Ikinci El Fiyatlandırma (anket)

Sıfır fiyatı 1000 TL., o halde ikinci el fiyatı ne olmalı?

• 900

Oylar: 2 1.5%
  • 800

Oylar: 5 3.8%
  • 700

Oylar: 44 33.8%
  • 600

Oylar: 66 50.8%
  • 500

Oylar: 8 6.2%
  • 400

Oylar: 1 0.8%
  • (yok artık)

Oylar: 4 3.1%

• Toplam oy veren
    130
Çok temiz ikinci el ekipman için alsam ne veririm satsam ne isterim, böyle iki anketi yanyana yapıp çıkan dagilimlara karsilastirmali olarak bakmak lazım @antbalci ustad. Herkesin aklinda iki fiyat var, alirken dusuk satarken yuksek, bu fiyatlar arasındaki makas ne kadar büyükse piyasa o kadar kilitleniyor... Onu görürdük en azından.

Çok temiz ikinci el ekipman için alsam ne veririm satsam ne isterim, böyle iki anketi yanyana yapıp çıkan dagilimlara karsilastirmali olarak bakmak lazım @antbalci ustad. Herkesin aklinda iki fiyat var, alirken dusuk satarken yuksek, bu fiyatlar arasındaki makas ne kadar büyükse piyasa o kadar kilitleniyor... Onu görürdük en azından.
Yahu bozdun oyunu :) İkinci anketi bir kaç hafta sonra patlatmak niyetindeydim

Abi ikinci el de 600 gibi fiyatlar iyi vallahi. Hani bugün bir mağazadan araba alsanız daha binmeden kapıdan çıktığınız anda geri dönüp ben vaz geçtim deseniz bi dünya fiyat kırıyorlar. Kaldı ki bahsettiğimiz şey enstrüman:) bence elinden çıkarabilen ve yarısından fazla fiyata satabilen sevinmeli en azından yeni bir ekipman için biraz güvencemiz oluyor. Suçta bu işin ticaretini yapmıyoruz ve çoğumuz keyifçi diye tabir edilen kişileriz:) hadi faturası ve garantisi varsada en fazla 700 olmalı diye düşünüyorum.

kdv yüzde 8 değil miydi? ötv'nin de yüzde 20 olduğunu düşünürsek, en az bir yüzde 28 çıkarılmalı, 700 lira falan olacak en az
Bir maliyeci olarak(3. sınıf öğrencisi) dolaylı vergileri neden çıkarttığınıza anlam veremedim. KDV dahilindeki fiyatı direk gitarın fiyatı olduğu için o fiyat üzerinden hesaplanma yapılmalı. Ya çok komik abi. 60 Binliralık bir arabanın vergisi tam olarak 29 bin lira. Şimdi bu adam aldıktan 3 ay sonra 31 binliraya mı satsın? Kafanızdan bir şeyler uydurmayın lütfen!

Bir maliyeci olarak(3. sınıf öğrencisi) dolaylı vergileri neden çıkarttığınıza anlam veremedim. KDV dahilindeki fiyatı direk gitarın fiyatı olduğu için o fiyat üzerinden hesaplanma yapılmalı. Ya çok komik abi. 60 Binliralık bir arabanın vergisi tam olarak 29 bin lira. Şimdi bu adam aldıktan 3 ay sonra 31 binliraya mı satsın? Kafanızdan bir şeyler uydurmayın lütfen!
arabanın o kadar vergisi olması benim düşündüğüm şeyden daha absürt. Tabi öznel düşünceler bunlar, isteyen istediği fiyatı biçer

Vergi değişken bir politikadır. Adamın 2004 yılında türkiyeden 2 bin dolara aldığı telecaster için %4,7 ötv kesilirken benim bugün aldığım aynı telecastera(mağazada hiç satılmadığı düşün) %20 ötv kesiliyor. O zaman o adam daha az vergi düşerek benden pahalıya mı satacak? Hemde daha ucuza almasına rağmen. Vergi gibi konular yeterince araştırılmadan yorum yapılmaması taraftarıyım ve gitar için ülkemizde ki vergi çok ama çok normal. Hatta temennim bu konuda düzenleme yapılmaması yönünde. Tek sorun distiribütorlerden kaynaklı fiyat fazlalığıdır. Dolaylı vergiler dünyanın her yerinde vardır :)
Saygılar.

Ben 600 dedim. bence %40 sıfırın altında olmalı. magazadan nakit+ pazarlıkla %10 daha düşürebiliniyor zaten. %30 luk bir fark kalıyor geriye. O oranında altında almaktansa sıfır ürün daha makul olur zaten.

Yurt dışı fiyatı baz alınmalı diyenlere katılmıyorum. Araba alırkende yurt dışı fiyatına bakalım o zaman.

Keşke değerli bir insan bir başlık açsa, herkesde bu başlığa hangi ürünü kaç liraya aldığını yazsa. Bizlerde görsek. Ne güzel bir site olmazmıydık..

Zamanında 1000tl'ye 16gb/wifi ipad mini retina almıştım ilk çıktığı zamanlarda. 2 ay sonra 3g olmamasına canım sıkılıp satılığa koymuştum. 900 dedim yok... 850 dedim yok... 800, yok... 700 verene verdim gitti. :)

700 iyidir.

Ben 600 dedim. bence %40 sıfırın altında olmalı. magazadan nakit+ pazarlıkla %10 daha düşürebiliniyor zaten. %30 luk bir fark kalıyor geriye. O oranında altında almaktansa sıfır ürün daha makul olur zaten.

Yurt dışı fiyatı baz alınmalı diyenlere katılmıyorum. Araba alırkende yurt dışı fiyatına bakalım o zaman.
Araba alırken de ör anlayabilirsiniz hocam sıfır fiyatlarının oranına göre yurt dışı fiyatlarını oranlayarak uygun fiyatı bulabilirsiniz

Geri