Sabit Köprülü Gitar Ve Mağaza Önerisi

Merhaba ahali,
2000 lira bütçem var. Genellikle Metallica ve Pantera vb. takılıyorum. Ibanez Rga42 elektro gitarım var, aslında çok güzel gitar ama bu eller de başka gitar çalmak istiyor. İstediğim fiyat gelmeyince satamadım haliyle. 2. gitarı aldıktan sonra Ibanez'i Drop akorlarda kullanmayı planlıyorum. Amfim Vox vt20+.
Aslında Ibanez Prestige rg2550 tam benlik gitar 1600 liraya da bulmuştum bir tane İzmir'de. Ama sabit köprülü değil. Köprüyü sabitlemekle ve köprü sorunlarıyla uğraşmayı istemiyorum. Bu ayarda bir gitar arıyorum.
Gitarın pasif manyetikli olmasını tercih ederim ama bulamazsak EMG'lere de razı olacağım.
Ha bir de les paul kasaları severim ama bana uygun değiller. Ayakta çalımını rahat bulmuyorum ve istediğim gitarlar olmadıklarına eminim.
Bu fiyat ve kalite aralığında bildiğiniz sabit köprülü gitar var mı ?
1 hafta içinde İstanbul'a gideceğim, orada Anadolu Yakası'nda gitar deneyebileceğim mağaza isimlerini söyleyebilir misiniz ? Kesinlikle gitmelisin dediğiniz bir yer var mı ?
Hemen alabileceklerim;
İzmir'de bir LTD Ex 400, Schecter Hellraiser C1 Fr( sabit köprü değil ama son çare 1100 liraya bu işi kapatıp geri kalan parayı yiyebilirim.)
İstanbul'da Epiphone Explorer 1984, Dean Vendetta 4.0 Trans Blue
Aslında şeytan diyor git bir Dean Ml 79 al, ama sıfır olduğundan dolayı çok pahalıya patlayacak bana(2200-2500).
Bildiğiniz önerebileceğiniz ve mutlaka dene dediğiniz gitarlar neler ?

Son düzenleme:
Sahibinden den bir squirt alın bence her tarza giden mütüş tonları var. :D :D Şaka bir yana pek metal türevleri çalmam ve dinlemem bilgimde yoktur ama sert şarkı çalıyorsanız şekil şukul alın şu gitarı warlock razorback warbeast mockingbird explorer felan alın case den çıkınca kendini belli etsin milletin ağzının suyu aksın kızlar pür dikkat sana baksın ergenler o abinin elindeki ne öyle desin

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sahibinden den bir squirt alın bence her tarza giden mütüş tonları var. :D :D Şaka bir yana pek metal türevleri çalmam ve dinlemem bilgimde yoktur ama sert şarkı çalıyorsanız şekil şukul alın şu gitarı warlock razorback warbeast mockingbird explorer felan alın case den çıkınca kendini belli etsin milletin ağzının suyu aksın kızlar pür dikkat sana baksın ergenler o abinin elindeki ne öyle desin
Şimdilik çalışımı başkalarına gösterecek kadar gelişmedim gitarda. Ama hedefim tabii ki sahne alacak kadar iyi çalmak. Ve bunun için de çok uygun bir ortamdayım. Otel işletiyoruz ve istediğim zaman gidip kabinli, mikserli canlı müzik için müzisyenlerimizin kullandığı aletleri kullanabiliyorum. Onlar çıkmadan önce yeterince iyi çalmaya başladığımda çıkıp çalabilirim kimse yokken :) Sahne alabilecek kadar iyi olduğum gün gidip bir Gibson Flying V alacağıma emin olabilirsiniz :)

Genellikle metal türevi çalıyorum demişsiniz o halde sıfıra sabit köprü Schecter alabilirsiniz örnek olarak mesela bunlar:
Piyano - Dijital Piyano - Gitar - Müzik Aletleri Sitesi - doremusic
EMG 57 / 66 seti aktif ama güzel bence doğal tonları var memnun kalırsın diye düşünüyorum, ayrıca Ibanez Prestige rg2550'in dimarzio/ıbz manyetikleri büyük ihtimal size uymayacaktı sabit köprü olsaydı (Ihlamur ağacı gövde artı ıbz manyetikler çok yönlü bir ton verse de metal müzikte kullanılan maun gövde gitarların tonuna tamamen yaklaşmıyor). Son olarak hangi gitarı alsam başlıklı bir konu altına yazsaymışınız keşke, buna benzer bir sürü konu var forumda onları da araştırabilirdiniz. Mağaza olarak zaten dore ve zuhal'e gidersin tünelde onlarda. Schecter için dore ibanez için zuhal. Kendin deneyip alman en sağlıklısı burada ne kadar öneri verilse boş aslında.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
tam benlik dediğiniz gitarı alın ve tremolno ile köprüyü sabitleyin.. rocket science değil neticede :)
Hocam dediğiniz gibi yaparsam tel değiştirme esnasında sabit köprülü bir gitardan farkı kalır mı, yoksa tremolnoyu çıkarınca oynak bir köprünün tel değişimi gibi mi olur ?
Genellikle metal türevi çalıyorum demişsiniz o halde sıfıra sabit köprü Schecter alabilirsiniz örnek olarak mesela bunlar:
EMG 57 / 66 seti aktif ama güzel bence doğal tonları var memnun kalırsın diye düşünüyorum, ayrıca Ibanez Prestige rg2550'in dimarzio/ıbz manyetikleri büyük ihtimal size uymayacaktı sabit köprü olsaydı (Ihlamur ağacı gövde artı ıbz manyetikler çok yönlü bir ton verse de metal müzikte kullanılan maun gövde gitarların tonuna tamamen yaklaşmıyor). Son olarak hangi gitarı alsam başlıklı bir konu altına yazsaymışınız keşke, buna benzer bir sürü konu var forumda onları da araştırabilirdiniz. Mağaza olarak zaten dore ve zuhal'e gidersin tünelde onlarda. Schecter için dore ibanez için zuhal. Kendin deneyip alman en sağlıklısı burada ne kadar öneri verilse boş aslında.
Hocam Ibz manyetikler bana bir doğal geliyor, sanki böyle daha kirli tonları var emglerden, daha geniş bir frekans aralığını güçlü veriyorlar gibi. Bu schecter'ları deneyeceğim ama olur da sevemezsem bunları rg2550 alıp sabitleme işine gireceğim gibi. Tünel'de ikinci el mağazaları var mı peki hocam bildiğiniz ?

1100 TL C1 Hellraiser Special iyi bir gitardır. Zira o gitarın Anderton fiyatı 3000 civarında. Fiyat bazen yanıltıcı olabiliyor. Zira ülkemizde zamanında Ibanez RG Prestige çok fazla miktarda piyasada dönerken komik fiyatlara gittiler aynı şey Shecter içinde sözkonusu bu aralar. LTD'lerin de 400 serileri ve üstleri tercih edilebilir.

1100 TL C1 Hellraiser Special iyi bir gitardır. Zira o gitarın Anderton fiyatı 3000 civarında. Fiyat bazen yanıltıcı olabiliyor. Zira ülkemizde zamanında Ibanez RG Prestige çok fazla miktarda piyasada dönerken komik fiyatlara gittiler aynı şey Shecter içinde sözkonusu bu aralar. LTD'lerin de 400 serileri ve üstleri tercih edilebilir.
Hocam Hellraiser Special değil, sadece hellraiser. Sabit köprü olsa direk alacaktım. Ltd m1000 var uygun fiyata, mh400'den daha iyi bir gitar mıdır sizce ?

Geri