Teenage Mutant Ninja Turtles / Ninja Kaplumbağalar

Yönetmen Kevin Munroe
Senaryo Kevin Eastman, Peter Laird
Filmin Türü Animasyon, Aksiyon
Orijinal Adı Teenage Mutant Ninja Turtles
Yapımcı Firma Mirage Studios
Yapım Yılı 2007
Yapım Ülkesi ABD
Orijinal Dili İngilizce/Fransızca
Dağıtıcı Firma Medyavizyon
Vizyon Tarihi 23.03.2007

Filmin Konusu

.
Usta Splinter, Ninja Kaplumbağalardan birini, eğitim alması için ülke dışına gönderir. Kalanlardan biri, gizlice şehirdeki kötülüklerle savaşmaya başlar. Bunun nedeni giden kaplumbağanın yerine geçmek istemesidir. Eğitimdekinin geri dönmesiyle, güçlerini birleştirirler ve önemli olanın takım halinde çalışmak olduğunu fark ederler.

http://tmnt.warnerbros.com/ Bu adresten detaylar incelenebilir, merakla bekledigim animasyon hemde cok = )

Malesef yaşı benim gibi 20'nin üzerinde olanlar için orijinal filmlerin yerini hiç bir zaman tutamayacak olduğunu düşünüyorum. Hey gidi, ne eğlenceli filmlerdi üçü de.

Filmin reklamını gazatede görünce hemen jenerik müziği(filmle aynı adı taşıyor) Teenage Mutant Ninja Turtles söylemeye başladım annem de bana gülmeye başladı,ne günlerdi...

Eve bir çocuk gelse halen daha saklarım oyuncaklarımı, elletmem, elleyemez kimse. Öyle adamıştım çocukluğumu bunlara. Diğer filmler gibi antin kuntin bir komedi olmayacak oluşuna seviniyorum, büyük ihtimalle cuma günü gidip izlerim.

Splinter taught them to be ninja teens
Leonardo leads, Donatello does machines
Raphael is cool but crude
Michaelangelo is a party dude!

bu sabah gördümm filmin fragmanını...eski günlerim canlandı gösümde yavv :D ...oturup ne çok izlemişimdir çizgi filminii...ehehehe... :LOL:
uzunca bi aradan sonra sinemeda ninja turtless....süper yaff... :p aklımda kalanlarr...
leonardo--mavi maskeli
raphael--kırmızı maskeli
michaelangelo--turuncu maskeli...adamımdı yaa...grubun şaklabanıı... ;)
donatello--mor maskeli...grubun en akıllısıydıı..
splinter usta
haber spikeri april...hepsi hastaydıı bu kıza... :p
kötü adamlar:
shredder--şıreydır .. :p
beyin vardı bide ama adını hatrlayamdım...yada başka adı varmıydı.. :roll:
aaaaaaaaa bide iki beceriksiz vardıı ahaha...rocksteady ve bibop... :D

Çocukluğunu Ninja Turtles çizgifilmleri ve oyuncakları ile harcamış ben ve benim gibi pek çok zamane çocuğunu hayalkırıklığına uğratacağını düşündüğüm film. Arkadaşların her biri kendisini uzakdoğu sporları üzerine yeterince eğitmiş, ayrı meziyetleri olan ve gayet delikanlı çocuklardır; fakat sinema sektöründe son birkaç yıldır Ninja Kaplumbağaların imajları üzerinde yapılan oynamalar biz kaplumbağa-sever kitleleri son derece tedirgin etmekte ve üzmektedir. Eğer günümüzde Ninja Kaplumbağalar faktöründen söz etmek mümkün ise, bunu sadece onların kötüler ile girdikleri zorlu mücadeleye bağlamak doğru olmaz - onları bizden biri yapan şey sevecenliklerini ve sıcakkanlılıklarını yansıtan mizaçlarıdır. Buna rağmen piyasaya sürülen Ninja Turtles bilgisayar oyunundan bu yana klasik ve genel-geçerlilik görmüş Ninja Kaplumbağalar imajından bir sapma mevcuttur - yapımcılar, sanki kaplumbağaların ihtiyaçları varmışcasına onlara bir olgunluk yükleme misyonu altına girmişlerdir. Bu çerçevede bizim bildiğimiz/sevdiğimiz Ninja Turtles imajı gitmiş, yerine çocukların oynamaya korkacağı, gözlerinden ışık saçan bir mutant gelmiştir. Halbuki biz onların mutant kimliğini ikinci plana atıp, onları kendimiz gibi bellemiştik; lakin mevcut halleri ile belleğimizden silmek istediğimiz bu kimliklerini geri getirmişler gibi.

Ayrıca Leonardo'nun bu tavırları nedir abi? Neden bunca yıldır bir diğer elemanlar bu adamın liderliğini, her başarının balını ilk onun emmesini sorgulamazlar. Hani anladık, Michelangelo'nun bütün derdi afacanlık yapmak olsa; Raphael'i de bu tür şeyler ile uğraşmak istemeyecek kadar umursamaz olduğunu göz önüne alsak, neden has adamım Donatello bir kez olsun çıkıp bu adama "Kardeş, yanlış işler peşindesin" dememiştir. Esasında bence sırf takım ruhunu bozmamak adına Donatello, Leonardo'nun tüm bu artist triplerini sineye çekmektedir. Bu filmde, olmadı öbüründe kesin bir patlama bekliyorum ondan. Çıksın desin, "ulan kanalizasyonda yağ gibi süzülen kaykaylar yaptım, kaplumbağa mobili yaptım hala daha geri plandayım, yeter lan" desin. Hatta gitsin bir bölümde kanka oldukları mutant kurbağaları bulsun, kutuplaşsın Leonardo'ya karşı. Zaten o Rasputin'in yıllardır gıcığı var Leonardo'ya, bu yolda en iyi mütteffik odur.

Bu arada elimde çiftleştirilmek üzere bekleyen futbolcu Raphael oyuncağı mevcuttur, elinde April'ın yanındaki gözlüklü kız oyuncağı olanlar benimle irtibata geçebilirler. Yer problem değil, kaplumbağa mobilimiz de mevcuttur.

Ahahah süper yazmışsın, hakikaten bu Donatello için söylenebilecek tek söz iyi aile terbiyesi almış olduğudur diyeceğim ama aynı delikte yetişmişler en nihayetinde; bu kadar sineye çek çek nereye kadar diyesi gelmiyor değil insanın.. :LOL:

Artık nasıl bir kardeşlik duygusu varsa..

İmaj konusunda da zihnimi okumuşsun. Bir kere böyle don lastiği uzunluğunda bantlar takmaz Ninja Kaplumbağalar, en önde gelen hata budur bence. Kısadır onların bantları. Siyah değil, yeşildirler, gözlerinden Tosun Paşa misali ateş saçmazlar.

Teknodromu basıp üçlü çekerler, kralını tanımazlar. Sabırsızlanıyorum; kötü çıksa da onları görecek olmak yeterince güzel.

(Şunu da söylemek lazım ki, afişte Donatello'nun duruşunda o boşta duran ele yine bir rakı kadehi sıkıştırılabilir Örümcek Adam'da olduğu gibi. Lakin afiş süper.)

JackRackham demiş ki:
Ayrıca Leonardo'nun bu tavırları nedir abi? Neden bunca yıldır bir diğer elemanlar bu adamın liderliğini, her başarının balını ilk onun emmesini sorgulamazlar. Hani anladık, Michelangelo'nun bütün derdi afacanlık yapmak olsa; Raphael'i de bu tür şeyler ile uğraşmak istemeyecek kadar umursamaz olduğunu göz önüne alsak, neden has adamım Donatello bir kez olsun çıkıp bu adama "Kardeş, yanlış işler peşindesin" dememiştir. Esasında bence sırf takım ruhunu bozmamak adına Donatello, Leonardo'nun tüm bu artist triplerini sineye çekmektedir. Bu filmde, olmadı öbüründe kesin bir patlama bekliyorum ondan. Çıksın desin, "ulan kanalizasyonda yağ gibi süzülen kaykaylar yaptım, kaplumbağa mobili yaptım hala daha geri plandayım, yeter lan" desin.

Bu bahsettiğin mevzular ilk filmde o kadar sıcak ve samimi işlendiki, özellikle kaplumbağaların kardeşliği ve birbirlerine olan bağlılıkları filan sorgulandı, yemin ediyorum en baba dram filmini getirseniz bu kadar samimi bişey çıkamaz ortaya. Yani o kaplumbağaları, kaplumbağa gibi değilde bizden biri gibi görmüştük. Şimdi öyle film yapamıyor işte Hollywood. Varsa yoksa aksiyon, bomba, patlama arabalar falan filan. Bu yeni animasyonunda aynen böyle olacaktır muhtemelen.

ilkokulda öğlenciyken, sabahları başlamasını dört gözle beklediğim, müziği beni ayrı bi coşturan, Micalenjelo nun pizza yemesine hasta olduğum süper çizgi film :D

lovecraft demiş ki:
JackRackham demiş ki:
Ayrıca Leonardo'nun bu tavırları nedir abi? Neden bunca yıldır bir diğer elemanlar bu adamın liderliğini, her başarının balını ilk onun emmesini sorgulamazlar. Hani anladık, Michelangelo'nun bütün derdi afacanlık yapmak olsa; Raphael'i de bu tür şeyler ile uğraşmak istemeyecek kadar umursamaz olduğunu göz önüne alsak, neden has adamım Donatello bir kez olsun çıkıp bu adama "Kardeş, yanlış işler peşindesin" dememiştir. Esasında bence sırf takım ruhunu bozmamak adına Donatello, Leonardo'nun tüm bu artist triplerini sineye çekmektedir. Bu filmde, olmadı öbüründe kesin bir patlama bekliyorum ondan. Çıksın desin, "ulan kanalizasyonda yağ gibi süzülen kaykaylar yaptım, kaplumbağa mobili yaptım hala daha geri plandayım, yeter lan" desin.

Bu bahsettiğin mevzular ilk filmde o kadar sıcak ve samimi işlendiki, özellikle kaplumbağaların kardeşliği ve birbirlerine olan bağlılıkları filan sorgulandı, yemin ediyorum en baba dram filmini getirseniz bu kadar samimi bişey çıkamaz ortaya. Yani o kaplumbağaları, kaplumbağa gibi değilde bizden biri gibi görmüştük. Şimdi öyle film yapamıyor işte Hollywood. Varsa yoksa aksiyon, bomba, patlama arabalar falan filan. Bu yeni animasyonunda aynen böyle olacaktır muhtemelen.

Şimdi şu var bence; o dediğin kardeşlik bağlılığı ve bir kaplumbağanın göz yaşartan hüzünlenme/duygulanma sahneleri gerçekten çok iyiydi ilk filmlerde. Ama diğer yandan da gereksiz bir geyik vardı. O bakımdan; bu film duygusal açıdan eksik kalacak olsa da yukarda yazdığım mesajımda bahsettiğim o "antin kuntin espri" anlayışı dışında bize ciddi bir şeyler sunacak gibi duruyor. O yüzden bu yeniliği tecrübe etmek konusunda istekliyim. Umarım yanılmam.

Hatırlarım da.. 2. film vizyona girdiğinde okuldan kaçıp gitmiştik. İşin garip ve komik tarafı; 2 gün içinde 6 (!) kez girdik filme kardeşimle :p Film güzel olduğu için mi, o dönem sinema ucuz olduğu için mi yoksa yapacak daha iyi bir işimiz olmadığı için mi o kadar abarttık bilemiyorum :) Ama bu yeni filmi pizza yerken izlemeyi çok isterdim :p Kawabonga!!!

Filmi izledim, Ninja Kaplumbağaların hatırına izlenilir bir film. Özellikle Raphael ve Leonardo arasındaki çekişme ve bire bir dövüşdükleri sahne (sonucu söylemeyeyim) oldukça iyi. Ama kaplumbağaların asıl düşmanları ve onlara karşı giriştikleri mücadele sanırım bir sonraki filme saklanmış, tanıdık düşmanlarla birlikte. Bu filmde oldukça zayıf bu durum. Mike her zamanki gibi çok komik, Raph agresif, başına buyruk, karizmatik Leo kurallara sadık, karizmatik Donatello bilgin. Casey Jones yumuşatılmış epey, Raph ın üstüne bi de o, çocuklar çok etkilenmesin düşünülmüş sanırım. April ı tanımak güçleşmiş, dövüş sanatı falan öğrenmiş. Splinter usta Raph ve Leo ya ve izleyen çocuklara ders verir nitelikte gene, bla bla...Özlemişim Ninjaları...

nilloraska demiş ki:
bu sabah gördümm filmin fragmanını...eski günlerim canlandı gösümde yavv :D ...oturup ne çok izlemişimdir çizgi filminii...ehehehe... :LOL:
uzunca bi aradan sonra sinemeda ninja turtless....süper yaff... :p aklımda kalanlarr...
leonardo--mavi maskeli
raphael--kırmızı maskeli
michaelangelo--turuncu maskeli...adamımdı yaa...grubun şaklabanıı... ;)
donatello--mor maskeli...grubun en akıllısıydıı..
splinter usta
haber spikeri april...hepsi hastaydıı bu kıza... :p
kötü adamlar:
shredder--şıreydır .. :p
beyin vardı bide ama adını hatrlayamdım...yada başka adı varmıydı.. :roll:
aaaaaaaaa bide iki beceriksiz vardıı ahaha...rocksteady ve bibop... :D

ben pek severdim rocksteady ve bibop'ı...zavallılar hep dayak yiyorlardı...

Defter, kitap neyim ciltlerken, Leonardo'yu ortalayabilmek sevdasına ne şekillere girerdim.. Hey Allah'ım ya.. Şimdiki aklım olsa, bildiğin şeffaf cilt ile kaplayıp, Leonardo'nun çıkartmasını orta yerine yapıştırırdım. İlk mavi önlük alındığında, valide düzeltme yapmıştı biraz. Artan parçalardan uygun bir adet seçip, göz yapımla alakasız delikler açıp, Leonardo bandı yapmıştım kendime. Daha iyisine layıktım elbette. Şimdiki aklım olsa.. :)

Geri