İzmir Bas Gitar, Armoni Ve Müzik Teknolojileri Dersleri

'Özel Ders İlanları' forumunda alpermat tarafından 31 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

 1. Selamlar,
  İzmir’de Bostanlı’daki ev stüdyomda bas gitar, armoni ve müzik teknolojileri özel dersleri veriyorum.
  Bas gitar dersleri öğrencinin ihtiyacına/ilgi alanına göre şekillenecektir ama genel konu başlıkları teknik, klavye hakimiyeti, armoni, tarzlar, transkripsiyon ve kulak eğitimini içermektedir. Bu süreçte hedefim ders alan arkadaşlarla samimi iletişim kurup, müzik öğrenmeyi ve çalmayı keyifli hale getirmektir.

  Müzik teorisi - Armoni derslerinde öğrencinin isteğine göre caz armonisi veya geleneksel armoni üzerine odaklanılır. Amacım sağlam bir altyapı oluşturup uygulamaya ve duymaya yönelik bir birikim oluşturmaktır. Bu sebeple eğitimde piyano/klavye ve kulak eğitiminin de yer alması tercihimdir.

  Müzik teknolojileri derslerinde sesin oluşumundan duyuma, gerekli teorik altyapıyı oluşturup, kayıt alma ve ses işleme teknikleri öğretilecektir. Öğrencinin amacı ve isteği anlatılan konulara yön verecektir (sadece kayıt alma, isteğe göre miks ve mastering vs.).

  Hakkında;

  1989’da İstanbul’da doğdu. Çocukken müziğe Mehru Ensari’den piyano dersleri alarak başladı. Yeditepe Üniversitesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği okurken ana enstrümanı olacak olan bas gitarla tanıştı. Bas gitarist olarak çeşitli gruplarla okul festivalleri ve Taksim’de bazı mekanlarda sahne aldı. Üniversite bitince MMA’da (Modern Müzik Akademisi) Güç Başar Gülle ile Berklee Core Curriculum (Armoni, Kulak Eğitimi, Klavye, Aranjman) programını bitirdi ve Geleneksel Armoni özel dersleri aldı. Bu eğitimlerden sonra İTÜ MİAM Ses Mühendisliği Yüksek Lisans Programı’na kabul aldı ve burada bir çok müzik dersinin yanı sıra stüdyo tecrübesi kazandı. Yüksek Lisans’ın ikinci yılında Babajim İstanbul Stüdyoları & Mastering’de önce asistan sonra da Junior Mastering Mühendisi olarak çalıştı. Bu süre boyunca ses mühendisleri Can Karadoğan, Alp Turaç, Pieter Snapper, Reuben de Lautour ve Mirko Ettore D’Agostino ile çalışma fırsatı buldu. Fazıl Say, Aydın Esen, Zuhal Olcay, Ceylan Ertem, Omar Souleyman gibi önemli isimlerin projelerinde bulundu. 2016’da İzmir’e taşındı ve çalışmalarına burada devam etmektedir.

  Daha fazla bilgi için websiteme veya sosyal medya hesaplarıma göz atabilirsiniz;
  Website
  Facebook
  Youtube

  Ders ücreti 50 TL’dir ve derslerin süresi en az 1 saat olup konuya ve ihtiyaca göre uzayabilir. Ders almak isteyenleri ilk önce muhabbet edip tanışmak ve öğrencinin dersten beklentisini belirlemek için ev stüdyomda misafir etmeyi tercih ediyorum. Eğer memmun kalınırsa ders saatleri belirlenip sonraki hafta derslere başlanır.

  Telefon: 05364867096
  Email: [email protected]

   
  Son düzenleme: 3 Ağustos 2016
Benzer Konular
 1. Obrecht
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  343
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş