Cenk Eroglu

M

Metin1957

Iki eski albumuyle ilgili bilgi ariyorum. Birinin adi Zehirli'ydi. Digerinin hakkinda bilgi bulamadim. Sanirim Hey dergisi eskiden promosyon olarak da vermisti bu iki CD'yi. Bu CD'ler hala bulunabiliyor mu?

ben yağmurda doğdum şarkısı da ünlenmişti ama doğuş'un aranjörlüğünü yaptığını öğrendiğimde şaşırmıştım baya bir..
tam bir gitarist adam.. hatta eşi hala boğaziçi müzik bölümünde olması lazım..

Cenk Eroglu hakkinda son bildigim 80'li yillarin meshur bascisi Kip Winger ile calistigi idi. Son sefer Nashville'e gittigimde oradaki muzisyen arkadaslar dedi Turkiye'den Cenk diye bir eleman var Kip Winger'la calisiyor diye. Tabi cok gururlandik :)

Merhaba arkadaşlar,

Bu siteyi ve forumu yeni buldum.. hem selam için hemde
bazı sorulara cevap için mesaj atmak istedim :)

ilk albümümün adı "Yolculuk Rüzgara" idi ..Raks tan çıktı..
daha sonra Free dergisi ile dağıtıldı (anlamsızca)

son yaptığım çalışmalar hakkında da biraz bilgi vereyim..
5 sene önce tanıştığım eski Mr.Mister ın davulcusu (şimdi
King Crimson da çalıyor ) Pat Mastelotto ile bir kaç
proje yaptım bunlardan BPMM adlı olan albümde Tony Levin
Robert Fripp gibi isimlerle çalıştım..

Bu arada Kip Winger ile "playmaker" arkadaşımın da söylediği
gibi bir grup kurdum.. kayıtları halen sürüyor..
bu albümden sonra da Winger grubunun yeni albümünü Produce
edeceğim..

bu arada Türkiye de Hürrem Sultan müzikalinin müziklerini yaptım en son..

ve sırada daha Kane Roberts adlı bir müzisyen ile başka bir proje var..

ama bütün bunların arasında Kip ile yaptığım albüm gerçekten en büyük hayalimdi .. onun kim olduğu değil ama nasıl bir müzisyen olduğunu bildiğim için inanın çok inanarak çalışıyorum.. (bu arada www.kipwinger.com adresinden 2 adet solo albümünü dinlemenizi tavsiye ederim )

bulamadığınız bir çalışmam varsa bunlarıda sizlere zevkle gönderebilirim..
hemde fikirlerinizi almış olurum...

hepinize sevgiler

Cenk Eroglu

PS: Doğuş a albüm yaparken aslında amacım piyasada çok satan işlerinde iyi bir soundla yapılması gerektiğini düşünmemdi..
hemde para kazandım... ilginç bir tecrübeydi :) 8O

ilk sanıyorum 1992 yılında dinlemiş ve o küçük yaşta çok beğenmiştim,şimdi hayal meyal hatırlıyorum yalnız bi şarkı vardı "bıktım artık belkide kurtulmak imkansız vampir müberra" sözleri geçiyordu içinde o albüm hangisi bilmiyorum ama kasedi o yıllarda kayboldu daha da bulamadım,edinmek isterim oldukça hoş bir nostalji olur benim için hem de o günlerde olduğu gibi severek dinlerim...

Sevgiler...

Kip ile yaptığım albüm var şimdilik..

Bir Link gönderiyorum

parçanın adı "Everlasting" daha demo..
şimdilik ben söylüyorum , söz / beste vs..
Kip daha sonra söyleyecek..
fikirlerinizi bekliyorum..

bu linkten indirebilirsiniz..

BU PARÇA İLE İLGİLİ YETERİNCE CEVAP GELDİÐİ İÇİN LİNKİ SİLİYORUM
HERKESE TEŞEKKÜRLER !

sevgiler
CenK

PS: Birde bu forumdaki kişisel resimler bölümüne bir kaç resim yükledim.. Pat ve Kip ile son kayıtlardan..

Cenk, tebrikler arkadaşım, çok gurur verici çalışmalar bunlar, albümünü bekliyoruz.

Kip Winger'in Reb Beach ile beraber "Winger" iken yaptığı "Pull" albümü benim en sevdiğim albümler arasındadır, "Who's The One", "Down Incognito", "Spell I'm Under" gibi süper parçalar vardır orada.

Sanırım kendi web sitesinde bu parçaların audio klipleri mevcut, merak edenler bakabilirler.

Selam Cenk abi,ben Yasak Bölge Grubunun vokalisti Deniz.Biz Ankaralı amator türkçe rock grubuyuz.Hepimiz seni çok seviyoruz,senin parçalarını çalmak istiyoruz özelliklede BEN YAÐMURDA DOÐDUM adlı parçaya tapıyoruz.Ancak parçanın tablarını yada akorlarını bulamıyoruz ayrıca albümlerinide hiçbir müzik markkette bulamıyoruz senden bu konuda yardım istiyoruz en azından parçanın tab yada akorlarını bize ulaştırırsan çok mutlu oluruz ,umarım en kısa zamanda tanışma fırsatını elde ederiz.yardımların için şimdiden çok teşekkür ederiz. :LOL:

evet türkiye adına gurur duyulması gereken bir durum. kip winger, tony levin, rod morgenstein çok önemli müzik adamları ve daha önce kimlerle çalıştıkları ortada. çok büyük tebrik. zaten soundu ve tekniğiyle ilk çalışmaları da baya yüksek bi çıtadaydı. merakla bekliyorum edinicem. ayrıca cenk eroğlunun kendisininde dediği gibi doğuş gibi isimlerle çalışmak finansal olarak katkı sağlıyor bu da gerek ekipman gerek moral olarak çıtayı yükseltiyor. Türkiyeli müzisyenleri de iyi bir şekilde dış kulvarda temsil ediyor teşekkür ediyorum kendisine.

çok iyi....... umarım güzel bir albümle bizleri de sevindirirsin... Cenk Eroğlu ismini duymuştum fazla bir bilgim yoktu. bir dinleyici olarak Everlasting keyif verici ve sağlam bir parça.......

Değerli Turkrock.com müdavimleri,

Cenk geçen hafta itibarıyla Müziktek Müzik Yapımı ve Teknolojisi Forumumuzda "Üstad Moderatör" olarak aramıza katılmıştır.

Bunun bize verdiği şeref ve kendisi ile tanışmaktan duyduğum mutluluğun keyfini burada Türkrock.com camiası ile paylaşmak isterim. Süper insan.

Cenk, herşeyin en güzeli seninle olsun abi, çünkü sen hepsine lâyıksın. Kalbim seninle.

Saygılar, sevgiler.

MM/

Mahcem abi, senin adına sevindim.

Sevgili Cenk abi aramıza hoşgeldin,çok sevindik,kalbimiz seninle...

Daha nice başarılara;

Sevgiler, saygılar...

Emil Gürol Akyüz