Rocksmith 2014 Oynayan Var Mı?

Bende gitar kursuna hiç gitmedim, bu oyun ile öğrenmeye çalışıyorum. Şimdilik 30 saat falan oynadım ama çoğunluğu şu Guitar arcade denen kısımları birde dersler. Şöyle yeni başlayanlar için şarkı önerebilir misiniz, Breaking the law da %84 e kadar gelebildim de artık aynı şarkıyı duymaktan midem bulanıyor :D
Açıkçası başlangıç için önerebileceğim şarkıların çoğu Rocksmith 1 şarkılarından dolayısıyla steam'de hem RS1'e hem de Disc Import Tool'a sahip olmanız gerekiyor ama ikisini almak gereksiz masraf olacağı için ben internette malum sitelerden korsan indirdim disc import tool'u. Size de aynısını yapmanızı tavsiye ederim.

Power Chord'ları öğrenmek için green day şarkılarına bakın derim. Zor görünürler ilk bakışta ama aslında aynı şeyler tüm şarkı boyunca tekrar ediyor çok güzel power chord alıştırması olur.
Onun dışında ilk başlarda eliniz çok yorulabilir ama sağ el picking hızını artırmak için Blur - Song 2 ve Interpol - Slow Hands'i tavsiye ederim.
Başlangıç için kolay şarkılardan (muhtemelen ilk denemede %70 küsür yaparsınız) Ramones - Blitzkrieg Bop, The Black Keys - Next Girl, The Black Keys - I Got Mine, Arctic Monkeys - R U Mine bunları tavsiye ederim
(Baktım da listenin çoğu rocksmith 1 şarkıları olmuş, bence ilk başta dediğim şeyi yapın en iyisi :D RS1'de başlangıç için çok güzel şarkılar var, ne yazık ki rocksmith 2014'te bu şarkıların sayısı rs1'e göre nispeten daha az)

Biraz da deneye deneye bulmanız sizin için en iyisi olur sonuçta hangi tür müziklerden hoşlandığınızı bilemem. Girin bir şarkıya, bakın hoşunuza gitmezse veya zor gelirse çıkarsınız :) Ben de ilk başlarda genellikle tek şarkıya yükleniyordum ama bence bu yanlış. Ezberciliğe kaçıyor o yüzden farklı farklı şarkılar denemenizi tavsiye ederim :)

Kafanıza takılan bir şey olursa sormaktan çekinmeyin :)

Gam ogretiyor diyen arkadas oyun disinda etudlerde mi var? Yoksa sadece sarkilarimi caliyoruz. Birde sadece kablo mu gerekiyor? Oyun kendi mi efectleti ayarliyor gitardan gelen sinyalin?

Gam ogretiyor diyen arkadas oyun disinda etudlerde mi var? Yoksa sadece sarkilarimi caliyoruz. Birde sadece kablo mu gerekiyor? Oyun kendi mi efectleti ayarliyor gitardan gelen sinyalin?
bu tarz bir oyun daha var onlarla gam öğrenilebiliyor ayrıca season mode da da gam seçeneği var da daha ileri seviye olmadığım için anlamadım onu. Evet sadece müzik öğrenme dışında dersler ve teknik oyunları var, bend, tremolo picking,string skipping, fretting, akor vs gibi

Aynen öyle kendisi ayarlıyor, guitar rig vb kullanır gibi. Aslında oyun çok kapsamlı dediğim gibi oyunlar da var şarkılar da var dersler de var isterseniz session mode'a girip bir scale ve tempo seçip çalıyorsunuz ve seçtiğiniz enstrümanlar da çalma şeklinize göre size uyum sağlıyor. Atıyorum arkaya klasik bateri seti koydunuz siz çaldıkça sizin çalışınıza uyumlu olarak o da çalıyor. Bunun gibi çok seçenek var.

@leskodjer in attığı video rocksmith 1'den. Rocksmith 2014'te çok daha fazla oyun ve çok daha güzel görsellik var emin olun ;)

Geri