Mahkemelik Olay Forum Arkadaşlarım Bir Göz Atsın

'Forum Meydanı' forumunda Cgremre tarafından 7 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

 1. Hakaret davası açılmış hakkınızda. Karaktersiz demişsiniz, kazıkçı demişsiniz vs vs. Çok önemli olduğundan değil ama bu kelimeleri hakaret fiiline sokuyorlar. Ceza alma ihtimaliniz tabiiki var, yok demek yalan söylemek olur. Ne var ki, mahkemede meramınızı iyi anlatırsanız beraat de edebilirsiniz. Hapis mapis yok işin ucunda zaten baktığınızı düşünüyorum internet üzerinden ceza kanununa. (Tabii adli sicilinizin temiz, açıklanmadı geri bırakılmış ve süresi dolmamış bir ceza hükmünüzün olmadığını varsayıyorum) Kolaylıklay dilerim.
   
  Cgremre bunu beğendi.
 2. "Lan" kelimesinden bile ceza almış bir başkomiser tanıyorum. Dediği kişi de sicili kabarık ve yakalanıp nezarete atılmış bir şahıs. Cezayı kesen hakimenin kocası bu kararının 5-6 ay sonrasında aynı şahsın da aralarında bulunduğu bir grup tarafından hastanelik edildi.

  Adalet görecelidir bizde. Umarım hakim senin gibi görüp değerlendirir. Geçmiş olsun.
   
  Cgremre ve HmzGkgz bunu beğendi.
 3. Aynen öyle adalet görecelidir. Bakalım neler olacak göreceğiz.
   
 4. "Karaktersiz" kelimesi göreceli olarak hakaret sayılabilir ama "Kazıkçı" kelimesi hakaret sayılamaz. Bir tüccarın gereğinden fazla yüksek fiyatlarla satış yapmasının tarifi "Kazıkçı"'dır. Bu argodur ama hakaret değildir.
   
 5. J-P

  J-P

  karşı dava açın herhangi bi şahit bulun, herhangi bir arkadaşınızı şahit yazdırın, siz de şikayetçi olun ve bi şekilde dava dilekçesi verin o da aynı şeyi yaşasın.
   
 6. Aslında aklıma gelmedi değil ama şahit olarak mağazada iki bayan müşteri vardı bulmam imkansız bir de o tarihlerde çalışan genç bir arkadaş vardı onu da bulamama ihtimalim çok yüksek tek şahit eski kız arkadaşımı bulmam olur. Çoğu kişi ne olduğunu biliyor oranın. Tek ümidim farkındalığın artması olur.
   
  gkaykaya97 bunu beğendi.
 7. J-P

  J-P

  İlla gözle görmesi şart değilmiş şahit olması için sizin konuyu anlattığınız biri olması yeterli diye biliyorum bi avukata sorun olmazsa.
  Bence bi şekilde karşı dava açın aynı duruma düşsün kendisi yani ne esnafmış müşteriye dava mı açılır bu yüzden, asıl kendisi davalık.
   
  Cgremre bunu beğendi.
 8. Orada çalışan kişi bendim :)
   
 9. Tövbe bismillah!
   
 10. Hayır bendim !
   
 11. Haydi bakalım :woot:
   
  Grundar bunu beğendi.
 12. bilim kurgu filmi çıkar
   
 13. Ceku'nun babası ben çıkmayayım kafam patatese döndü beyler!
   
 14. 10 gün kaybolduk neler olmuş burda Hayır bendim ! Keşke daha önceden denk gelseydik dostum sağlık olsun
   
 15.  
  Grundar bunu beğendi.
 16. Sonuç? Hikaye gibi okuduk. Ama sonuca varamadık. Umarım sizin adınıza olumlu souçlanmıştr. )
   
  Wuthred bunu beğendi.
 17. Baya baya olumlu sonuçlandı (!) 2000 tl cezayı uygun gördü sayın adalet memuru hakim bey. İstersem 10 bin lira yazarım bile dedi de sağ olsun 2 bin de karar kıldı
   
 18. Özetle arkadaşlar hakkınızın peşine düşmeyin 20 30 liralık şey yüzünden güzelim sinirinizi bozup 2 bin lira ceza yemeyin bırakın hak hukuk orda kalsın. Ha bir de imkanı olan gitsin bu ülkeden
   
  AlVer bunu beğendi.
 19. : )
   
 20. Temyize götürdünüz mü ?
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş