Labirent

Türkiye'de rock müziğe teneke ve rockerlara satanist, ucube gözüyle bakıldığı yıllarda iki genç (Serhat Koçak, Yavuz Selim) JAVA marka motorlarına atlayıp Anadolu'yu il il gezerek (38 il ve yüzlerce ilçe)yerel radyolarda ve tvlerde müziklerini ve anlayışlarını yaymaya çalıştılar ve 1993 yılında "ÇAÐIN HARİKASI" adlı albümlerini HADES RECORDS'dan çıkarmayı başardılar.
TRT'de denetimlerin yoğun olduğu bi dönemde GAZİ ÜNİVERSİTESİ KONSERVATUARI ile 30 kişilik bi ekip halinde performans sergilediler. Grup günümüzde faal olmasada grup elemanları kişisel projeleri ile müzik hayatlarına devam etmekte ve özellikle Ankara'da 80 kuşağı'nın hafızalarında yerini korumaktadır.

Grubun kadrosu:
-------------------
Vokal: Serhat Koçak
Klavye: Yavuz Selim
Gitar: Volkan Ünlüer
Bass: Levent Atıcı
Davul: Gürcan Konanç

LABİRENT'in işlediği temalar genelde özgürlük, Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Savaşı, yaşam gibi konulardır. LABİRENT, ülkemizin daha duyarlı,yapıcı dinamik işlevsel kültür sanat ve müzik gereksiniminden dolayı ilkeleri olan tek müzik topluluğudur. Ayrıca Atatürk konulu bestesi olan tek rock topluluğudur. Grubun hedefi, gelecek kuşakların sanat anlayışında, yeni ufuklar açarak, aydın sanatçı sorumluluğunu yaşadığı dönemin sanat anlayışını toplumun gelişimi yönünde yerine getirmektir.

Serhat Koçak'tan alıntılar:
"'Anadolu'da 5000 KM'.adı altında 38 ilimizdeki radyo ve tv programlarını ziyaret edip yayınlara katılıp fikirlerimizi müzikal anlayışımızı anlattık. Dönem itibariyle ismini vermek istemediğimiz birçok kurumdan destek alamadık. Ulaştığımız insanlar 'sponsorunuz kim?' diye soruyorlardı biz de 'yok öyle birşey. Kendi kendimize karar verdik. Bu işler böylede olur' dediğimizde şaşkınlıkla küçük motorumuza sonra yüzümüze bakıyorlardı. Yıl 93'dü. Bir yandan da Ankara, İstanbul merkezli tv radyo kuruluşlarıyla 'Rock müzik Türkçe de olur Çince de. Bu sizin dilinize hakim olmanızla ilgilidir' diye anlatmaya çalışıyorduk. Epeyce direndiklerini hatırlıyoruz.
...
Hatta 'Samsun'a Yolculuk' parçamızda 'ataya asi demişsiniz' diye TRT denetim kurulundan 3 yıl onay alamadığımızı ancak asi kelimesinde direndiğimizi belirtmek isteriz.
...
Bütün bu çabalarımızdaki en önemli hedef, yaşadığımız dönemin sanat anlayışını toplumun gelişip güçlenmesinden yana değiştirmek ve gelecek kuşakların sanat anlayışına ufuklar açarak 'Aydın Sanatçı' sorumluluğunu yerine getirmektir. Bugün de amacımız aynıdır.
Anılmak ve tekrar biryerlerde buluşmak için...."

Fazla söze gerek yok sanırım.
LABİRENT'in parçalarına ve Serhat Koçak'ın son bestesi "VAY BE" ye ulaşmak ve klipleri seyretmek için:

www.myspace.com/labirent

------------------------------------------------------------------------------

Albümü bulmak artık çok çok zor.. "Hades Records" zaten uzunca dönemdir birşey basmıyor. myspace sayfası yapmak iyi fikir.

tekrardan, hoşgeldiniz.

rock_and_rock demiş ki:
ilk defa duyuyorum sizler sayesinde.myspaceteki şarkılarını dinledim,gayet güzel.acaba albümlerine bir şekilde ulaşamazmıyız?

aman öle hemen şarkılarını felan sorma senin buzun hazır mı hem dudakların uçuklayacak ama hala açıklama gelmedi nedense buzlar eridi sayın ARINDIRICI bey

ARINDIRICI demiş ki:
Labiren ti anlatırsam dudakların uçuklar. buzları hazırla demiştimde. (Orda kastı kaldı eleman. )Bu kadar döküman sun yap ,et ,koştur bir de açıklama istiyor. arkadaş anlamamış? İnsaf arkadaşım ben size ne diyeyim daha. Pes desem yeterli olurmu. (Yukarıda yazıyor.)

haklısın bu kadar başarı gercekten dudak ucuklatıcı biş olaymış bu kadar büyük bi grubun büyük elemanı keşke birazda türkçe konuşmayı yazmayı bile ne güzel olurdu...

not:ben tarkan degilim emlakcı degilim herkesi tarkan sanıyosunda önceden önlem alayım :LOL: :LOL: :LOL:

Başarının ne olduğu hiç bir zaman belli olmadı ki bu ülkede.Sanki gizli bir el engel oldu. Böyle bir netlik oluşsaydı birbirlerine saygı göstermeyi de ögrenirdi insanlar. ve inan bunun suçlusu ben değilim.İçine dön bir daha bak. (NASIL YETERİNCE SİNİRLENDİN Mİ?)

Şu yazıları düzeltin de bir Türkçeci görsün millet yokluğunuzu hissetmeden önce.Büyük harfle başla mesela falan. İnmeyecemde,guldum,acıp larını bir düzelt seviye meraklısı bir Türkçeci olduğun araya gitmesin.

buz meselesi

necroshine
sen o buzu çöpe at senin için bi anlam ifade etmez faşistlerden kaçan iki müzisyenin anadoluyu bi motor üstünde gezip müziklerini yeni nesile anlatmaları. ki bu sadece bir tane hikaye -hikaye ile masal arasındaki farkı biliyosundur umarım-.

sana şehir çocuğu, tuzu kuru,gothik hatunlarla alemlerde gezen, içinde müslüm babanın "yumurtaya can veren allah, biberi neden yeşil yarattın?" sorusu misali kafası karışık, aklı karbonhidrattan bulanmış, ayakta nike elde ESP,Jackson,kıçında Levi's, ayrancı apartmanlarında cıncını müziklerini ortamlara bilet misali kullanmaya çalışan bi tayfanın masallarıyla iyi geceler

Re: buz meselesi

MonsterMagnet demiş ki:
necroshine
sen o buzu çöpe at senin için bi anlam ifade etmez faşistlerden kaçan iki müzisyenin anadoluyu bi motor üstünde gezip müziklerini yeni nesile anlatmaları. ki bu sadece bir tane hikaye -hikaye ile masal arasındaki farkı biliyosundur umarım-.

sana şehir çocuğu, tuzu kuru,gothik hatunlarla alemlerde gezen, içinde müslüm babanın "yumurtaya can veren allah, biberi neden yeşil yarattın?" sorusu misali kafası karışık, aklı karbonhidrattan bulanmış, ayakta nike elde ESP,Jackson,kıçında Levi's, ayrancı apartmanlarında cıncını müziklerini ortamlara bilet misali kullanmaya çalışan bi tayfanın masallarıyla iyi geceler

beni tanıyormusun tabiki tanımıyorsun o zaman yaptıgın sacma yorumu oku kendi kendine mutlu ol yazdıgın yazıyı tekrar oku ve ne kadar anlamsız oldugunu anlayacaksın (umarım tabi)

Geri