cubase sx 3.0 da midi kaydi quantize problemi

A

alpi25

merhaba arkadaslar cubase sx 3.0 kullaniyorum. midi kaydi yaparken açtigim vst enst. örnegin edirol
kayida basliyorum. klick sesine göre güzelce çaliyorum buraya kadar problem yok. ama dinledigim zaman klick açik dinliyorum yine çaldigim quantize de deil benim ritim kaçirmak gibi bir lüksüm olamaz. yani ctrl+A yapip kendim quantize yapmak zorunda kaliyorum. yada tutup ölçü basina çekiyorum. sanirim latency ayarlarindan ses kartim maya44mk2
device setup' tan master asio driver kismini ASIO2.0-maya44mk2 yapiyorum.
input latency-11.610 ms oluyor.
output latency-17.415 ms oluyor.
olmasi gereken de bu sanirim. baska nasil bir ayarlama yapmak zorundayim.
ayrica reason la beraber kullanirken böyle bir problem olmuyor sadece cubase' in kendi midisi üstünde çalisirken oluyor. :oops:

böyle yapinca hiç ses bile yok çalismiyor.

hala quantizeli kay1t etmiyor ben sonradan kendim quantize ediyorum.

hala quantizeli kay1t etmiyor ben sonradan kendim quantize ediyorum.

Sevgili Alpi25

Auto quantze i aktif ederek midi kayıtlarını yapmayı dene
16 lık 32 lik istediğin şekilde şeç

iyi çalışmalar

Böyle yapıyorsun sonra yukarıdaki hoparlörcüğün üzerine tıklıyorsun(kanalda kaydı aktif hale getirdiğin basılıyken kırmızı olan butonun yanındaki buton). Ses geliyor ve gecikmesiz kaydediyor;) (gerçi ben hiç midi kaydetmedim ama böyle olması lazım) :)

alpi25 demiş ki:
ya tam olarak anlatamadım ben galiba durumu.
quantize problemi mutlaka olur benim yaşadığım küçük quantizeler değil
kayıt ederken önden kayıt ediyor. geçte kalmıyor. yani vuruş değerleri
ölçü başlarında olması gerekirken ölcünün biraz ilerisinde kaydediyor.

aynı problem bende de var. kayıt esnasında hiç bir sorun çıkmazken kayıdı tamamlayıp tekrardan dinlerken midinin önde gittiğini görüyorum. bende elle tekrardan onları biraz geriye kaydırıyordum. "auto quantize" özelliğini kullanmadım. birde öyle deneyeyim bakalım...

Geri