Sticker

Merhabalar . Fark ettim ki gitarımın görünüşünden sıkıldım. Klavyeyi çok beğeniyorum ama gövde kısmı Manyetikler, köprü ve mat boyadan başka birşey değil. Eski konulara bakarken bir çok kişi sticker hakkında konu açmış. Düşündüm bende bu gitarın neresine sticker yapıştırabilirim ve bu stickerı nerden bulabilirim. İlk olarak kağıda, gitarın yapıştıracağım kısmına uygun bir kağıt kestim. (bkz.resim) Desen olarak - o kağıdın şeklinde yola çıkarak - etrafı alev desenli olmasını istiyorum. Alt tarafı düz kalcak. Rengi de beyaz olcak. Asıl soruna gelelim. Ben böyle bir sticker bulabilir miyim yoksa yaptırabilir miyim? Ve bide potanslarının yanlarında daire şeklinde oyuklar var.

Not: Tamam tamam kağıdı çok saçma kesmiş olabilirim :D
EJkmWB.jpg
5VbazD.jpg

internette bulup şekile oturtursun. o kadar çeşit varken hiç sanmıyorum ama beğendiğin bir şey çıkmazsa program bilen bi tanıdığına rica et 5dk içinde Alev deseni yapar

kesim işine gelince; bilgisayar programına çizip gönderebilirsin ama bu tür şekilde bilgisayar programına aktarman imkansıza yakın ve çok pahalı olacaktır. dikdörtgen kalıp şeklinde çıkartıp makasla kendin kesersin, yüzeyi temizleyip kurulduktan sonra biraz dikkat yeterli olur. tahminim 1,5-2₺ civarı bişey tutar sticker

Ben beyaz renkte olan gitarıma fotokopiciden şeffaf sticker kağıdına bastırıp daha sonra kesip bu şekilde yaptırmıştım. Ancak şeffaf sticker'ların siyah gitarda gözükeceğini sanmıyorum.Yani her şekilde kağıt gibi olan stickerlar yapıştırman lazım.Bunlarda zamanla ıslanıp kötü olabilir.Bu arada fikir vermesi açısından görseli paylaşıyorum.
13435305_10154698567448682_4947416655600178963_n.jpg

üreticiler gitarları yaparken boya kalınlığını mikron hassasiyetiyle ölçüp inceliğini belirli bir seviyede tutmaya çalışırlar. az boya erken eskir çok boya gitarın titreşimini azaltarak gitarın direncini (rezonans) ını azaltır. güzelim gitara sticker yapıştırıp sustain ve tonunu bozma. nacizane fikrim bu. teşekkürler

gitar siyahsa şeffaf stickerlar işe yaramaz, bulabileceğiniz hemen hemen hiçbir printer beyaz renk basmaz, orayı şeffaf bırakır.. beyazın hiçbir valörü de işe yarar sonuç vermeyecektir..

Geri