Sx Sap Ayarı

Hazır Hakan abiyi yakalamışken de sorayım. Soruma bi arkadaş cevap vermişti ancak Hakan abiyede sormak istiyorum. Epi LP Custom var bende. Sabahtan bi restoranttan aldığım ıslak mendiller ile gitarı siliyordum. Islak mendiller kolonyalı çıktı sanırım. Headstocktaki seri numarasında silik oluşturdu. Alım satımda sorun yaratır mı ki ? Seri numarası hem ezberimde hemde cüzdanımda bi kağıtta mevcut. Neden ezberleme yada kağıda yazma gereği duyduğumu bilmiyorum :D

Satacağın adamın pimpiriklilik katsayısına bağlı.

O nasıl bir ıslak mendildir konusu da ayrı bir merak teşkil etmekte. Bence o restorandan uzak dur :D

Maazallah haritadan bizim evi falan silerler :eek: Bi soru daha sorayım hazır yakalamışken. Gitarı Hetfield'ın Iron Cross'u gibi yapmak istiyorum ancak eskitme işlemini yapmayacağım. Sadece haç ve şerit kısmını yapacağım. Şeritleri nasıl yapabilirim bi öneriniz var mı ? :ROFLMAO:

Edit: Poly cilayı nasıl eskiteceğimi bulursam eskitmeyide yapabilirim bilemedim şimdi :rolleyes:

Bir mendil seri numarasını nasıl siler yahu? İlk defa duydum yeminle.

Maazallah haritadan bizim evi falan silerler :eek: Bi soru daha sorayım hazır yakalamışken. Gitarı Hetfield'ın Iron Cross'u gibi yapmak istiyorum ancak eskitme işlemini yapmayacağım. Sadece haç ve şerit kısmını yapacağım. Şeritleri nasıl yapabilirim bi öneriniz var mı ? :ROFLMAO:

Çıkarın için yedin yav adamın başlığını. Boyayı kazıtacaksın ya da ucuz olsun istiyorsan karbon fiber tarzı bir nane bulup yapıştıracaksın. O haç zaten paranı ayrı bir yer :D

Bu konuda bilgisi olmayan arkadaşlar için, gitarın görselini ya da videosunu aratın, headstock kısmı fotoğraflardaki gibiyse (alyan girecek bir yer yoksa), sap manyetiğinin olduğu yerde ya yıldız vida başı,ya düz vida başı ya da alyanla açılan vida karşılayacak sizi.

Bu Alder Strat modeli
SX-SSTALDER-ST-1217514.jpg
-----------------
Bu da Alder Tele modeli
SX_STL_ALDER_Telecaster_Headstock_L_Angle_W17518.jpg

Genelde Fender'in 50ler ve 60lar gitarlarında görülüyor bu durum. Ancak SX'in Alder serisi bu şekilde. Hem Strat hem Tele.

Bu şekildeki gitarlara sap ayarı yapmak için teller gevşetilir,neck platedeki vidalar gevşetilir ya da sökülür,sap arkaya doğru biraz yatırılıp müdahale edilir ve tekrar yerine takılıp vidalar sıkılır.

Bu da Fender'in bu konudaki videosu.

Geri