Ankara Trompet Dersi Ankara

'Özel Ders İlanları' forumunda Ankanom_studyo tarafından 19 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

 1. Trompet DERSİ – KURSU - trompet DERSLERİ

  ANKARA

  PROFESYONEL EĞİTMENLERİMİZLE trompet DERSLERİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR

  LİBYA CAD. 10/C-D-E KOLEJ KIZILAY

  0312.432 13 08//0555.630 03 02


  TROMPET DERSLERİ - KURSLARI -ANKARA

  Profesyonel veya hobi amaçlı trompet dersi almak isteyen - gençler,yetişkinler ve çocuklar için oluşturulmuş sınıflar ve özel ders imkanlarıyla Ankara'da müzik severlere hizmet vermekteyiz.

  Alanlarında uzman eğitmenlerimizle işlenen trompet derslerimiz,haftada bir saat birebir-özel- dersten oluşmaktadır.Çalışma gün ve saatleri öğrencilerimizin ve stüdyomuzun uygunluğuna göre programlanmaktadır.

  Trompet eğitimi veren stüdyomuz,gelişen teknikler doğrultusunda kendini yenileyen eğitim programlarıyla,geleneksel kültürle biçimlenmiş çalgı tekniklerini ve eğitim yöntemlerini,günümüz anlayış ve biçimlerine uyarlayıp - yorumlayarak günümüz müziğine ve eğitimine bakmaktadır.
  Enstruman çalabilmek için bir yaş sınırı olmadığına ve kulağın eğitilerek gelişebileceğine inanan eğitim felsefemizle her yaştan müzik sever kurslarımıza katılabilmektedir.  Ders programlarımız ve her türlü sorularınız için adres ve telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

  0312.432 13 08 // 0555.630 03 02

  www.ankanom.com

  TROMPET DERS PROGRAMLARIMIZ

  Trompet derslerimiz,doğru tutuş ile birlikte dudak pozisyonlarına ve ağızlığa hakimiyet kazanma çalışmalarıyla başlar.

  Doğru ses ve üfleme tekniklerinin oturtulmasının ardından,enstrümanda pozisyonlar ve gamlar öğretilmektedir.

  Doğru dudak pozisyonunun oturtulması için uzun sesler,bağlı-dilli etütler,kromatik aralıklar ve ilgili gamlar çalışılmaktadır.

  Her derste yeni bir konunun işlendiği eğitim müfredatımız,öğrencilerimizin sıkılmadan,eğlenerek öğrenebilecekleri,bu konuda yeterli formasyano sahip eğitmenlerimizce işlenmektedir.

  Çalmak istediğiniz tarza yönelik değişken olabilen türler (klasik,pop,caz,latin vb.) ve çalmak istediğiniz enstrümana (mib trompet,sib trompet,kornet,büğlü,bariton) yönelik her türlü soru ve görüşleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

  Stüdyomuz Hakkında,

  Bölge olarak şehir merkezinin kalabalığından uzak aynı zamanda şehrin merkezinde konumlanmaktayız. Sekiz adet stüdyo ve kafeden oluşan Ankanom,300 m2 kapalı alan ve 80m2 bahçe alanına sahiptir. Araç park yerimiz mevcuttur.

  Molalarınız ve ders aralarında dünyanın seçkin kahve çekirdekleriyle hazırlanmış kahveleri bulabileceğiniz stüdyo kafemiz özel menülerimizle hizmet vermektedir.

  Haftanın belirli günleri kafemizde düzenlediğimiz müzik etkinliklerinde belirli bir seviyeye gelmiş öğrencilerimiz performans sergilemekte,müzisyen dostlarımızla oluşturduğumuz gruplar sahne almaktadır.

  ...Günlük yaşamın stresinden arınmak, sevdiğiniz bu enstrümanların eğitimini almak ve birlikte müzik yapmanın keyfine varmak için bizi arayınız...


  İletişim:

  Libya caddesi 10/C-D-E Kolej/Kızılay - ANKARA

  Tel: 0312.432 13 08 //0555.630 03 02


  Web :http://www.ankanom.com

  E-mail :[email protected]

  Anlık İletişim: [email protected]


  TROMPET

  Trompet, bakırdan yapılmış üflemeli çalgıdır.

  Bir ağızlık ve kendi üzerine kıvrılmış silindir biçimindeki borudan oluşur. Ağız kısmı kâse benzeri konik biçimdedir. Ses rengi parlak ve çınlayan niteliktedir. Korno gibi trompet de çalma ilkeleri bakımından aynıdır. Trompetin öteki üflemeli çalgılardan önemli bir farkı, üfleme sırasında iki ya da üç kez ses düzenlemesi yapılabilmesidir.

  Genelde iki tip trompet vardır:

  * basit trompet, bir temel notanın armonik seslerini çıkartır.

  * kromatik veya pistonlu trompet, 19. yüzyılın başında Bluhmel ve Stözel tarafından bulunmuş ve basit trompetin yerini almıştır.

  Tüpleri bulunmayan basit trompet, bu çalgının ilkel türüdür. Perdeyi değiştirmek için boruda tüpler yoktur. Borunu uzunluğuna tekabül eden perdede sesler üretilebilir.

  Trompet, üflemeli çalgıların en eskilerindendir. İlk metal trompet M.Ö. 2. binyılda Mısır'da dinsel törenlerde ya da askeri amaçla kullanılan, ancak bir ya da iki nota çıkarabilen küçük bir çalgıydı. Tutankamon'un Mısır'daki mezarındaki bronz ve gümüş trompetler İskandinavya'dan bronz trompetler ve Çin'deki metal trompetler M.Ö. 1500'lere dayanır. Eski Çağlarda işaretleşmelerde kullanılan bu çalgı, müzik aleti olarak orkestraya orta çağda girmiştir.

  17. yüzyıl başında İtalya'da Montaverdi ve öteki bestecilerin yapıtlarında kullanılan trompetlerin çoğunluğu Re perdeliydi. Bu tür trompetler günümüzde kullanılmaz.

  Trompet yapısından dolayı solo çalgı olarak ve oda müziğinde az kullanılmıştır. George Frideric Handel'in trompetler ve komolar için bir konçertosu, Mozart'ın bir trompet konçertosu vardır. Oda müziği yapıtlarında yer verilmesi ise 19. yüzyıl sonlarında ve 20. yüzyılda bestelenen eserlerde gerçekleşmiştir.(Wikipedia)

  Tüm enstrümanlarda olduğu gibi işçilik ve kullanılan malzeme çalgının kalitesini belirlemektedir.Belli bir bilgiye sahip kişilerle enstrüman teminini tavsiye etmekteyiz.Bu süreçte eğitmenlerimizin bilgi ve deneyimleriyle yardımcı olmaktayız.

  SORU VE GÖRÜŞLERİNİZ İÇİN İLETİŞİM ADRESİMİZ,

  Libya caddesi 10/C-D-E Kolej/Kızılay - ANKARA

  Tel: 0312.432 13 08 //0555.630 03 02


  Web :http://www.ankanom.com

  E-mail :[email protected]

  Anlık İletişim: [email protected]
   

Bu Sayfayı Paylaş