Yetersiz Drive

Benim konuyu napcaz neden amfi böyle

Tanıtım videosuna bakıp amfi almaya devam ettikçe aldanmaya devam edersin her zaman. Alacağın aleti edevatı denemeden, kendin duymadan alma.

Amfiyi biraz daha kurcala yine de. EQ ve özellikle mid frekans ile iyice oyna. Olmadı, forumun yeni high gain pedalını bekle. O da olmadı, alternetifler tükenmez. Ibanez TBX amfi, ucuz bir POD prosesör vs.

Ne ya
sizce amfinin tonu normaldede mi böyle yumuşak yoksa bi sıkntı mı var daha sert bekliyodum ben
ben mg15cfx modelinin tonlarını canlı olarak dinledim, driveları çok güçlü değili rock ve çok sıkı olmayan metal türlerine gider. Gerçekçi bir sesi var öyle bir dijitallik çok yok. Arkadaşım boss m50 prosesörü ile clean kanalda kullanıyordu o amfiyi, prosesörden alıyordu distortionu ve gayet iyiydi. Metal çalacaksan gitmez. Ama sen gene bi hacke abinin de dediği gibi sesi metalikleştirmek adına midleri kısıp bass ve tizleri artırabilirsin ki ben hep böyle çalıyorum ve gitarımda da mid-cut var kullandığım amfiye daha bir high gain özelliği kattığını hissediyorum.

ben mg15cfx modelinin tonlarını canlı olarak dinledim, driveları çok güçlü değili rock ve çok sıkı olmayan metal türlerine gider. Gerçekçi bir sesi var öyle bir dijitallik çok yok. Arkadaşım boss m50 prosesörü ile clean kanalda kullanıyordu o amfiyi, prosesörden alıyordu distortionu ve gayet iyiydi. Metal çalacaksan gitmez. Ama sen gene bi hacke abinin de dediği gibi sesi metalikleştirmek adına midleri kısıp bass ve tizleri artırabilirsin ki ben hep böyle çalıyorum ve gitarımda da mid-cut var kullandığım amfiye daha bir high gain özelliği kattığını hissediyorum.
Çok teşekkür ederim dostum deniycem birazda

Başlıktan ziyade üsluba takıldım heralde ben. Mesela "ne ya" ile başlayan cümleden sonra koptu film bende. Bilemedim, yüklenmek gereksiz mi. Bu tarz başlıklar, yazıma, üsluba dikkat edilmeden gelişi güzel açılmaya ve artmaya başladı.

Yazım ve üslup konusundaki eleştirine bir şey diyemem bak. Bana daha çok başlığın çıkış şekline, sebep olan olaya gibi gelmişti eleştirin. Ben de o açıdan cevapladım açıkçası.

Sevgili @Kirkhamert

Forumu hoş geldin, forumda Türkçe kullanımına özen göstermeye çalışıyoruz (elbette TDK değiliz ancak temel konulara önem veriyoruz) ve bu kapsamda Forum Kuralları da aşağıdaki madde bulunuyor...

6) Sitemizde düzgün bir Türkçe kullanmaya özen göstermelisiniz. Özellikle gerektiği yerlerde paragraf kullanmak, cümlelere büyük harfle başlamak, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmak gibi temel kurallara uymanız gerekir.

Bundan sonra bu kurala dikkat etmeni rica ediyorum, anlayışın için teşekkürler...

Sevgiler ve saygılar...

Arkadaşın derdi drivesızlık değil sanırım başlık açmış olmak gibi geldi ya mesajları okumuyor yada unuttu çünkü manyetik yüksekliğini sordum gerçekten mühim Bi konu manyetik gövdeye sıfır olacak şekilde inikse metal muff gelse o drive ı diriltemez :) öyle değil mi abi @hackeiommi

Öyle de, arkadaş belli bir yaş üstünü pek muhatap almadığı için dert anlatmak biraz zor sanırım :)

Yeni gelen nesil çok bozuk geliyor. Ben forumda benden 1-2 yaş büyük olana bile saygıdan üslupta hata etmezken, 2000li çocuklar kendisinden 10-11 yaş büyüklere "bro" gibi saçma bir dil kullanabiliyor. Utanılası.

Düzgün bir tavsiye mesajı için girmiştim ki arkadaşın son mesajını görene kadar. O yüzden tavsiyesiz çıkıyorum.

Edit : Bir de başlığı sabahtandır görüyorum da işten güçten bakamadım 2 dakika. Acaba "yeni bir grup mu?" diye düşünüyordum. Grup ismi gibi olmuş, Yetersiz Drive. O ye, "rak'ın rol"

Son düzenleme:
Yazmasaydın ozaman bro
Sen böyle konuşmaya devam edersen bu sitede sana kimse yazmaz engeli yersin bro dediğin kişi senden 11 yaş büyük sen büyüklerine saygı göstereceksin ki onlarda saygıyla karşılaşsın tek büyüklüğe bakarak demiyorum yaşıtın bile olsa saygı göstermelisin Eğerki sen tüm mütevazılığınla açmış olsaydın bu başlığı kimsede sana böyle cevaplar yazmazdı

Geri