Anlamsiz Dip Gürültüsü

Elimde 15 w marshall valvestate ve boss me 25 var sorunum su sekilde daha once bu ekipmanlari kullandigim halde hic dip gurultusu olmuyordu ama 1 yildir falan dip gurultusu olismaya basladi arada bazen kayboluyor gurultu 1 ay kadar falan sonra tekrar geliyor evde baska ekipmanlarlada denedigimde ayni sekilde dip gurultusu oluyor.farkli amfi-farkli gitar-prosesorlu ve prosesorsuz-farkli jacklarda denedim yine sorun cozulmedi acaba sorun neden kaynaklaniyo ve nasil cozebilirim

Farklı ekipmanlar da sıkıntı yaratıyorsa benim aklıma elektrik tesisatından başka ihtimal gelmedi. Nasıl çözülür bilmiyorum ama en basitinden topraklamalı priz almak işe yarayabilir belki.

2. Dünya Savaş'ından sağ kurtulmuş, 1250 yaşında bir şehirde yaşıyorum. Bina herhalde 80 yaşında.

Geçenlerde ampli durduk yere dip gürültüsü yapmaya başladı. Anlamadım.

Sonra apartmanı boyayan adamın radyosunu gördüm. Boya yaparken prize takıyor, baya da güçlü bir alet. O ne zaman prize taksa radyosunu, apartmanda müzik sesiyle eş zamanlı dip gürültüsü alıyorum.

Bir de alt kattaki evi süpürürken oluyor.

Elektrik hattıyla ilgili böyle saçmalıklar olabiliyor çünkü topraklama diye bir şey yok burada. Sizde de öyledir büyük ihtimalle.

Farklı ekipmanlar da sıkıntı yaratıyorsa benim aklıma elektrik tesisatından başka ihtimal gelmedi. Nasıl çözülür bilmiyorum ama en basitinden topraklamalı priz almak işe yarayabilir belki.

Eğer elektrik hattında topraklama yoksa, topraklamalı priz de fayda etmiyor. Komple tüm şebeke değişmeli.

Geri