Chibanezler - Çin malı Ibanez kopyaları

birde ; volume potansının yeri değişik ve floyd rose oyuğunun arkasaındaki tırtıklar yok :)

orjinali burda

777vbkbtu8.jpg

Evet potun yeri de farklıymış, arasak birkaç detay daha buluruz da ben en çok kocaman monkey grip'i gördüm... :)

Yalnız tırtıkları yapmışlar, dikkatli bakınca görülüyor. O tırtıkların gerçek adı nedir?

gogostar demiş ki:
PhoibosApollon demiş ki:
...

jem777vbkgercekkj0.jpg

Jem777vbk - Oldukça başarılı, farklı köprü ve fosforlu inlay'lerin kalitesinden çakma olduğu anlaşılıyor. Klavyeye sıkıştırılmış ibanez broşürüne dikkat edin. Ne kadar da orjinal duruyor değil mi? Bu arada Headstock'ta da JemJr. yazıyor :LOL:

...

Bence bu fotoğraftaki de çakma... Monkey grip'e bakar mısınız?

Bu gitar orjinal bir jem, fakat haklisiniz daha normal bir resim koyabilirmisim. 90 oncesi bazi jemlerin monkey gripleri aynen bu sekilde buyuk ve duz, ayrica bu gitarda da lion's claw var dikkatli bakarsaniz gorebilirsiniz. Kopru de orjinal floyd-rose lisansli edge.

Baska genis monkey gripli bir jem ornegi orjinal bir jem7pbk, ustelik bunda klavyede piramitler var:
7p2.jpg

Ne olduğunu anlamaya çalıştım ama beceremedim.Evet bölünme olmalı. :LOL:

Çinlilerin orjinal ürünleri kopyalamakta başka ülkeler geçemez.Fuarlara girmesi yasaklanmış millet bunlar.Kısık gözleri altında şeytancıklar yatıyor. :D Bunlar daha çok alet edevat yetersizliğinden kötü olmuşlar ve fazla uğraşmamışlar.Buraya konulanları az çok gitardan anlayan veya bin küsür dolarlık gitarın bu kadar kıytırık olamayacağını idrak eden yemesede, Gün gelir birebire yakınını yaparlar, hepimize birer tane kakalarlar.O zamanda biz mutlu(!) oluruz. :LOL:

:) Hangi gogostar olduğumu bilmiyorum, idare edin...

Sabah araştırırken bu tip monkey grip görmedim hiç, hatta modelin aynısını araştırdığımda da yaygın olan monkey grip'li modelden gördüm...

Neyse, yalnız güzel birşey öğrenmiş olduk, monkey grip, 2 (daha fazla?) tipmiş. Böyle düz ve geriden monkey grip görürseniz "çakma bu arkadaşım" diye atlamayalım...

Bir de sanırım 86'da üretilen dünyada ilk defa üretilen JEM'in büyük monkey grip'i var... Gitarı ordan tutmaya korkarsınız, kırılacak gibi, delik çok büyük ve gitarın kenarına çok ama çok yakın... O gitara da Chibanez muamelesi yapmamalı...

ben su an cin de yim.sangay sehrinde.
burda bircok gitar dukkani var.tunel gibi bir mekan var sehir merkezinde.
bu forumdaki goruntuler iyi hosda.burada bazi ibanezler varki gerceginden ayirt etmek cok zor.
fiyatindan ve sesinden ve ayni zamanda da,calindigi zaman klavyesinin rahatsiz olusundan durumu cakiyorsunuz.genelde cinmallari ibanezler
200 dolar civari.japon ibanezler ise 700 dolar kadar.ayrica kore mali ibanezler de var.
fena degiller.alinabilir.ama cin mallari cok dandik.ilerki zamanlarda gitarlarin bizzat dukkanlarina gidip fotolarini cekip foruma aticam.o zaman cok basarili kopyalari gorursunuz.su an ibanez bayii ariyorum bulunca sonucu daha iyi goruruz.

Geri