Guitar Pro

gitar çalmaya yeni başlayan arkadaşlar içinde kolaylık sağlıyo akor ve gamlar var programın içinde + bestelerinizi saklamak için birebir bi program..

Guitar pro yazılımında adobe acrobat belgelerini (pdf şeklinde hazır tabları ve notaları açabilen) nasıl açabiliriz bileniniz varmı? Yabancı sitelerde ve guitar pro sitesinde bu imkanın olduğu söyleniyor. Acaba aranızda bununla ilgili update, yama, sürüm güncellemesi olan varmıdır? Hani paylaşsa bizlerle?

bende gp5 yüklü. full ancak rse seçenegi kapalı. nasıl aktive edicez onu. ayrıca mı yüklemek gerek. yoksa rse ye uygun müzik dosyalarınımı yüklemek gerek. bilgisayarın ses kartıyla ilgili olabilirmi?

gp nin versiyonunun rse li olması gerekiyor. bi yerden aktive etmiyosun yani veya açtığın dosyaylada ilgili değil. ama menülerden kullanamıyor olabilirsinde.

Eline gitar alan herkesin kendine müzisyen demesini sağlayan ve gerçek müzisyenleri gölgede bırakan lanet program. Elton John nasıl ki internetin kapatılmasını istiyorsa ben de o kadar acımasız olmamakla birlikte tab olayının kalkmasından yanayım. Konuyla pek alakası olmasa da yazmak istedim. Bırakın tabı falan adam gibi dinleyip çalmayı deneyin , eğer yapamıyorsanız zaten elinizdeki gitarı süpürge sapı niyetine kullanın.

Bence ne amaçla kullanılacağına bağlı. Bende de var ama ben biab ı kullanıyorum. Çok güzel alt yapılar var, ve bir alt yapı oluşturmak için gayet pratik bir program. Mezurları istediğin kadar uzat ritmi yavaşlat vs.. Ayrıca hazırladığım bir altyapıyı midi ye çeviriyorum cep telefonuma atıyorum , artık hep yanımda gitarı da yanında taşırsan istediğin yerde kimseyi rahatsız etmeden çalışabilirsin :)
Neyse asıl sormak istediğim gp de hazırlanan parçalar mp3 veya midi ye çevirilebiliyor mu , aynı amaç için kullanacam .

Midi'ye çevrilebiliyor. Export to midi ile, files kısmından
Türkçeyse, gönder--> midi

Wav'a da aynı şekilde çevirebilirsin ancak metronomla ilgili problemler çıkıyor, o açıdan yazdığın şeyi midiye çevirip başka bir sampling&sequencer programından import edip sample'lamanı tavsiye ederim. FruityLoops gibi mesela.

Ayrıca guitar pro iyidir. Her açıdan iyidir. Teorik müzik bilginiz varsa yeterli bir midi sequencer, notasyon bilginizi de çok fena geliştirir.

cobain67 demiş ki:
Eline gitar alan herkesin kendine müzisyen demesini sağlayan ve gerçek müzisyenleri gölgede bırakan lanet program. Elton John nasıl ki internetin kapatılmasını istiyorsa ben de o kadar acımasız olmamakla birlikte tab olayının kalkmasından yanayım. Konuyla pek alakası olmasa da yazmak istedim. Bırakın tabı falan adam gibi dinleyip çalmayı deneyin , eğer yapamıyorsanız zaten elinizdeki gitarı süpürge sapı niyetine kullanın.

haklısın galiba ;)

track5 demiş ki:
cobain67 demiş ki:

haklısın galiba ;)

Ben katılmıyorum.Skolnick,Petrucci,Loomis, Malmsteen solo partisyonlarını rahat rahat kulaktan çıkaran baba yiğit varsa parmak kaldırsın. Bu tarz elemanların çalış stillerini gördükçe kişi kendi tekniğine bir şeyler katabilir,öğrenebilir.
Nota okuma konusunda belki bir tembellik söz konusu olabilir.Fakat Tab sonuçta gitar odaklı bir diagramdır.Standart nota diagramından solodaki pozisyonu kestirmek zaman alabilir.Tabletür bunun için vardır.

Serdar213 demiş ki:
track5 demiş ki:
cobain67 demiş ki:

haklısın galiba ;)

Ben katılmıyorum.Skolnick,Petrucci,Loomis, Malmsteen solo partisyonlarını rahat rahat kulaktan çıkaran baba yiğit varsa parmak kaldırsın. Bu tarz elemanların çalış stillerini gördükçe kişi kendi tekniğine bir şeyler katabilir,öğrenebilir.
Nota okuma konusunda belki bir tembellik söz konusu olabilir.Fakat Tab sonuçta gitar odaklı bir diagramdır.Standart nota diagramından solodaki pozisyonu kestirmek zaman alabilir.Tabletür bunun için vardır.
Bana duyarak ve bunları ilgili gamlarla yorumlamak daha kolay geliyor mesela, olması gereken de bu. Ayrıca gitar pro'da çok saçma sapan dizilimlerle yazıyorlar soloları ve kişinin tekniğine zıt durumlar olabiliyor... Kulak kulak ve kulak...

Gp'de wah ses olarak işe yaramaz (en azından hiç görmedim) ama programın diğer bir amacı da besteleri düzenleyip kağıda düzenli bir baskı alabilmeyi sağlamak oluğu için kağıt üzerinde orada wah olduğunu anlayabiliyorsunuz. (yada öyle sanıyoruz :D)

Geri