Emektar Turkrock.com Üyeleri

vay arkadaş, başlığı görünce geldim, 19 haziranda 15. yılımı dolduracakmışım :) sanırım dede oluyorum :D şaka maka 2005'ten beri çok sık şekilde buradayım, genelde alım satım ilanlarını takip ederim, bazen başka konulara bakarım. 15 yıla kıyasla mesaj sayım azdır, zaten ben genelde burada yazılanları okumayı seviyorum. bir de 2005'ten bu yana sitede en çok gördüğüm iki kişi @solitude71 ve @Dragonchaser. bu iki üyeyi gerçek hayatta tanımıyorum ama avatarları nerede görsem tanırım :D Beavis'i çok severim :) Zakk Wylde da ilk 5'imdeki aşmış gitaristlerden. bir de yine bu iki üye özellikle @Dragonchaser alım satım forumunun sahibiyim dese inanırım :)
Haha teşekkürler üstad.. Ama o eski halimden eser yok şimdi 😄

Sonuç olarak ortalama geçen koca 15-18 yıl gibi bir süreden bahsediyoruz ki gerçekten dile kolay. Geçen zamanı düşününce üzülmemek elde değil ama bir taraftan da biriken onlarca hatta yüzlerce anımız var 😊 Çoğumuz hala yüz yüze tanışma fırsatı bulamadı ancak gıyaben birbirimizi gayet iyi tanıyoruz. Değişik birşey gerçekten ve mutlu ediyor insanı 🙂

Marka olarak Campbell derim bende, müziğe ilk başladığımdaki nadir ucuz alternatiflerden biriydi..

Givson'u hiç gören, duyan oldu mu onu da merak ediyorum 😃 5/4 ölçekli, iri cüsseli hint malı gitarlardı yanlış hatırlamıyorsam 😁

Hocam konu dışına çıkıyorum az ama birkaç yıl önce Kadıköy'de bir gitar bakım onarım mekanı açacaktın diye hatırlıyorum arkadaşlarla, durum nedir şu an? Bakıma ihtiyacı olan aletler var, yarın halletmem gerekiyor, yapmışken forumdan birine yaptırayım hazır luthierler konusunda iyice kafa karışmışken :)

Hocam konu dışına çıkıyorum az ama birkaç yıl önce Kadıköy'de bir gitar bakım onarım mekanı açacaktın diye hatırlıyorum arkadaşlarla, durum nedir şu an? Bakıma ihtiyacı olan aletler var, yarın halletmem gerekiyor, yapmışken forumdan birine yaptırayım hazır luthierler konusunda iyice kafa karışmışken :)
2016'dan beri Kadıköy'de atölye var, özelden yazarsan yardımcı oluruz 😉👍

13 yıl olmuş benim de, alım-satım hariç sitede çok bir şey yapmışlığım yok o ayrı.

Doların 2-2,5 TL'nin altında olduğu dönemlerde şu forumdaki alışveriş temposunu "bilenler bilir".

Yalnız yıllar geçti şu "omurilik soğanı" mevzusunun ne olduğunu hala öğrenemedim.

Campbell ve Kimex aslında Kore malı gitarlar, şimdiki giriş seviyesi gitarlardan kat ve kat iyi olduklarını tahmin ediyorum. Givson, Gipson'a Hint malı demişlerdi ama emin değilim ondan :) Sanchez yakın zamanlarda elime geçmişti ama o direkt Çin malıydı ve oldukça kötüydü.

Campbell ve Kimex aslında Kore malı gitarlar, şimdiki giriş seviyesi gitarlardan kat ve kat iyi olduklarını tahmin ediyorum. Givson, Gipson'a Hint malı demişlerdi ama emin değilim ondan :) Sanchez yakın zamanlarda elime geçmişti ama o direkt Çin malıydı ve oldukça kötüydü.
bizde Kore'de üretilen gitarlara genel olarak bir ön yargı var gibi hissediyorum, kendi hüsnü kuruntum da olabilir :) bir USA, Japon üretimi ya da custom made'ler gibi olmasa, da, Kore malı gitarları çok beğeniyorum. hatta japon ve usa değilse, geriye bir tek kore üretimi gitar kalıyor benim için. 2010 yılında bu siteden kore malı LTD EC 1000 aldım, hala en çok onu kullanırım. şu andaki çin, endonezya üretimi gitarlardan bariz şekilde üstünler bence de.

bizde Kore'de üretilen gitarlara genel olarak bir ön yargı var gibi hissediyorum, kendi hüsnü kuruntum da olabilir :) bir USA, Japon üretimi ya da custom made'ler gibi olmasa, da, Kore malı gitarları çok beğeniyorum. hatta japon ve usa değilse, geriye bir tek kore üretimi gitar kalıyor benim için. 2010 yılında bu siteden kore malı LTD EC 1000 aldım, hala en çok onu kullanırım. şu andaki çin, endonezya üretimi gitarlardan bariz şekilde üstünler bence de.

Kore malı gitarlara Japon'un bir tık altı gözüyle bakılırdı 10-15 yıl önce, değişti mi ki bu durum? :)

Geri