 hambuckerlı gitar var ve 3 yönlü manyetik swich i var. Sorum bunun çalışma prensibi nedir ve bu pozisyonları nerede hangi amaçla kullanıyoruz?

Bu işin yazılı bir kaidesi kuralı var mıdır bilemiyorum. Yani şurada şu manyetik kullanılır burada bu manyetik kullanılır diye bir şey yok açıkcası.

Kendimden örnek vereyim, ben de çift humbuckerlı bir gitar kullanıyorum. Ritim çalarken, çoğu zaman bridge manyetiğini kullanırım. Yani switch aşağı tarafta.

Sololarda ise çoğu zaman neck manyetiği kullanırım, yani switch yukarı tarafta.

Bridge manyetikte, daha tiz tonlar alırken, neck manyetikte de daha tok, basları belirgin tonlar alınır genel olarak. Sonuçta göreceli bir iş bu en nihayetinde.

Arkadaşlar bir sorum var. Ben de 2 hambuckerlı gitar var ve 3 yönlü manyetik swich i var. Sorum bunun çalışma prensibi nedir ve bu pozisyonları nerede hangi amaçla kullanıyoruz?
Amac sana kalmis, onun hakkinda bi sey diyemem.
Switch asagidaysa bridge, ortadaysa ikisi, yukaridaysa neck pickup'dan ses alirsiniz. Sesin ozelligi acisindan cok bir sey diyemem cunku her manyetik kendine gore karakteristiklerle varoluyor.

Geri