Ölüm

Arkadaşlar lütfen sevgilim hakkında ileri geri konuşmaz mısınız? Yeter ama, bana ait Ölüm, durun bir bakayım! ;)

O apayrı bir zaman, apayrı bir hayattı sanki... fakat lütfen sevdiğimin arkasından konuşmalayım. (yarı ciddiyim)

Öte yandan, ne kadar olasılık, bağlantı, etki, tepki bulursak bulalım, Ölüm konusu iki ana soruda toparlanıyor; Ölüm Nedir, ve Sonrasında Ne Var?

Hepsi ikişer olasılığa gidiyor: Ölüm, bir durumdan bir başkasına geçiştir ve son değildir, ya da Ölüm sondur. Sonrasına gelince, tekrardan iki olasılık var; bir şeyler olması ya da hiçbir şey olmaması.

İşin sonunda Hayat denen şey zaten Ölüm'ün evrelerinden ibaret bir varoluş (Doğum, Çocukluk, Ergenlik, Yetişkinlik, Ölüm). Kurulu saat gibi, ilk günden sona doğru tıklamaya başlıyor içimizdeki Hayat, ve tıpış tıpış, son adımımıza doğru ilerliyoruz. Hayat'ın anlamına kafa yormak yerine, Hayat'ın anlamsız olduğunu ve Hayat'ın amacının zaten Ölüm'e ulaşmak olduğunu düşünürsek daha bağımsız olabileceğimizi düşünüyorum Ölüm kavramı ya da korkusundan. Bir yerde Ölüm üstüne düşünce üretmek, bir obje üstüne düşünce üretmeye döndüğünde biraz bu korkuyu geçirebilir; önce uzaklaşıp sonra rasyonalize etmemiz gerekir çünkü.

Ya işin sonunda ben heyecanlanıyorum Ölüm'ü düşündüğümde. Merak ediyorum. Tabi bunun kötü yanı, sonrasında bir şey yoksa kös kös kalmış olacağım ama olsun...

o zaman size şunu sorayım...nasıl ölmek istersiniz...korkunç acılar çekerek mi yoksa birdenbire giderek mi ? ve bu soruya mazoşist olsanız ne cevap verirsiniz...burdan böyle konuşmak bana kolay geliyor...bir de ölüm anında soğuk kanlılığınızı koruyun...

'ben acaba nasıl ölürüm','ne zaman öleceğim'...vs...kendi ölüm şeklim ya da zamanı bunları pek düşündüğüm söylenemez...şu an yaşıyorum bigün öleceğim o kadar...ama söz konusu sevdiklerim olduğunda ölüm korkutuyor beni...bigün onlarda ölecek ama bunu düşünmek bile çok kötü,forumun bu başlığını gördüğümde bile ürperiyorum...peki zaten ölmüş olan sevdiklerimiz,yakınlarımız onları özlüyorum,bir yerlerde olduklarına inanıyorum ve iyi olma ihtimallerini varsayıyorum çünkü ruhun yok olabileceğine inanmıyorum,güzelliklerle anıyorum,birşeyler adıyorum onlara,inançlarım ölçüsünde dualarla anıyorum..gibi...küçüklüğümüzden beri öğretilmiştir şöyleki;bizden ayrılmak zorunda kalan sevdiklerimiz aslında gittikleri yerlerden bizi hissedebilirler ve biz mutluysak bizim için mutlu olurlar,biz başarırsak sevinirler..vs..gibi..mantıklı bir açıklaması olmayan sadece içsel bir bağ...bunu düşünerek avunuyorum o kadar..

ben ürpermiyorum...sevdiklerimin ölmesini de normal karşılıyorum...çünkü ölüm diğer arkadaşların da dediği gibi eninde sonunda tadılacak bir olaydır...korkmak yada ürpermek...bir tuhaf...

napalm demiş ki:
o zaman size şunu sorayım...nasıl ölmek istersiniz...korkunç acılar çekerek mi yoksa birdenbire giderek mi ? ve bu soruya mazoşist olsanız ne cevap verirsiniz...burdan böyle konuşmak bana kolay geliyor...bir de ölüm anında soğuk kanlılığınızı koruyun...

birden bire ölmek isterim. belki kafama bi kurşun, belkide olaya heycan katmak amaçlı yüksek bi binadan düşmek :roll:

mazoşist olsaydım kasıklarıma dikiş iğneleri sokup, bahçıvan makasıyla kulaklarımı ve burnumu kesip, asidin içinde yüzerek ve yavaş yavaş kendime harikiri yaparak, bağırsak ve midemi elime alıp küçük parçalara bölerek kan kaybından ölmek isterdim. ama tabi bunlar mazoşist olsaydım böyle olurdu ;)

saygılar

gorona_85 demiş ki:
mazoşist olsaydım kasıklarıma dikiş iğneleri sokup, bahçıvan makasıyla kulaklarımı ve burnumu kesip, asidin içinde yüzerek ve yavaş yavaş kendime harikiri yaparak, bağırsak ve midemi elime alıp küçük parçalara bölerek kan kaybından ölmek isterdim. ama tabi bunlar mazoşist olsaydım böyle olurdu
tüylerım dıken dıken oldu ya buna cesaret edebılecek mazoşıst var mı kı?

bu gece rüyamda öldüğümü gördüm hem de seri bi katil tarafından kurşunlanarak
psikopat adam camdan yukarı doğru çıkarken her cam kenarında gördüğünü vuruyodu =)
bi gidip geldim şöle rüyada da olsa :)

Öldükten sonra ardımda bıraktıklarımdan haberdar olmayacaksam..Herşey bitecekse..Bir gün ardımdakilerde ölecek ve bitecekse..O zaman neden ardımda bişeyler bırakmak için kasayım..Hayvanlar gibi yaşarım..doğaya uyum sağlarım..Herkeze de bunu salık veririm..

Lakin,

Ölmeden önce anlamlı birşeyler bırakmak benim insancıl doğamsa..Bu yüzden insansam...Bu insancıllık değeri beni benden bağımsız bir şekilde dürtmüş ve aklımın evriminin sonucu olmuşsa....Ölmeden önceki yapacaklarıma verdiğim değer,yok olmaya karşın,benim yaşama verdiğim değerse..O halde bende(insanda) saklı bir gerçek var..Ölünce bitmeyeceğim..

morgaine demiş ki:
gorona_85 demiş ki:
mazoşist olsaydım kasıklarıma dikiş iğneleri sokup, bahçıvan makasıyla kulaklarımı ve burnumu kesip, asidin içinde yüzerek ve yavaş yavaş kendime harikiri yaparak, bağırsak ve midemi elime alıp küçük parçalara bölerek kan kaybından ölmek isterdim. ama tabi bunlar mazoşist olsaydım böyle olurdu
tüylerım dıken dıken oldu ya buna cesaret edebılecek mazoşıst var mı kı?

var var. emin ol bundan çok daha vahşileri var ;)

Ölüm başlığı gore fantezileri ayaklandırıp, kabus yaşattı resmen..

Şöyle bir şey var; "Ben ölümden değil, ölmekten korkuyorum" ya da "Ben ölmekten değil, ölümden korkuyorum".. Bu enteresan sözleri sarf eden birine denk gelen oldu mu? Ben çok duydum, anlamadım şahsen :D

Ölmek üzere olmak gerçekten çok tuhaf.. Dille anlatılamaz ! Aklınızdan ne geçtiğini anlamıyorsunuz bile.. Kendinizi neden kurtarmaya çalıştığınızı da.. Birkaç ay evvel motorsiklet kazası geçirdim. Uçtuk, kaydık, sürüklendik... O an aklımdan ne geçtiğini hatırlamıyorum ! Korkunç bir yanma ve nefessizlik ! Çok fazla hasar almadım fakat kazadan yaklaşık on gün sonra odam yandı :D Üstelik evde yalnızdım ve yürüyemiyordum bile :( Bir saat sürdü söndürebilmem :(
Ölümle yine yüz yüze gelmiştik.. Hatırlayamıyorum... Nefes alamamak korkunç birşey !
Kaza şok yaşattı ama yangın aşırı sarstı.. Yanarak öleceğimi düşündükçe yangını söndürmem güçleşti.
Ölümle yüz yüze gelmek çok tuhaf, çok !
Yangından bir hafta sonra ayağım kaydı, düştüm :D Üstelik sakat bacağımın üzerine.
Ölme özürlüsü olduğumdan dolayı ölümden korkmuyorum :) Bana birşey olmuyor :) Olsa da sorun değil.. Zira reenkarnasyona inanıyorum ;)

purplelife demiş ki:
hasanayvenli demiş ki:
psikopat adam camdan yukarı doğru çıkarken her cam kenarında gördüğünü vuruyodu =)
Forumun etkisi oldu mu acep:)
galiba biraz forumun etkisi vardı bi de geçen gün eşkıyayı izledim yeniden o da etki etmiş olabilir :)

No3InGMajor demiş ki:
Ölüm başlığı gore fantezileri ayaklandırıp, kabus yaşattı resmen..

Şöyle bir şey var; "Ben ölümden değil, ölmekten korkuyorum" ya da "Ben ölmekten değil, ölümden korkuyorum".. Bu enteresan sözleri sarf eden birine denk gelen oldu mu? Ben çok duydum, anlamadım şahsen :D

Ölmek üzere olmak gerçekten çok tuhaf.. Dille anlatılamaz ! Aklınızdan ne geçtiğini anlamıyorsunuz bile.. Kendinizi neden kurtarmaya çalıştığınızı da.. Birkaç ay evvel motorsiklet kazası geçirdim. Uçtuk, kaydık, sürüklendik... O an aklımdan ne geçtiğini hatırlamıyorum ! Korkunç bir yanma ve nefessizlik ! Çok fazla hasar almadım fakat kazadan yaklaşık on gün sonra odam yandı :D Üstelik evde yalnızdım ve yürüyemiyordum bile :( Bir saat sürdü söndürebilmem :(
Ölümle yine yüz yüze gelmiştik.. Hatırlayamıyorum... Nefes alamamak korkunç birşey !
Kaza şok yaşattı ama yangın aşırı sarstı.. Yanarak öleceğimi düşündükçe yangını söndürmem güçleşti.
Ölümle yüz yüze gelmek çok tuhaf, çok !
Yangından bir hafta sonra ayağım kaydı, düştüm :D Üstelik sakat bacağımın üzerine.
Ölme özürlüsü olduğumdan dolayı ölümden korkmuyorum :) Bana birşey olmuyor :) Olsa da sorun değil.. Zira reenkarnasyona inanıyorum ;)

abi sen ölemezsin. emin ol :D aklıma 3 sene önce izmirde yaz tatilinde bopğulurkenki halim geldi. inanılmaz derecede kötü. insan 3-5 saniye içinde birçok şey düşünebiliyor. amypsala devreye girdimi bağlantın kopuyo ve düşünüpde zaman harcamıyosun :D

Ortaokuldayken bir din dersinde dinciye bir soru yöneltmiştim...

"Hocam,ölen insanların ahirete gideceklerini söylüyorsunuz...Peki öldüğümde ahirete gitme sürem ne kadar olucak?" demiştim.

Yanıtı ise "Göz açıp kapayana kadar." olmuştu.Çocuk aklımla bir sorgu veya sual yapamamıştım.

Şimdi bir düşünün,uykunuzun süresini bilebiliyormusunuz?Ne kadar uyuduğunuzun farkında olabiliyormusunuz?Veya annenizin karnında geçen süreyi hatırlayabiliyormusunuz?
Tabiki HAYIR!

İşte ölümünde bir farkı yok bundan,enerjiniz yoksa kütlenizde yoktur ve kütleniz yoksa zamanda yoktur...Yani hiçbirşey hissetmezsiniz(Tabii bu arada beyninizinde durduğunu unutmayalım=)).

Hocamında dediği gibi "göz açıp kapayıncaya kadar".

Hem gerçek dünyadayken yaşadığımızı kim söylemişki?!?Belki biz ölüyüz?=)

onu bunu bilmem de ölüm anında insan beyni akıl almaz hızda çalışıyor ve değişik düşünceler üretebiliyor...ölümü kabullenmeyen beyindir bana göre...beden benim için ölüdür...bedene can veren de yöneten de beyindir...bu yüzden fiziksel değil de zihinsel olarak çekilecek acı bizi korkutuyor...

WikkiE demiş ki:
hasanayvenli demiş ki:

:zombi action filmleri cok seyrediyosun galibaaa :LOL:
valla rüyanın başı çok güzeldi aslında bi arkadaşımla telefonda konuşuyodum çok da mutluydum onunla konuşurken rüyada olmama rağmen
ama gel görki cam kenarında konuşmak işe yaramadı öldüm :)
filmlerin etkisi olabilir tabi zaten bahsettim yukarıda =)

hasanayvenli demiş ki:
WikkiE demiş ki:
hasanayvenli demiş ki:

:zombi action filmleri cok seyrediyosun galibaaa :LOL:
valla rüyanın başı çok güzeldi aslında bi arkadaşımla telefonda konuşuyodum çok da mutluydum onunla konuşurken rüyada olmama rağmen
ama gel görki cam kenarında konuşmak işe yaramadı öldüm :)
filmlerin etkisi olabilir tabi zaten bahsettim yukarıda =)

bidahaki sefere cam kenarinda durma yoksa :sniper :D

Geri