Alışveriş Yaparken Sabır Dolu Anlarımız

Letgo'dan bir sey satmaya calisanda kabahat gerci.

Screenshot_20170328-141327_1.jpg

400 Tl fiyat belirliyorsun 250 Tl param var veriyorsan ver gibi olta atanlar mı diyeyim,
370 Tl diyorsun 300'e teklifimi veriyorum bak kenarda şöyle dursun diyenlere mi kızayım.

Birkaç ay önce gitarımı satmaya çalışırken ve 4.250 TL isterken, 2.000 TL gibi bir teklif geldi. İnanmadım, inanamadım. Tanıdığım biri işletiyor sandım. Ama gel gelelim ki gerçekti ve yukarıda bahsedildiği gibi "aklında olsun" gibi abuk şeyler söyledi adam.

Bir de eve gel amfiyi dene diyorsun. Gerek yok ya diyor. Tamam diyorsun koca amfiyi yükleniyorsun bir yerde buluşuyorsun oturup güzelce cihazı anlatıyorsun şurası şöyle burası böyle. Cihaz gıcır gıcır. Dükkana koysan sıfır diye satarsın. Üstelik 3te 1 fiyatına satıyorum. Ertesi gün telefona mesaj "şu düğmesi tutukluk yapıyor muydu?". Sonraki gün bir mesaj daha "Sen aldığında yanında footswitch var mıydı?" Araştırmadan, denemeden cihazı alıp ertesi gün sana kazıkçı muamalesi yapmak. Cins mi ararsın.

Bir de eve gel amfiyi dene diyorsun. Gerek yok ya diyor. Tamam diyorsun koca amfiyi yükleniyorsun bir yerde buluşuyorsun oturup güzelce cihazı anlatıyorsun şurası şöyle burası böyle. Cihaz gıcır gıcır. Dükkana koysan sıfır diye satarsın. Üstelik 3te 1 fiyatına satıyorum. Ertesi gün telefona mesaj "şu düğmesi tutukluk yapıyor muydu?". Sonraki gün bir mesaj daha "Sen aldığında yanında footswitch var mıydı?" Araştırmadan, denemeden cihazı alıp ertesi gün sana kazıkçı muamalesi yapmak. Cins mi ararsın.

Kapıya kadar gelip denemeden almak isteyenleri zorla içeri almışlığım vardır :D

Tek sorunu değişmesi gereken potans olan taş gibi dk2 yi acil nakit ihtiyacindan dolayı 900 liraya satılığa çıkarıyorsunuz, "Kardeşim Zonguldak'tayım, ben de öğrenciyim 750 liram var çok istiyorum gitarı" teklifine "150 lirayla zengin mi olucam lan" deyip kabul ediyorsunuz, adamı defalarca uyarmaniza rağmen adam gitarı denemeden bakmadan, kimseye de baktirmadan, tanıdığını vs yollamadan, sorununu incelemeden almak istiyor, kargoyu da çok iyi paketleyip baba torpili ile indirimli yolluyorsunuz öğrenci adam çok ödemesin biz de öğrenciyiz diye.
Gitar adama ulaşıyor ama haber vermiyor, sonra gitarın potansı bozuk diye arıyor, bunu defalarca söyledim diyorsunuz, Tamam deyip kapatıyor, 2 hafta sonra da manyetik bozuk diye arıyor, e ilk geldiğinde çalışıyordu?
Ben bazen ne desem bilmiyorum.

Bir keresinde 1500 lira civarında sattığım bir gitara "masaj koltuğu" teklifi geldi. Baya şu AVM'lerin içinde olan 1 lira ile çalışanların bir benzeri. Birlikte yaşadığım kişilerin yoğun kabul et baskısına rağmen, güzel bir dille reddetmeyi başarmıştım teklifi :D

Eski aracımı satmak için ilan vermiştim. Gelen mesajların bir tanesinde adam Zimbabwe'deki arsası ile takas teklif etmişti. Bir 30 saniye falan düşünmedim de değil :)

1.300 TL'ye sattığım gitara birisi 1.000 TL'ye hemen alırım diye mesaj attı, satılsın bir an önce de gidip Jazzmaster'ımı alayım diye 1.100'e anlaştık. tüm bunlar saat 6 civarı olup biterken anlaştığım kişi hemen bugün buluşalım dedi, yer belirledik anlaştık. sonra bu kişiden ses çıkmamaya başladı, istersen yarın da halledebiliriz diye mesaj attım ve şöyle bir cevap geldi: "Ailemle de konuşmam lazım". Ve elbette daha sonra cevap gelmedi. Yahu madem hala ailenden izin alarak alışveriş yapacak bir yaştasın, neden annene babana sormadan önce buluşacağımız yer ve saate kadar pazarlık yapıyorsun?

Geri