Telecaster Almak Istiyorum Yardımcı Olur Musunuz?

• Konuyu açan Lord Of the Telecaster
  • Başlangıç tarihi
Kesinlikle katılıyorum 6 saddle ile ilk darbeyi yiyen american standard serisi tummy cut ile ikinci darbeyi yemiştir.
Zorla American Vintage aldırtıyorlar işte.
Bildigim kadariyla American Standard serisi ilk ciktigi 1987-8 yilindan gunumuze kadar hep 6-saddle kopruye sahip oldu. 2000-2007 yillari arasinda Fender bu seriye American Series adini verdi daha sonra 2008'de (1988-2000 yillari arasinda oldugu gibi) American Standard ismine geri dondu. Bildigim kadariyla 1988'den gunumuze kadar blok cast steel , bent-steel gibi farkli saddle'lar kullanildi ama hepsi 6-saddle idi. Son kullanilan bent-steel saddle'lara da 2008'de gecildi. 2012'de de tummy cut eklendi. Yani American Standard serisi zaman zaman yenilenip modernlesen bir seri. 3-saddle kopru ve vintage radius ve vintage perdeler gibi geleneksel ozelliklere sahip bir tele icin American Vintage serisine bakmakta fayda var.

Bu "yeryüzünde sadece secilmis kisiler ve bazi Pokemon'lar Tele calabilir" geyigi biraz baydi.

Tele gayet güzel her tarza gidecek bir gitar tipi. Ben 2 tane Fender Usa Tele aldim, kullandim ve sattim. Bir tane de G&L Asat Tribute vardi, iffffff. Muthis gitardi.

Bakin aldiginiz Tele ile her seyi calarsiniz demiyorum. Tele var, Tele var.

Biri 2006 Usa Standard 2Tone Sunburst idi. Uzerinde Lollar Special T manyetik seti vardi. Muazzam gitardi cidden. Vintage kafalarinda ama asiri ciliz degil. Crunch tonlarda Fusion calarken verdigi tat cok baskaydi.

Oteki Usa Deluxe Nashville Tele idi. HSH düzende bir gitardi ve Strat kafasindaydi. Manyetikleri Seymour Duncan idi. Bu gitarla Death falan haric her sey caliniyordu.

Üzerindeki manyetik setine göre istenrse Djent de calinir.
(Fender Jim Root Tele)
Vintage taraflarda da takilinabilir. Kimse bir gitar formunu da bu kadar abartmamistir herhalde.

Evet Tummy Cut ya da baska estetik ozellikler yok Strattaki gibi ama SSS'e cevirip bile kullanirsin.

Bir arkadas guzel soylemis, seviyorsan git konus.
Dostum senin bahsettiğin farklı olaylar. Jim Root demiş ki "ben tele şeklinde bi metal-rock gitarı istiyorum. Tok tonları olsun cızırdamasın cılız kalmasın" adamlarda ona göre bi tele çıkarmış. Gidip dişbudak,ıhlamur yada kızılağaç gibi hafif ağaçlar değilde tam anlamıyla tok tonlar verecek maun ağacı kullanmışlardır. Elinize bir Jim Root Sign. almış iseniz ağırlığından anlamışsınızdır :)

Dostum senin bahsettiğin farklı olaylar. Jim Root demiş ki "ben tele şeklinde bi metal-rock gitarı istiyorum. Tok tonları olsun cızırdamasın cılız kalmasın" adamlarda ona göre bi tele çıkarmış. Gidip dişbudak,ıhlamur yada kızılağaç gibi hafif ağaçlar değilde tam anlamıyla tok tonlar verecek maun ağacı kullanmışlardır. Elinize bir Jim Root Sign. almış iseniz ağırlığından anlamışsınızdır :)

Farklı olaylar derken? Jim Root modeli Tele mi, değil mi? Aynı şekilde alınan bir dişbudak ya da alder gövdeli bir Tele aynı yola getirilebilir. Bunun için de hiç bir engel yoktur. Aynı şekilde HSS pickguard takıp Strat havasına sokmak da oldukça basittir.

Ben Jim Root çaldım Squier ve Fender, 3 tane USA Tele kullandım, 2 tane de Tele modifiye ettim. Bunları yaşadığım gibi söylüyorum. Tele dokunulmaz, 10 kişiden yalnızca 1 kişinin çalabildiği, değiştirilemez, alınamaz, erişilemez bir gitar değildir. Ben bu muameleye karşı bu yazıyı yazdım.

Farklı olaylar falan değil, bal gibi de aynı olaydır. Neticede her türlü olasılığa açık bir gitar. Alıp "olduğu gibi" de kullanılır, "Strat" gibi de kullanılır, "Superstrat" tarzı da kullanılır.

Elimde Jim Root Strat mevcut. Emg manyetikleri değiştim ve Strat kılıklı başka gitarım oldu. Çok ağır da değil ayrıca. Kağıt üstündeki özelliklere bakıp, forumlardan 2 3 yazı okuyup saçmalamayın. Dişbudak için hafif yazarak nasıl saçmalıyorsanız maun da böyledir diye bir yerinizden atmayın. Ayrıca ıhlamur da gayet tok tonludur. Jim Root'un bütün gitarları Emg manyetikli, Twin Reverb'de bile gainli çıkıyor.

Farklı olaylar derken? Jim Root modeli Tele mi, değil mi? Aynı şekilde alınan bir dişbudak ya da alder gövdeli bir Tele aynı yola getirilebilir. Bunun için de hiç bir engel yoktur. Aynı şekilde HSS pickguard takıp Strat havasına sokmak da oldukça basittir.

Ben Jim Root çaldım Squier ve Fender, 3 tane USA Tele kullandım, 2 tane de Tele modifiye ettim. Bunları yaşadığım gibi söylüyorum. Tele dokunulmaz, 10 kişiden yalnızca 1 kişinin çalabildiği, değiştirilemez, alınamaz, erişilemez bir gitar değildir. Ben bu muameleye karşı bu yazıyı yazdım.

Farklı olaylar falan değil, bal gibi de aynı olaydır. Neticede her türlü olasılığa açık bir gitar. Alıp "olduğu gibi" de kullanılır, "Strat" gibi de kullanılır, "Superstrat" tarzı da kullanılır.
Hocam ben yazımı yazarken bu açıdan düşünmedim sadede orjinal teleye Sadık kalarak yazdım tele düz Bi gitardır gerçekten tuşesi olan iyi ekipmanı olanda güzel oluyor yoksa cılız Bi tona sahiptir yoksa gerekli modifiyeden geçen çoğu gitar her yola gelir konuyu açan arkadaşta orjinal teleden bahsettiği için özel Bi gitar olduğunu söyledim :)

Hocam ben yazımı yazarken bu açıdan düşünmedim sadede orjinal teleye Sadık kalarak yazdım tele düz Bi gitardır gerçekten tuşesi olan iyi ekipmanı olanda güzel oluyor yoksa cılız Bi tona sahiptir yoksa gerekli modifiyeden geçen çoğu gitar her yola gelir konuyu açan arkadaşta orjinal teleden bahsettiği için özel Bi gitar olduğunu söyledim :)

Yok eyvallah, orasi oyle, SS dizilimdekilerin stok hali öyle. Hele bu tummy cut olmayanlar derken iyice estetikten uzaklasiyor. Bence o hali makul ama modifiyelerle ucu bucagi yok. :)

Geri