Ankara Bağlama Dersi Ankara

'Özel Ders İlanları' forumunda Ankanom_studyo tarafından 19 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

 1. Bağlama DERSİ – KURSU – bağlama DERSLERİ

  ANKARA

  PROFESYONEL EĞİTMENLERİMİZLE saz – bağlama derslerimiz DEVAM ETMEKTEDİR

  LİBYA CAD. 10/C-D-E KOLEJ KIZILAY

  0312.432 13 08//0555.630 03 02


  bağlama Kursu,dERSleri ANKARA

  Profesyonel veya hobi amaçlı bağlama dersi almak isteyen - gençler,yetişkinler ve çocuklar için oluşturulmuş sınıflar ve özel ders imkanlarıyla Ankara'da müzik severlere hizmet vermekteyiz.

  Alanlarında uzman eğitmenlerimizle işlenen bağlama derslerimiz,haftada bir saat birebir - özel dersten oluşmaktadır.Çalışma gün ve saatleri öğrencilerimizin ve stüdyomuzun uygunluğuna göre programlanmaktadır.

  Bağlama dersleri veren stüdyomuz,gelişen teknikler doğrultusunda kendini yenileyen eğitim programlarıyla,geleneksel kültürle biçimlenmiş çalgı tekniklerini ve eğitim yöntemlerini,günümüz anlayış ve biçimlerine uyarlayıp - yorumlayarak günümüz müziğine ve eğitimine bakmaktadır.
  Enstruman çalabilmek için bir yaş sınırı olmadığına ve kulağın eğitilerek gelişebileceğine inanan eğitim felsefemizle her yaştan müzik sever kurslarımıza katılabilmektedir.  Saz derslerimizle ilgili içerik ve her türlü sorularınız için adres ve telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

  0312.432 13 08 // 0555.630 03 02

  www.ankanom.com

  BAĞLAMA DERS PROGRAMLARIMIZ

  Bağlama ders programımız,seçimini yaptığınız enstrümana has yapıyı tanımakla başlar.Yapı olarak benzerlikler gösterse dahi,ilk derslerimizden itibaren çalmak istediğiniz türe ve enstrümana(Cura,Çöğür,Tanbura,Divan Sazı,Meydan Sazı)yönelik eğitim metotlarımız derslerimizde yerini almaktadır.

  BAĞLAMA - SAZ DERSLERİ

  Temel el hareketleri ve pozisyonlarıyla başlayan derslerimiz,sol elde parmak açma çalışmaları ve klavye üzerinde doğru tutuş ve düzeltme egzersizleriyle devam eder.

  Teorik bilgilerin öğretilmesiyle basit etütler çalışılmaktadır.Solfej,ritm bilgisi ve bona çalışmaları yapılmakta,enstrüman üzerinde teknik konular öğrenciye verilmektedir.

  Usta-çırak yöntemi ile birlikte ilerleyen saz derslerimizde,önemli halk müziği sanatçılarımızın eserleri, yazım ve çalış teknikleri incelenmektedir.Seçtiğimiz parçalarla nüans ve yorumlama tekniklerine bakılmaktadır.Tekniği geliştirici etütlerle desteklenen derslerimiz repartuar oluşturma çalışmalarıyla devam eder.Bu amaçla öğrencilerimize ezbere dayalı olmayan bir eğitim vermekteyiz.

  Stüdyomuz Hakkında,

  Bölge olarak şehir merkezinin kalabalığından uzak aynı zamanda şehrin merkezinde konumlanmaktayız. Sekiz adet stüdyo ve kafeden oluşan Ankanom,300 m2 kapalı alan ve 80m2 bahçe alanına sahiptir. Araç park yerimiz mevcuttur.

  Molalarınız ve ders aralarında dünyanın seçkin kahve çekirdekleriyle hazırlanmış kahveleri bulabileceğiniz stüdyo kafemiz özel menülerimizle hizmet vermektedir.

  Haftanın belirli günleri kafemizde düzenlediğimiz müzik etkinliklerinde belirli bir seviyeye gelmiş öğrencilerimiz performans sergilemekte,müzisyen dostlarımızla oluşturduğumuz gruplar sahne almaktadır.

  ...Günlük yaşamın stresinden arınmak, sevdiğiniz bu enstrümanların eğitimini almak ve birlikte müzik yapmanın keyfine varmak için bizi arayınız...


  İletişim:

  Libya caddesi 10/C-D-E Kolej/Kızılay - ANKARA

  Tel: 0312.432 13 08 //0555.630 03 02


  Web :http://www.ankanom.com

  E-mail :[email protected]

  Anlık İletişim: [email protected]  BAĞLAMA - SAZ

  Bağlama ya da saz Türk Halk Müziğinde yaygın olarak kullanılan telli bir çalgı türüdür.Yörelere ve boyutlarına göre değişik isimlerle tanınır.Kopuz, cura, saz, çöğür, dombra, ikitelli, tanbura, tar, v.b.

  Kullanılan tekniğe göre mızrap veya parmaklar ile çalınır. Parmaklarla çalma tekniğine şelpe ve dövme denir. Genellikle altta iki çelik ile bir sırma bam, ortada iki çelik ve üstte bir çelik ile bir sırma bam teli olmak üzere toplam 7 tellidir.Tezene ile çalınır.

  Bağlama Ailesi

  Bağlama, kullanım amaçlarına göre farklı tür ve boylarda çalınmaktadır. Günümüzde genellikle aşağıdaki türlerle tanınır.

  * Cura (en küçük boy)

  * Çöğür (kısa kol bağlama)

  * Tanbura (uzun kol bağlama)

  * Divan sazı (büyük boy bağlama)

  * Meydan sazı (en büyük boy bağlama, kullanılmamakta...)

  Bağlama Düzenleri

  Halk müziğinde çoğunlukla karşılaşılan düzenler şunladır: (Parantez içindekiler, üst, orta ve alt tellerin çekilmesi gereken seslerdir).

  Bağlama düzeni (La, Sol, Re)//Bozuk düzeni, kara düzen (Sol, Re, La)//Misket düzeni (Fa#, Re, La)//Fa müstezat düzeni (Fa, Re, La)//Abdal düzeni (La, Re, Sol)//Do müstezat düzeni (Sol, Do, La)

  Tüm enstrümanlarda olduğu gibi işçilik ve kullanılan malzeme çalgının kalitesini belirlemektedir.Belli bir bilgiye sahip kişilerle enstrüman teminini tavsiye etmekteyiz.Bu süreçte eğitmenlerimizin bilgi ve deneyimleriyle yardımcı olmaktayız.

  SORU VE GÖRÜŞLERİNİZ İÇİN İLETİŞİM ADRESİMİZ,

  Libya caddesi 10/C-D-E Kolej/Kızılay - ANKARA

  Tel: 0312.432 13 08 //0555.630 03 02


  Web :http://www.ankanom.com

  E-mail :[email protected]

  Anlık İletişim: [email protected]

  Etiketler:saz dersi,saz dersi ankara,ankarada saz dersi,bağlama dersi,bağlama dersi ankara,ankarada bağlama dersi,saz kursu,saz kursu ankara,ankarada saz kursu,bağlama kursu,bağlama kursu ankara,ankarada bağlama kursu,cura dersi,cura kursu,ankarada cura dersi,ankarada cura kursu,çöğür,divan,meydan sazı,divan sazıtanbura dersi,ders,kurs,eğitim,ankarada,ankara


   

Bu Sayfayı Paylaş