RUJ (Alternatif/Modern Rock) - Ankara

silent guitar studyo marsa uğrayamadık kusrumuza bakılmasın bu aralar cok yoğun okul bar programları fln dolayısıyla.ama en kısa zmnda gelicez.

Bu arada nokia supersounda ekim ayı boyunca sürecek ve ilk 40 ı belirleyecek bir oylama sureci var.Sevenlerin desteğini bekleriz

Her salı manhattanda programımıza devam ediyoruz.Bu gune kadar bizi yalnız brakmayan herkeze teşekkurler

aaaaaaazh9.jpg

bayram oncesı fotograf koymak ıstıyosanız koyun o kısmı benı ılgılendırmez ama agrına mı gıttı lafı bana bıraz erken denmıs gıbı geldı be. yanı baska bı barın cok kalabalık gecesını ekarte edıp sıfırdan bar doldursanız tamam ama, dolu bara geldınız yanı sonuc olarak bana agrına mı gıttı demen ıcın bıseyler yapmıs olmanız lazım.bıde en onemlı kısmı muhtemelen benı rakıp gruplardan bırının elemanı sandın bı heyecanlandın fln ama tutmadı be. neyse tutar elbet

Kim oldugunu bilmiyorum, ayrıca rakip grup diye bi tanım mı var su an ne dedigini bile anlayamıyorum sahsen;asla oyle dusunmedim; ama grubun ne baska bir barın dolu gecesini ekarte etmek gibi, ne de sıfır dan bar doldurmak gibi bir ugraşı yoktur. once bunu belirteyim. Bar olayına bunu ispatlamak icin girmedik.

Dolu barı fln da almadık bunu da her hafta orda calan birisi olarak soyleyeyim sana..istedigin kisiye gidersin danısırsın sorarsın Ruj gelmeden 1 ay evvel nasıldı bi bar sorarsın...hatta bar isletmesiyle konusursun istersen . bazi seyleri yanlıs biliyor olabilirsin.

Basar bi latife yaparak bi resim koymus ,seni bu kadar kasan ne oldu ki onu anlayamadım. Sanki insanları yanlıs bilgilendirerek kandiriyormusuz havası vermeye calısmıs gibi gorunuyorsun ;buna da mudahale ederiz. egerki gelsen desen 'beyler ben begenmiyorum veya kotu' die hic ses cıkartılmaz bu forumda ki hic cıkartılmadı onceden de.

Tesekkurler yine de.

dolu bara gelmek nedir?orda daha önce çalan grubu seven insanlar orda artık onların çalmadığını zaten biliyorlar,o grup ayrılalı 2 ay oldu belkide daha fazla,manhattan zaten bilinen ve insanların bugün hangi grup var nedir ne değildir diye bildiği ve ona göre gittiği bir mekandır,insanlar ayrıca gruba geldiği kadar bara da geliyorlar,salak mı sanıyosun sen gelen insanları,hala eski grup olduğunu sanıp gelsinler,çalan gruba geliyorlar,dolu bara yerleştiniz kavramı nedir yani?
zaten 3 tane bilemedin 5 tane iyi grubun çaldığı bir şehir burası,herkes kimin nerde çıktığını bilir ve mekana ona göre gider,buda bayram öncesi olsun bayram sonrası olsun,pazar olsun,cumartesi olsun mekanı grup doldurmuş demektir.iyi müzik yapan insanları bir de bu şekilde birbirine düşürmenin alemi yok,kaldı ki Ruj ismini duyurmuş,müziğiyle,KENDİ BESTELERİYLE,ve şimdide bar programındaki başarılı cover larıyla insanlara kendini sevdirmiştir.tıpkı daha önceki grup gibi,bunun öncesini sonrasını hesaplayamazsın sen,sen yapılan işe bakıcaksın arkadaşım,bir fotograftan bu derece rahatsız olduysan,bu salı oraya gelmeni dilerim,emin ol o zaman ÇOK DAHA FAZLA RAHATSIZ OLUCAKSIN.

ya bi kere rakip grup diye bir tanım olmaz ruj'un ne olduğunu bilen bilir bilmeyen de bilmesin di mi aslanlar sallayın gerisini siz manhattan'da da başka bir yerde de çalsanız biz yine gelir dinleriz. hım bak bu arada sanırım o arkadaşın dediği rakip grup oluyorum ben:) çalışmalarınızda başarılar nokia'daki parçada çok sağlam bizim bi altımızdasınız listede zaten sürekli dinliyorum ;) takmayın kafanıza böyle şeyleri salı akşamları manhattan artık mekanımız BOŞ da olsa DOLU da olsa.... :)

mehmet tesekkur ederim sana kardesim. hala hangi grupta oldugunu bilmiyorum ama yolunuz umarım sonuna kadar acık olur her konuda. biz elestiriye cevap yazmayız normalde, ama bu biraz faklı olmus..elestri degil yani. kusura bakmasın kimse.. bizim isimiz elimizden geleni yapmak..iyi veya kotu .. begenen begenir begenemeyene de saygı duyarız.. dusuncelerin icin de ayrıca tesekkur ederim.

ruh salatasındayım yakında başlarız çalmaya yeniden,eleştiri tabi olur ama eleştiriyi haketmek lazım zaten ruj artık ankara'da isim yapmış bir grup hadi yapmamış olsa bile iyi çalan bir grup başka bir yerde de çıksa eminim ki yine dinlemeye gelenler olacaktır...çalışmalarınızda tekrar başarılar yarın akşam yine sizleyiz.....

helal olsun medyaya demec verır gıbı konusmussunuz. sımdı ben bunu dedımya, turk rock turkıye nın en buyuk sıtelerınden bırı amator gruplara tanıdıgı sanstan dolayı tesekkur ederız, bır nevı medya sayılır gıbısnden laflar gelır..

bakın beyler abartıyosunuz burdakı grupların hepsı kendını cok fazla cıddıye alıyo yanı yazılanlar soylenen laflar, konusma tarzları grupların bırbırlerıne sans dılemelerı pop stara katılan kıroların sans dılemesı gıbı oluyo.. sızın forumda bunları yazıyo olmam ne derece dogru bılmıyorum ama lutfen sızın yasınızda ınsanlar grammy alıyo dunya capında turneler verıyo ve bu sekılde konusmuyo. sımdı bana ne ısın var ozaman bu sıtede dıyceksınız orası kımseyı ılgılendırmez..

sonuc olarak ruja basarılar dılıyorum, ruj gerek bestelerıyle gerek coverlarıyla gerekse sahne durusları ve performanslarıyla ankarada onde gelen ornek alınan bır gruptur yazmıycam cunku ruj un bıle boyle dusundugunu sanmıyorum.. rujun genel soundundan yazılan sarkı sozlerınden coverladıkları sarkılara yaptıkları katlıları yazın.. ne oyle herkes bırbırını yalıyo.. nereye varılıyo hıcbıyere aferın sıze

biz ruj fanlarıyız,burasıda amatör grupların forum sitesi olduğuna göre,ve senin bu sitede ne işin olduğu bizi nasıl ilgilendirmezse,o zaman burda yazılan şeyler,senin değiminle herkesin birbini yalamasıda seni ilgilendirmemeli.beğendiğimiz grup hakkında istediğimiz kadar şey yazabiliriz,istediğimiz kadar pop starcılık oynayabiliriz.nereye vardığımız da bizi ilgilendirir.diğer grammy ödüllü dediğin insanlarla burayı kıyaslayan bir zihniyet düşünemiyorum ayrıca,ne alaka.

stoneguitar demiş ki:
helal olsun medyaya demec verır gıbı konusmussunuz. sımdı ben bunu dedımya, turk rock turkıye nın en buyuk sıtelerınden bırı amator gruplara tanıdıgı sanstan dolayı tesekkur ederız, bır nevı medya sayılır gıbısnden laflar gelır..

bakın beyler abartıyosunuz burdakı grupların hepsı kendını cok fazla cıddıye alıyo yanı yazılanlar soylenen laflar, konusma tarzları grupların bırbırlerıne sans dılemelerı pop stara katılan kıroların sans dılemesı gıbı oluyo.. sızın forumda bunları yazıyo olmam ne derece dogru bılmıyorum ama lutfen sızın yasınızda ınsanlar grammy alıyo dunya capında turneler verıyo ve bu sekılde konusmuyo. sımdı bana ne ısın var ozaman bu sıtede dıyceksınız orası kımseyı ılgılendırmez..

sonuc olarak ruja basarılar dılıyorum, ruj gerek bestelerıyle gerek coverlarıyla gerekse sahne durusları ve performanslarıyla ankarada onde gelen ornek alınan bır gruptur yazmıycam cunku ruj un bıle boyle dusundugunu sanmıyorum.. rujun genel soundundan yazılan sarkı sozlerınden coverladıkları sarkılara yaptıkları katlıları yazın.. ne oyle herkes bırbırını yalıyo.. nereye varılıyo hıcbıyere aferın sıze

öncelikle amacım her hangi bir tartışmaya dahil olmak değil.arkadaşında dediği gibi bu forumda amatör gruplar başlığı altında biçok grup ellerinden geldiğince bu işi ciddiye almaya çalışıyor.bu bence rahatsız etmek yerine mutlu etmeli.gelelim gece gece bana bu satırları yazdıran yukarıdaki arkadaşın "YALAMAK" bizim kendi aramızda destek olmak dediğimiz bölüme.tamam hiçbirimiz grammy almamış yada dünya çapında turnelere çıkmamışız ama izin verde bir çok zorluğa katlanarak,studyolarda saatlerimizi harcıyarak ortaya çıkardığımız bir şeylere karşı hem kendimizi tanıtalım hemde insanlarla fikir ve yorumlarını paylaşalım.birbirimize şans dileyelim.sidik yarıştırmak yada köstek olmak yerine biraz daha olumlu yaklaşılabilirse gerek gruplar gerek dinleyiciler için süper sonuçlarla karşılaşırız bence :!:

son olarak;"RUJ"la ne bir tanışıklığım nede başka birbağlantım olmamasına rağmen arkadaşın "YALAMAK" tabir ettiği şekilde sonlandırıcam.beyler sizi canlıda seyrettim,kayıtlarınızıda dinledim haddim olmadan yorum yapıcam,elinize sağlık keyifli işler yapıyorsunuz.kolay gelsin :D

Geri