Cenk Eroglu

cenk eroğlu...
bu ismi yeniden duymak ne garip ve ne güzel.
ilk olarak tüzmen'in albümündeki bir parçasıyla tanıdım 'yarasa aranjör'ü. sonra zehirliyi buldum. saplantı halini aldı. gitar çalmaya o dönem ve tamamen cenk sebebiyle merak aldım. netice de yeteneğimin olmadığını fark ettim ama neyse.:)
bir-iki mailleşmemiz falan da oldu. kendisi de forumda ne yazık ki. aman sakın hatırlamasın :) 15 yaşındaydım, çocukluk işte bol bol saçmalamıştım.

sonra ilk albümü de buldum ama sevmedim. eğlencelik, çerez gibi geldi.
ama rock ve türevleriyle tanışmamı ona borçluyum.
cenk hayatımdaki kilometre taşlarından biri! :taptim

oha inanamıyorum yaa... yıllardır kafamda cenk eroglu'nun 'son rüya' şarkısı, adını bilen birilerine bile rastlamadım daha önce, ve burda forumda bu kadar hayranıyla hatta kendisiyle karşılaşıyorum...

vay canına ben bu siteyi gerçekten çok sevmeye başladım... :)

Albümde Levin, Fripp gibi adamların olduğunu duyunca dibim düştü. Bakalım nasıl bir eser çıkacak ortaya? Videoyu izledim, o şarkıdaki vokal sanırım Cenk'e ait ve gerçekten harika. Adam komple müzisyen..

abi bundan yedi sekiz yıl önce yaptığın inanılmaz parçalar hala kulaklarımda sakın unutulduğunu ve bilinmediğini sanma peşindeyiz...
tüzmene verdiğin şarkılar inanılmaz güzel ayrıca senin albümün de inanılmazdı inşallah seni artık tekrar görürüz senin gibi kaliteli müzisyenlere ihtiyacımız var...

Cenk bu hafta benim radyo programımda konuğum. Onunla hem bu konuları konuşacağız hem de yeni abümünden ve Kip'le olan çalışmalarından çalacağız.Umarım güzel bir program olur.

Geri