Boss Bcb-60 Adaptör Sorusu

Merhabalar,

Yakın bir zamanda Boss BCB60 geçecek elime. Ancak adaptörü arızalanmış sanırım. Onun için yerine adaptör almam gerekecek. Her yerde AC adaptör almam gerektiği yazıyor ancak Boss pedallarının hepsinin girişi standart olarak DC . Dolayısıyla kafam karıştı. Ben bu adaptörü AC mi DC mi almalıyım. Bazı yerlerde AC input DC out falan da yazıyor.

Boss BCB60 'ı olup da bilgilendiren ya da bu konulardan anlayan birileri varsa sevinirim. Ya da adaptör önerebilecek biri olursa da süper olur.

Merhaba,
Sizin 9 Volt DC çıkış veren bir adaptör almanız gerekmektedir. Evinizde yada bulunduğunuz yerin tesisatından alacağınız akım AC'dir. Dolayısıyla söylenenlerin kafa karışıklığı yaratması normaldir. Size AC adaptör alın diyen kişi adaptörü AC akıma bağlayacağınız için adaptörün çalışma akım tipini söylemiş olabilir. Alacağınız adaptörün tam regüleli ve Amper değerinin en az 1 Amper (1000mA) olması faydalı olacaktır.

Hocam daisy chain ile dağıtacak olsa dc alması gerekiyor ancak bcb üzerindeki power supply için sadece psc kullanılması öneriliyor psc adaptörde ac akımla çalışıyor :)
images

Merhaba,
Yukarıda ilk mesajda bahsettiğim durum şu anda düşülen. Boss PSA serisi adaptörler 200mA akıma kadar kullanılıyor. Eğer ihtiyacınız olan akım daha büyük ise PSC adaptör ile 1 Amper akım alabiliyorsunuz. Tek fark bu PSA ile PSC arasındaki. İkisini de AC yani şehir akımına bağlıyorsunuz. İkisi de DC 9 V çıkış veriyor. Dolayısı ile BCB-60 adaptör girişinden 9 V DC veren herhangi bir adaptör işinizi görecektir. Board üzerinde 1 den fazla pedal olacağı için de 1 Amperlik bir adaptör almanız uygun olacaktır. Boss Adaptörlerde bu durumda uygun olan PSC serileridir. Ama illa boss olmasın derseniz attığım linkteki ürünü kullanabilirsiniz.

Merhaba,
Yukarıda ilk mesajda bahsettiğim durum şu anda düşülen. Boss PSA serisi adaptörler 200mA akıma kadar kullanılıyor. Eğer ihtiyacınız olan akım daha büyük ise PSC adaptör ile 1 Amper akım alabiliyorsunuz. Tek fark bu PSA ile PSC arasındaki. İkisini de AC yani şehir akımına bağlıyorsunuz. İkisi de DC 9 V çıkış veriyor. Dolayısı ile BCB-60 adaptör girişinden 9 V DC veren herhangi bir adaptör işinizi görecektir. Board üzerinde 1 den fazla pedal olacağı için de 1 Amperlik bir adaptör almanız uygun olacaktır. Boss Adaptörlerde bu durumda uygun olan PSC serileridir. Ama illa boss olmasın derseniz attığım linkteki ürünü kullanabilirsiniz.
Pardon hocam outputa dikkat etmemişim

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba,

Yardımlar için çok teşekkürler.
AC akım veren adaptör bulamadığımdan 70 küsür tl verip orjinal adaptörünü alacaktım. Ancak zilyon tane DC adaptör var. Ben regüleli 1A besleyecek bir şey alayım yeterli olacak o zaman.

Bir şey daha var merak ettiğim. Bende bir adet Line 6 DL4 var. Bunun durumu ise tam tersi. AC olarak beslenmesi gerekiyor pedalın. Ben DC adaptör alıp bununla BCB 60 'ı besleyip, Line 6 'e de bir aparat ya da çeviriciyle daisy chain kablosunun tek çıkışını AC 'ye çevirip bu işin içinden tek adaptörle çıkabilir miyim? :)

Saçma sapan olabilir şimdiden kusura bakmayın.

Yardımlar için çok teşekkürler.
AC akım veren adaptör bulamadığımdan 70 küsür tl verip orjinal adaptörünü alacaktım. Ancak zilyon tane DC adaptör var. Ben regüleli 1A besleyecek bir şey alayım yeterli olacak o zaman.

Bir şey daha var merak ettiğim. Bende bir adet Line 6 DL4 var. Bunun durumu ise tam tersi. AC olarak beslenmesi gerekiyor pedalın. Ben DC adaptör alıp bununla BCB 60 'ı besleyip, Line 6 'e de bir aparat ya da çeviriciyle daisy chain kablosunun tek çıkışını AC 'ye çevirip bu işin içinden tek adaptörle çıkabilir miyim? :)

Saçma sapan olabilir şimdiden kusura bakmayın.
Mümkün değil sanırım çünkü alacağınız adaptör 1amper ancak dl4 1.2amper akıma ihtiyaç duyuyor sanırım toplamda 3 amperlik Bi adaptör alırsan dönüştürcüyle olur sanırım ama o paraya ac adaptör alırsın heralde

Geri