Amfi Konusu Ev Için

kulaklık ile çalarsanız memnun kalırsınız ancak 10 wattlık bir amfinin kısık seste (kulaklıksız) tatmin etmesini beklemek zor
Kulaklik ile calip memnun kalabilmesi icin en az 150 tl daha harcamasi gerekir kulakliga, ear pods veya samsung stock kulakliklari is gormeyecek derecede yetersiz kaliyorlar. Hele azicik reverb koklatinca ugultular basliyor. Bende apatmanda oturuyorum, lambali amfi gibi lamba kirmana gerek yok, tondan fedakarlik yapmamak icin sesi cok acmana gerek yok. Transistörlü amfiden bahsediyoruz, pcnden muzik dinliyorken nekadar aciyosan bundada okadar acman bile yeterli olacaktir (coook kisik dinlemiyorsan).

Ucuz amfilerin kulaklık girişleri tatmin edecek ses vermiyor. ID Core da aynı. Amfiyle kulaklık fikrini pek desteklemiyorum kısık sesle çalmak daha mantıklı olur. Spider mı ID Core mu konusuna gelirsek şöyle açıklayayım;
Ben de başlayacağım zamanlar bu ikisi arasında kaldım. Gerek burada, gerek diğer sitelerde okuduğum yazılar, sorduğum tecrübeli kişiler hepsi bana id core'u tavsiye etti. İkisini de deneme fırsatım yoktu o sıralar. Ben de tecrübeli kişileri dinledim ve denemeden id core'u aldım. Aldığımda beklediğimden daha iyi sonuç verdi. Aradan 1 ay geçince bir arkadaşım spider iv 15 aldı bir de onu denedim. Hala ara sıra deniyorum hala sevemedim spider'ı. Spider mı id core mu sorusunun cevabı id core dur. Dijital falan deniyor ama katılmıyorum. Bunu diyenler genelde amfinin eq ayarları ile, isf'i ile hiç uğraşmamış kişiler. Kaldı ki bu fiyatlardaki amfilerden çok da doğal ses beklemek ne kadar doğru olur tartışılır

Ayrıca ek olarak söyleyeyim, cort'un, ibanez'in 10w'lık amfilerinden kesinlikle uzak durun. Önerenlere kesinlikle itibar etmeyin kulaklarınızı kapatın ıslık çalarak uzaklaşın... Arkadaşınızsa arkadaşlığı kesin. Bugün ibz10g al diyen yarın arkanızdan ne kuyular kazar haberiniz olsun :D Ha illa amfi istiyorum derseniz tamam, ama dahaca alıp da uzun yıllar severek kullanan görmedim. Bu tür amfileri almak yerine her türlü guitar rig diyorum ;)

Geri