Ankara Piyona Dersi Ankara

'Özel Ders İlanları' forumunda Ankanom_studyo tarafından 19 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu


 1. piyano DERSİ - KURSU – piyano DERSLERİ ANKARA

  PROFESYONEL EĞİTMENLERİMİZLE piyano DERSLERİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR

  LİBYA CAD. 10/C-D-E KOLEJ KIZILAY

  0312.432 13 08//0555.630 03 02


  Stüdyo Ankanom, profesyonel veya hobi amaçlı piyano dersi almak isteyen gençler,yetişkinler ve çocuklar için oluşturulmuş sınıflar ve özel ders imkanlarıyla Ankara’da müzik severlere hizmet vermektedir.


  Piyano eğitimi veren akademimiz, kurulduğu günden bugüne kendini yenileyen eğitim programlarıyla, geleneksel kültürle biçimlenmiş eğitim yöntemlerini, günümüz anlayış ve biçimlerine uyarlayıp - yorumlayarak günümüz müziğine ve eğitimine de bakmaktadır.


  Amacın aynı zamanda keyif de almak olduğu düşüncesiyle piyano derslerimiz, belirlenen saatlerde düzenli ve sistematik bir biçimde ilerlemektedir. Bu açıdan 300 m2 kapalı alanı, ferah ve kendinizi evinizde hissedeceğiniz rahat ortamıyla , etütlerinizi yapabileceğiniz piyano stüdyolarını ve alanlarında profesyonel eğitmenlerimizden ders alma imkanı sunmaktayız.


  Piyano derslerimiz kişiye özel, birebir - özel ders olarak işlenmekte, aylık kurlar şeklinde haftada bir veya iki gün, bir saat dersten oluşmaktadır.


  Öğrencilerimiz belirli bir yeterliliğe ulaştığında oluşturduğumuz grup çalışmalarıyla birlikte çalabilme deneyimi kazandırılmaktadır.


  Çalışma saatleri ve günlerini öğrencilerimiz kendileri seçmektedir.  OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLARA YÖNELİK ÖZEL PİYANO DERSLERİ

  Çocukların beyin gücünü ve gelişimini destekleyen eğitimlerden biri de kuşkusuzuz müzik ve piyano eğitimidir. Bu müzik eğitimiyle birlikte cocuğunuzun küçük yaştan itibaren fiziksel ve ruhsal gelişiminde olumlu etkiler oluşturmaktayız.

  Küçük yaştan itibaren herhangi bir müzik aleti çalan çocukların sonraki yaşlarda bir çok bireye göre daha başarılı olduğu kanıtlanmıştır.

  Çocuklara yönelik piyano derslerimiz 4-5 yaşından itibaren başlamakta, bu konuda gerekli formasyona sahip eğitmenlerimizle, öğrencilerimizi sıkmadan,eğlenirken öğrenecekleri bir eğitim programı sunmaktayız.

  YETİŞKİNLERE YÖNELİK ÖZEL PİYANO DERSLERİ

  Enstrüman çalabilmek için bir yaş sınırı olmadığına ve kulağın eğitilerek gelişebileceğine inanan eğitim felsefemizle her yaştan müzik severe eğitim vermekteyiz…


  Bir çok müziksever bu yaştan sonra öğrenebilirmiyim gibi sorular ve geçmiş yaş düşüncesiyle kendilerini bir enstrüman çalmaktan alıkoymaktadır. Müziğin ve bir enstruman çalmanın yaşı olmadığına inanmaktayız.


  Klasik piyano eğitimimiz ile ilgili eğitim programımıza internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz.  Stüdyomuz Hakkında,

  Bölge olarak şehir merkezinin kalabalığından uzak aynı zamanda şehrin merkezinde konumlanmaktayız. Sekiz adet stüdyo ve kafeden oluşan Ankanom,300 m2 kapalı alan ve 80m2 bahçe alanına sahiptir. Araç park yerimiz mevcuttur.

  Molalarınız ve ders aralarında dünyanın seçkin kahve çekirdekleriyle hazırlanmış kahveleri bulabileceğiniz stüdyo kafemiz özel menülerimizle hizmet vermektedir.

  Haftanın belirli günleri kafemizde düzenlediğimiz müzik etkinliklerinde belirli bir seviyeye gelmiş öğrencilerimiz performans sergilemekte,müzisyen dostlarımızla oluşturduğumuz gruplar sahne almaktadır.

  İletişim:

  Libya caddesi 10/C-D-E Kolej/Kızılay - ANKARA

  Tel: 0312.432 13 08 //0555.630 03 02


  Web :http://www.ankanom.com

  E-mail :[email protected]

  Anlık İletişim: [email protected]  etiketler:piyano dersi,piyano dersi ankara,ankara'da piyano dersi,piyano kursu,piyano kursu ankara,ankara'da piyano kursu,piano,piyano,ders,kurs,eğitim,piyano eğitimi ankara,ankarada piyano eğitimi,klavye dersi,klavye kursu,ankara


  PİYANO YAPISI - TARİHÇE

  Kuyruklu (salon) Piyano

  Piyanonun çekiç mekanizması: 1) Tuş, 2) tuş ayarı, 3) şövale, 4) eşapman ayarı, 5) eşapman kolu, 6) çekiç kenar vidası, 7) tekrarlama vidası, 8) çekiç sapı, 9) tekrarlama kolu, 10) çekiç başı, 11) çekiç yakalayıcı, 12) susturucu kiriş çatalı, 13) susturucu kirişi, 14) susturucu kaşığı, 15) susturucu, 16) tel, 17) madenî plaka, 18) zımba, 19) akort çivisi, 20) çivi yatağı.

  Piyano, tuşlu bir çalgıdır. Tuşlarına basıldığında, sahip olduğu karmaşık çekiçli mekanizma sayesinde tellere vurarak ses veren klavyeli çalgı.

  Yapım biçimi ile duvar (konsol) ve kuyruklu (salon / konser / grand) adı verilen çeşitleri vardır. Piyano kelimesi İtalyanca "Güçlü ve Hafif sesli klavsen (harpsikord) - gravicembalo col piano e forte" 'den gelir. Pianoforte olarak adlandırılması da bundandır. Atası, klavsenden en önemli farkı, tuşa basarken uygulanan kuvvete göre çıkan sesin şiddetinin de aynı yönde değişken olmasıdır. Piyano çalan kişiye piyanist veya piyano sanatçısı denir.

  İlk tuşu La-0, son tuşu Do-8 olma üzere toplam 88 tuştan oluşur.

  Tarihçe

  İlk Piyano 1700 lü yıllarda İtalyaFloransa'da Bartolommeo Cristofori' tarafından yapıldı. Cristofori'nin en büyük başarısı, piyano'nun temel mekanik sorunu olan, çekicin tellere vurması anında sesin çekicin etkisi ile sönümlenmemesi ve çekicin çok çabuk bir şekilde tellerden ayrılarak notanın yeniden çalınabilmesi sorununa bir çözüm üretmesidir. Öldüğü 1732 yılına dek 20 civarında piyano üretti.

  Fransız Marius'un bu çalgıya katkısı, tokmaklı klavseni bulmak oldu. Saksonyalı Silbermann ise, Schröter' in çekiç sistemini geliştirdi ve Bach'ın da değerli öğütlerinden yararlanarak, klavyenin tüm ses genişliğinde eşit bir ötüm elde etmeyi başardı. Augsburg' da org yapımcısı Johann Anderas Stein (1728-1792) Alman veya Viyanausülü denen mekanizmalı piyanolar meydana getirdi. 1789'da Stein, ayrıntıları belirtmek için kullanılmakta olan dizliklerin yerine pedal koydu. Andreas ve torunu Johann Baptist Streicher (1796-1871), piyanonun yapısını (Beethoven'in arzusu üzerine) daha sağlamlaştırdı ve ikinci bir otum kapağı ekleyerek daha dolgun bir ses sağladı. Piyano sanayinin gerçek kurucusu Alman Zumpe' dir, "kılavuzlu" denen mekanik piyanoyu gerçekleştirdi. İlk düz piyanoyu, 1789' da İrlandalı William Southwell yaptı.Sebastian Erard 1822'de piyano yapım tekniğini geniş ölçüde etkileyen bir yenilik getirdi (ikili itme dilleri). Henri Pape, çapraz tel ve keçeli çekici buldu. James Thom , ekleme demir çatıyı kurdu.

  Bu çalgı, büyük bestecilerin en yakını olmuştur, dolayısıyla bu çalgı için verilen bestelerin sayısı ciltler tutar. "Piyanistler, diğer çalgıları çalanlara nazaran, çıkaracakları sesleri piyano üzerinde hazır bulurlar" gerekçesiyle, küçük yaştan (altı-on) başlayarak, öğrenebilecek çalgılardan birisidir.Hatta günümüzde çok daha küçük yaşlara yönelik piyano eğitimi verilebilmektedir.

  Ünlü Piyanist Sigismund Thalberg: "Çalarken, sesleri uzatmayı, iyi bir ses çıkarmayı ve ses çıkarırken gerekli olan değişiklikleri yapabilmek için, zorunlu olan ilk şartlardan biri her türlü sertlikten uzak bulunmaktır. Kolda, elde ve parmaklarda yetenekli bir şarkıcının sesinde sahip olduğu incelik ve bükülmeler bulunmalıdır" diyor ve şöyle devam ediyor: "İhmal edemeyeceğimiz bir konu varsa, o da , çalarken vücudun hareketlerinde büyük bir ölçü olmasının; kolları, elleri büyük bir sükunetle yönetmenin, piyanoya çok yüksekten vurmamanın, kendi kendini dinleyebilmenin ve hüküm verebilmenin gerekliliğidir. Genellikle, parmaklarla fazla çalışılmakta, fakat kafa ile yeter derecede çalışılmamaktadır."

  Piyano pedallarının kullanılması hakkında, Antoine Marmontel şöyle diyor : "Pedalları kullanmasına izin verilen öğrencilerin büyük bir kısmı onları usülleri saymak için kullanırlar veya ayaklarını pedalın üzerine basarlar ve bir daha çekmezler. Şüphesiz ki, her ikisi de kusur sayılan bu alışkanlıklara sahip olmamak gerekir. Lavignac ise: "Pedal sanatı ayağın nasıl konulacağını değil, nasıl çekileceğini bilmektir" diyerek, gerekli öğüdü vermiştir.(wikipedia)


  Alman Piyanoları: STEINWAY & SONS, C.BECHSTEİN, GROTRIAN STEINWEG, BLÜTHNER, CARLIBAH, ZIMMERMAN, KRAUS, SCHIMMEL/Avusturya Piyanoları: BÖSENDORFER - WİEN, HOFFMANN CZERNY/İngiliz Piyanosu: CHALLEN/Japon Piyanoları: YAMAHA, KAWAI/Amerikan Piyanoları: BALDWIN, CARL FISNER, WURLITZER; ACROSONIC/Rus Piyanoları: DITRICH FRERES, BELARUS, CAYKA, LİRİKA/Fransız Piyanoları: ERHARD, PLEYEL, GAVEAU/Romen Piyanosu: DOINA/Çekoslavak Piyanosu: PETROF/Polonya Piyanoları: CALICIA, LETNICIA

  Tüm enstrümanlarda olduğu gibi işçilik ve kullanılan malzeme çalgının kalitesini belirlemektedir.Belli bir bilgiye sahip kişilerle enstrüman teminini tavsiye etmekteyiz.Bu süreçte eğitmenlerimizin bilgi ve deneyimleriyle yardımcı olmaktayız.

  SORU VE GÖRÜŞLERİNİZ İÇİN İLETİŞİM ADRESİMİZ,

  Libya caddesi 10/C-D-E Kolej/Kızılay - ANKARA

  Tel: 0312.432 13 08 //0555.630 03 02


  Web :http://www.ankanom.com

  E-mail :[email protected]

  Anlık İletişim: [email protected]
   

Bu Sayfayı Paylaş