Novacorda Guitars - Istanbul

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda Novacorda Guitars tarafından 2 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Hocam desenli bir govde gordüm orada. Şahane iscilik. Gitarlarla kayitlar demolar hazirlanirsa çok daha etkili bir tanitim olacagi kanaatindeyim.Elinize saglik, yolunuz acik olsun.

2. Çalışmalarınız çok başarılı ve dikkat çekici. Takikpteyiz..
    Şöyle bir video buldum; benim gibi gitarın tonlarını merak edenler için faydası olsun.

3. Bir de söyle bir sey var ;)

4. Elinize emeğinize sağlık. Ben gitarlarınızı fazla sıra dışı, daha açık konuşmak gerekirse biraz tuhaf buldum. Headstock gövde oranları ve bunların geometrileri pek bana hitap etmiyor. Bir de tüm yerli üreticilerimizde, gitarın gövde ağacının doğal desenlerini fazlasıyla göze sokma eğilimi var sanki. Çok fazla budak çok fazla damar... Hal bu ki kusursuz bir boya işçiliği de en az cilalı ham gövde işçiliği kadar değerlidir.
    Mesela resimlerde mavi bir gövde var, gerçekten iyi olmuş. Başarılar, bol kazançlar.

tunckk, flyravenfly, spitz ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. Ben geometrisi tuhaf/genel algılamaya göre bozuk kabul edilen gitarları çok seviyorum... Herhalde ressamlıktan kaynaklanan deformasyon eğilimi olsa gerek...
    Onun dışında söylemek istediğim her şeyi harfiyen söylemişsiniz. Mavi gitarın duruşu harikulade...
    Ben de bu vesileyle başarılar ve bol kazançlar diliyorum. :)

antbalci bunu beğendi.
  6. Nataly, sagolsun, özellikle bir video cekmisti, evet.

mustafa ve uvidinli bunu beğendi.
  7. Bence tuhaf degiller.

Boya konusunda da cok hemfikir degilim. Tek renk mat veya parlak vernik uygulamasi bir cok kusuru kapatan birsey. Astari cek, rengi vur, vernigi at, parlat bitsin. Dogal deseni seffaf vernik ile sunan arkadaslarin zimparasinin iyi olmasi gerekir, yoksa birseye benzemez o gövde. Boyali gövdenin zimparasi 240 kumda biter, dogal desenlerde bu 600 kuma kadar cikar yeri geldiginde.

Mavi gövde güzel oldu, dogru. Buna ragmen 140 yillik bir cevizin üzerine renk atamam ben sahsen.

uvidinli ve antbalci bunu beğendi.
  8. Bazı boya işçiliklerinde, son kat boyanın 1000-1500 kum ile zımparalandığını görüyorum. Hiç bilmediğimden soruyorum, gereksiz bir uygulama mı bu? Yoksa sizin söz ettiğiniz boya öncesi zımparalama mı? Youtube'a fazla kaptırmış da olabilirim, kusura bakmayın şimdiden. :- )
    Ayrıca tuhaf kelimesini lütfen yadırgamayın tamamen öznel. Ortaya çıkan iş kesinlikle çok değerli. Örneğin bir Godin veya Tele. almayı da hiç bir zaman düşünmem fakat değerlerini herkes gibi kabul ederim.

Son düzenleme: 7 Eylül 2016
    inhumanform, eyazıcı ve gurkanisevic bunu beğendi.
  9. O bahsettigin son zimpara, pasta ciladan önce. Ben astardan önceki zimparadan bahsediyorum.

Youtube... Evet, oradada 5 yanlis bir dogruyu deli gibi götürüyor bazen.. ;)

uvidinli bunu beğendi.
  10. Gecenlerde canina okudugum bir sap vardi.. Onun yerine yenisini yapmayi unutmusum. Panik yapmadan yenisine basladim.

Sap üzerine bir de tuse lazim diyorlar... Baktim elimdeki ufak parcalara, bu abanoz cikti aralardan. O zaman kullanacagiz, ne yapalim?

Sonra birdenbire boyadan gövdeler geldi. Kazasiz belasiz.

Saten güzelligi bir baska...

Tele tipi:

Benim Pasha:

Barbaros Bass:

Hayat güzel.

inhumanform, uvidinli, fjc ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  11. Pasha bitti. Setup haftaya.

12. Çok şık duruyor, gövdesi özellikle. Ellerinize sağlık..
    Bu da diğerlerinden farklı bir köprü. Belirgin bir özelliği var mı yoksa normal sabit bir köprü mü?

13. Bu Schaller 3D köprüsü. Bu gitara onu uygun gördüm.

14. Barbaros'un montaji bitti. Bir anahtar ile yeni teller gelince lehimleme baslayacak...

Esik yari kemik, yari afrika springbock boynuzu

15. Bir yandan da Sultan'in montaji basladi. Tatil ya hic kimse acmamis dükkanini, beyaz pickguard malzemesi alamadik henüz...

16. Cekim vardi bu aksam.

MetalAddiction, mustafa ve Grundar bunu beğendi.
  17. Barbaros Bass.

Ze_uS, Grundar ve mustafa bunu beğendi.
  18. Hemen gitar siparişi vermek istiyor insan.
    Çok güzeller....

19. Tamam iste, elini korkak alistirma ;)

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş