Avrupa'daki Thomann Türü Firmalar - Online Alışveriş

Crazy Parts isimli firmayi cok mecbur kalmazsaniz es gecin derim. Barbara diye bir kadina ait, dehset pahali ve kalite de Aliexpress seviyesinde cünkü zaten oradan alip satiyor cogunu. Tecrübemiz ile sabit.

Gitar yapimi ile ugrasiyorsaniz Almanyadaki en saglam firmalardan biri Rall Onlineshop. Andreas (ki sahsen tanirim) gayet efendi ve isine cok bagli bir adam. Bu kadar yildir tek problem cikmadi.

@metaldaima Türkiye'deyken Thomann'dan herhangi bir ürün almadım, şimdi Almanya'da yaşıyorken alıyorum. Bu sebeple Türkiye-Almanya gönderim süresini bilemiyorum. Öte yandan, gönderim süresi ile ilgili bir sorun varsa, bunun sebebi Thomann'dan ziyade gönderim şirketleri olabilir. Bunu da göz önüne almak lazım.

@Novacorda Guitars çok teşekkürler öneriler için, hemen Rall online-shop'u listemize ekleyelim. Baktım sitesine, ürün skalası daha farklı ve açıkça söylemek gerekirse diğer sitelere göre daha profesyonel, sizin gibi gitar yapan ustalar için daha iyi görünüyor. Alet edevat konusunda güzel seçenek. Listeyi güncelliyorum.

Bir de Steward MacDonald - www.stewmac.com - var ki hepsine hükmeder. Evet fiyatlari biraz daha pahalidir ama inanilmaz ötesi bir müsteri destegi vardir.

Örnek: Afrika'ya tasinmadan önce bir toplu siparis verdim, 1200 USD civarinda. Mal geldi ben acmadan konteynere attim, Afrika'ya geldi 2 ay sonra, atölyenin kurulmasi vs derken 4 ay sonra actim paketi. Hersey yolunda, bir tel özel bir cetvel eksik (cetvel takintim var). Cetvel 6-7 Dolar falan. Ikina sikina bir email attim. Ertesi gün cevap geldi, bize adresinizi verin hemen gönderelim diye. Öyle expedited falan degil, uluslararasi UPS express ile göndermisler, 2 gün sonra elimdeydi. Bilabedel, Afrika'ya. Nakliye bedeli 70 küsür Dolar.

2 ay sonra paketteki herseyi yerlestirdikten sonra icindeki kagitlari cöpe götürürken tin diye bir ses, cetvel düstü paketten, meger icindeymis. Email attim, ne demek dediler, sorun falan degil, bizim isimiz sizin memnuniyetiniz.

O kadar iyiler yani.

Bir de Steward MacDonald - www.stewmac.com - var ki hepsine hükmeder. Evet fiyatlari biraz daha pahalidir ama inanilmaz ötesi bir müsteri destegi vardir.

Örnek: Afrika'ya tasinmadan önce bir toplu siparis verdim, 1200 USD civarinda. Mal geldi ben acmadan konteynere attim, Afrika'ya geldi 2 ay sonra, atölyenin kurulmasi vs derken 4 ay sonra actim paketi. Hersey yolunda, bir tel özel bir cetvel eksik (cetvel takintim var). Cetvel 6-7 Dolar falan. Ikina sikina bir email attim. Ertesi gün cevap geldi, bize adresinizi verin hemen gönderelim diye. Öyle expedited falan degil, uluslararasi UPS express ile göndermisler, 2 gün sonra elimdeydi. Bilabedel, Afrika'ya. Nakliye bedeli 70 küsür Dolar.

2 ay sonra paketteki herseyi yerlestirdikten sonra icindeki kagitlari cöpe götürürken tin diye bir ses, cetvel düstü paketten, meger icindeymis. Email attim, ne demek dediler, sorun falan degil, bizim isimiz sizin memnuniyetiniz.

O kadar iyiler yani.

Stewmac hakkında dediğiniz gibi hep iyi yorumlar okuduk fakat yerleri sanıyorum Amerika'da, doğru mudur? Bu başlığa, bu sebepten henüz Reverb, Stewmac, GFS gibi siteleri eklemedim.

Ama yorum için çok teşekkürler, en azından arayış içindeki arkadaşlara yol gösterir. :)

@metaldaima Türkiye'deyken Thomann'dan herhangi bir ürün almadım, şimdi Almanya'da yaşıyorken alıyorum. Bu sebeple Türkiye-Almanya gönderim süresini bilemiyorum. Öte yandan, gönderim süresi ile ilgili bir sorun varsa, bunun sebebi Thomann'dan ziyade gönderim şirketleri olabilir. Bunu da göz önüne almak lazım.

@Novacorda Guitars çok teşekkürler öneriler için, hemen Rall online-shop'u listemize ekleyelim. Baktım sitesine, ürün skalası daha farklı ve açıkça söylemek gerekirse diğer sitelere göre daha profesyonel, sizin gibi gitar yapan ustalar için daha iyi görünüyor. Alet edevat konusunda güzel seçenek. Listeyi güncelliyorum.
Yani bilemiyorum, 3-4 hafta bence çok uzun bir süre, hatta bazen daha uzun diyor. Kısaca ben bu mesajı Thomann dan aldım, sonuçta her ne sebepten olursa olsun 1 ay veya daha uzun bekleme süresi veriyor. Kargoyla ilgili bir sıkıntı olsa bile bunu halletmesi gereken Thomann.
Şahsen ben şansımı Andertonsla denemeyi düşünüyorum. Thomann a yazdıktan 4-5 gün sonra geldi cevap, Andertons 1-2 saat içinde anında cevap verdi. Neyse Andertonsdan yamaha thr10 almayı düşünüyorum, hem fiyat hemde boyut olarak risksiz bir ürün gibi duruyor. Sonucu buraya yazarım.(alırsam tabii)

Yani bilemiyorum, 3-4 hafta bence çok uzun bir süre, hatta bazen daha uzun diyor. Kısaca ben bu mesajı Thomann dan aldım, sonuçta her ne sebepten olursa olsun 1 ay veya daha uzun bekleme süresi veriyor. Kargoyla ilgili bir sıkıntı olsa bile bunu halletmesi gereken Thomann.
Şahsen ben şansımı Andertonsla denemeyi düşünüyorum. Thomann a yazdıktan 4-5 gün sonra geldi cevap, Andertons 1-2 saat içinde anında cevap verdi. Neyse Andertonsdan yamaha thr10 almayı düşünüyorum, hem fiyat hemde boyut olarak risksiz bir ürün gibi duruyor. Sonucu buraya yazarım.(alırsam tabii)

Thomann süreci hızlandırmak için ne yapabilir, ben hala bunu soruyorum. Thomann lojistik konusunda Deutsche Post/DHL ile çalışıyor, Türkiye sınırlarına girdikten sonra da PTT devralıyor. Thomann bu konuda ne yapabilir?

Ayrıca, Thomann'ın bu uyarıyı vermesi ince bir davranış. Aralık ayından beri forumda "nerede kaldı benim Thomann gönderim?" şeklinde çoğu kişi dert yandı, Thomann'a bunu ilettiler. Adamlar da diyor ki, bir yerlerde bir sorun oluyor, bu ara kargolar 3-4 haftada gidiyor, peşinen uyaralım diyorlar.

Siz Andertons'tan alın, ya da başka bir yerden alın. Zaten kargonuz size erken gelirse de sebebi Andertons'ın başka bir firma aracılığı ile lojistik işini halletmesidir. Thomann da kalkıp, sırf Türkiye'de bir ayda birkaç kişi Harley Benton kabin alacak diye, Avrupa-Amerika tarafında tıkır tıkır, saat gibi işleyen bir lojistik süreci ve çözüm ortağını değiştirmez. Umarım açıktır.

Thomann su anda yanlis olmasin ama sanirim 22 ülkede direkt faaliyette. Bayi falan araciligi ile degil, direkt. Dolayisi ile cözüm ortagi degistirmezler cünkü bu ortak 21 ülkeye adam gibi dagitabiliyor.

Söyle: Biz Berlin'den ev esyamizin acil kismini örnegin DHL ile gönderdik. 6-8 koli. 2 günde gümrüge indi. Gümrükten cekebilmemiz 23 gün. Ilk 14 gün zaten mali aradik. Paket posta mi? Havalimani mi? Nerde oldugu belli degil. DHL'in sucu yok, buradaki uygulama enteresan iste.

Sonunda mahallemizdeki DHL ajansinda cikti. Gönderdigimiz seyleri Istanbul'da yeniden alsaydik kara gecmis olurduk, o da ayri.

başka bir konuda belirtmiştim, burada da belirtmek isterim.

Thomann dan alınan ürünün elinize geçmesi biraz uzun sürüyor.Benden başka bu durumu yaşayan başkaları da var.

Guitar Shop | Music Shop UK | Andertons Music Company listede neden yok.acaba o zaman böyle bir site mi yoktu?

andertons tan daha hızlısı var ise şaşırırım cidden.
Thomann 45 gün, Andertons 4 gün
Andertons ile 2 alışveriş yaptım ikisi de tam 4 gün içinde geldi. Kargo ücreti Thomann ile yarı yarıya daha ucuzdu. Ancak her ürünü burda bulmanız mümkün değil. Zorunlu olarak Thomanndan alışveriş yaptığım. Thomanndan verdiğim son sipariş 30 günü geçti hale nerede olduğu bilinmiyor.

Thomann dan bir tane zoom g5n sipariş etme düşüncem var, sepete ekle kısmına gelince kargo ücreti ekliyor ve yaklaşık 1200-1300 tl gibi bir fiyat çıkıyor. Bu noktada kredi kartı bilgilerini ve adres bilgilerini girdikten sonra ürün eve kadar geliyor mu ? Yoksa gümrüğe takılma ekstra ücret ödeme, ya da ürünün gelmeme gibi bir ihtimali var mı ?

Artık alacağınız her ürüne %18 gümrük vergisi hariç yeni yasa ile %20ÖTV eklenecek diye biliyorum. Alışveriş yaparken bunu göz önünde bulundurun. Ürün VAT(KDV) çıkarılmış hali 184 euro, kargo 30 euro görünüyor. 215 euro şu an 1200-1300 tl değil 1650-1700 TL arasına denk geliyor. Buna daha vergi eklenecek.

Son düzenleme:
Thomann dan bir tane zoom g5n sipariş etme düşüncem var, sepete ekle kısmına gelince kargo ücreti ekliyor ve yaklaşık 1200-1300 tl gibi bir fiyat çıkıyor. Bu noktada kredi kartı bilgilerini ve adres bilgilerini girdikten sonra ürün eve kadar geliyor mu ? Yoksa gümrüğe takılma ekstra ücret ödeme, ya da ürünün gelmeme gibi bir ihtimali var mı ?
Konu ile doğrudan ilgili değil belki ama, eski G5 kullanıcıları G5n'den pek memnun kalmadılar bildiğim kadarıyla. İkinci el bir G5 çok daha iyi bir tercih olabilir.

Şu try şeklinde belirtilen fiyat ne tam olarak ? Bu şekilde yazılan miktar az olunca insanın inanası geliyor :)

Evet dediğiniz şekilde mevcut euro kuruyla çarpınca 1700 tl civarı bir şey yapıyor.

Sahibincende sikca rastliyorum 2. ellerine,ayrica sitede @novadore gidip geliyor arada ben her urunumu ona getirttim.Bu kurda gidermi bilemiyorum ancak bir gorusun isterseniz.

Pek araştırmadım açıkçası sitede rastgele gezinirken denk geldi, fiyatı da Türkiye ile kıyaslayınca ucuz geldi ama zaten benim düşündüğüm şekilde değilmiş, daha detaylı bir araştırma yapayım. Teşekkürler bilgiler için ayrıca.

Geri