İskoçya'nın Son Kralı / The Last King Of Scotland

Tıbbi bir misyonla Uganda'ya gelen genç doktor Nicholas Garrigan ve diktatör Idi Amin'in Uganda'sını konu alan film Altın Küre'de En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'ne sahip Forest Whitaker ile perdede.Yönetmenliği Kevin Macdonald tarafından üstlenilen Film 2006, İngiltere yapımı.

+ forest whitaker en iyi erkek oyuncu dalında favori gösterilmekte bu filmle.
çekimler sırasında çevre halkından idi amin geri döndü diyenler dahi olmuş onun için. :]

pj_harvey demiş ki:
Merak ediyorum bu filmi gordugum yerde izlemeye calisicam pek goremedim oysa ki bu hafta girdi vizyona yanilmiyorsam...

evet ne yazık ki bazı kaliteli filmler her yerde gösterime girmiyor, büyük şehirlerde bile birkaç sinema salonundan öteye gitmiyor
hatırlarım da walk the line sadece kızılırmak'ta oynamıştı Ankara'da...
yine de bir fırsatını bulup gitmek lazım böyle filmlere..

mellon_collie demiş ki:
pj_harvey demiş ki:
Merak ediyorum bu filmi gordugum yerde izlemeye calisicam pek goremedim oysa ki bu hafta girdi vizyona yanilmiyorsam...

evet ne yazık ki bazı kaliteli filmler her yerde gösterime girmiyor, büyük şehirlerde bile birkaç sinema salonundan öteye gitmiyor
hatırlarım da walk the line sadece kızılırmak'ta oynamıştı Ankara'da...
yine de bir fırsatını bulup gitmek lazım böyle filmlere..
unutamiyorum onu cidden :oops:

Idi Amin rolündeki Forest Whitaker daha önce de Panik Odası ve Telefon Kulübesi filmlerinden aşina olduğumuz rekor abilerimizden birisi. Bu film için özel eğitimler görmüş, Idi Amin'in gerçek tanıyanlarıyla brebir görüşerek fikir almış ve epey de bir kilo almış. Söylendiğine göre mükemmele yakın da bir oyunculuk sergilemiş. Oscar için favori gösterilmesine şaşmamak gerek.

Gitmek gerek bu filme..

deerrudolf demiş ki:
Idi Amin rolündeki Forest Whitaker daha önce de Panik Odası ve Telefon Kulübesi filmlerinden aşina olduğumuz rekor abilerimizden birisi. Bu film için özel eğitimler görmüş, Idi Amin'in gerçek tanıyanlarıyla brebir görüşerek fikir almış ve epey de bir kilo almış. Söylendiğine göre mükemmele yakın da bir oyunculuk sergilemiş. Oscar için favori gösterilmesine şaşmamak gerek.

Gitmek gerek bu filme..

Forest Whitaker ödülü aldı yahu :)
Pekte yerinde bir karar oldu çünki filmde sergilediği mimikler aşırı inandırıcı sanırsınız gerçek, oyunculuk açısından geçen senenin en iyi performansıydı kannımca ödülde pek bir yerinde oldu.

Film güzel cidden, ben zor beğenirim.

Ancak şunlar kafama takıldı;

1. Şimdi sarışın bayan doktor, Sarah, o ve kocası yaşıyorlarsa ve bu filmi izledilerse, elemanın Sarah'a sarkma olayını nasıl değerlendirmişlerdir?

2. Bir de iskoç doktor tarafından düdüklenen Kay'in oğulları Campbell ve McKenzi de aynı şekilde bu filmi izledilerse ne hissetmişlerdir diye düşünüyorum filmi izlediğimden berli.

Geri