Fender Stratocaster Humbacker Ses Sorunu

Herkese selam! Bu aralar bu problemle uğraşıyorum. Stratocasterimin humbackerından aşırı derecede az ses geliyor. Nedenini çözemedim ama amfide veya kablolarda sorun yok. Single coillerde de problem yok. Sıkıntıyı kendim çözebilir miyim? Yoksa profesyonel yardım mı almalıyım? Herkese teşekkürler,iyi forumlar...

Birçok sebebi olabilir. Örneğin split kablosunun izolasyon kablosu aşınmıştır ya da çıkmıştır, volume potunun tepesine değiyordur, humbucker split oluyordur. Bir diğer ihtimal humbucker bozulmuş olabilir.

Eğer daha önce manyetik lehimlediyseniz, eliniz lehim tutuyorsa, kendiniz çözmeyi deneyebilirsiniz.

Açıkçası, eğer bunları yapmadıysanız da bir kaç video ile başlayabilirsiniz. Tabi sıkıntı lehim sıkıntısı değilse ya da manyetikten çıkan kablolarda bir aşınma-kopma-çıkma olduysa o zaman yardım almak gerekir.

Hangi şehirdesiniz? Eğer Istanbul'sa, ileriki seviyedeki manyetik problemleri ve tamiratı için sizi birine yönlendirebilirim.

*Humbucker

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer daha önce manyetik lehimlediyseniz, eliniz lehim tutuyorsa, kendiniz çözmeyi deneyebilirsiniz.

Açıkçası, eğer bunları yapmadıysanız da bir kaç video ile başlayabilirsiniz. Tabi sıkıntı lehim sıkıntısı değilse ya da manyetikten çıkan kablolarda bir aşınma-kopma-çıkma olduysa o zaman yardım almak gerekir.

Hangi şehirdesiniz? Eğer Istanbul'sa, ileriki seviyedeki manyetik problemleri ve tamiratı için sizi birine yönlendirebilirim.

*Humbucker
Yanıtladığınız için teşekkürler İstanbuldayım. Acaba tüneldekilere güven olur mu? İngilizce özürlülüğüm için de özür dilerim. :D

Geri