Yardım gerek (PODxt-PC midi bağlantısı)

Line6 edit programını yükledim, midi kablolarını bağladım, fakat bir türlü connected yazısı gelmiyor. Neler yapmam lazım midi'ye çok yabancıyım, yardım ederseniz sevinirim...

Midi kablosunun üzerinde out yazanını pod un in girişine in yazanını out girişine girersen problem hallolur sanırım.

Birde hangi yazılımı kullanıyorsun bende bir zamanlar pod 2 kullanıyordum(çok yakın geçmişte) sana farklı tip yazılımlarıda tavsiye edebilirim.

Bana geçenerlde oldu, hatta hep oluyor. Aleti bağladığım zaman ( Bass POD, J Station, G-major ) Programlar görmüyor kesinlikle. Ama Midi klavyemi hr fonksyonu ilede kullanabiliyorum sorun yok. Update olaylarından görmüyor sadece bilgisayar bağlı aletleri

Ama bilgisayarın midi out'unu benim eski rolan u-220 nin in ine, onun thru sunuda bu görülmeyen aletlere bağladığım zaman çatır çutur görüyor. Ne hikmettir anlamadım. Midi kablom çok uzunda aletlermi besliyemiyor bilemiyorum artık ama böyle oluyor :)

XTnin USB si yokmuydu? Ordan halledilmiyormu?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İn-out'lar doğru fakat, yine de bir türlü gösteremiyorum aleti... Yazılımların hepsi son sürüm, update problemi olduğunu sanmıyorum...

USB'de anlamadığım bir sorun var. POD'u açtığımda, windows new hardware penceresi geliyor, PODxt olarak da tanıyor ama usb için windowsun istediği yazılım uzantısıyla yazılım aynı dosya değiller. Nasıl tanıtıcam ben bu aleti ya?

usb aygıtları kurarken aleti baglamadan ilk önce bilgisayara cd den yazılımı yükle ondan sonra restart at sonra aleti tak o zman cok rahat yükler...

olmazzsa dosya isimlerini filan yazarsın daha iyi yoardımcı oluruz..

Geri