Bass Gitar Amp Tavsiyesi Lutfen

R

Ryuunosuke

Merhaba TurkRock uyeleri ben bass gitar amfi tavsiyesi isteyecektim.Ilgilendigim Muzik turu genellikle Rock Metal.ESP Vintage 214AR model bass gitarim mevcut.800TL civari butcem var.Suan aklimda olan Model ve markalar :
-Hartke HD25
-Laney RB2
-Marshall MB30
-Roland Cube-20XL
Simdiden tesekkurler..

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Forumda çok sık öneri başlığı açılıyor malum. Kirlilik oluyor. Ben de bir bas amfi tavsiyesi isteyecektim aslında bugün yarın. Ben de maruzatımı buradan belirteyim gelen arkadaşlar bu arkadaşımızın sorusundan sonra benimkini de cevaplarlarsa çok sevinirim. Hem gereksiz yeni başlık açılmamış olur. Benim aradığım şey aslında bir adet kafa amfi. Hem evde kullanabileceğim hem de ilerde sahne olursa götürüp mixere girebileceğim (di outtu sanırım) bir amfi. Çok yüksek wattlı bişeye ihtiyacım yok evde çalacağım için. Ama böyle hem low wattage hem de sisteme girip sahnede iş görecek bir kafa amfi öneriniz var mı acaba? Teşekkürler.

@Ryuunosuke amfileri denemedim ancak hoparlör boyutlarına baktığımda marshall ve laney daha mantıklı geliyor. 8 inch, bas gitar için pek bir küçük geliyor. En azından marshall ve laney 10 inch.

@santamarias kafa amfisi alacaksan ya 2. el markbass little 250 vs düşürmeye çalış, veyahut thomann'dan ashdown veya tc.elektronic kafa amfilerine bak. Buraya göre 5-6 ay öncesinde baktığımda uygun fiyatlılar, bir de sanırım ashdown yok Türkiye'de. Ben bulamadım. Kulaklık ile kullanacaksan tc elektronic öncelikli önerimdir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tesekkur ederim cevabiniz icin Hartke'yi boylelikle eledim.Marshall'ida Laney ile kiyasladim dinledim.Laney daha iyi bir amfi oldugunu anladim ancak simdi gelelim benim kafamin neden karistigina :
Roland Cube-20XL 20watt 8inch 1000 TL
Laney RB2 30watt 10inch 750TL bunun sebebi nedir ?

Tesekkur ederim cevabiniz icin Hartke'yi boylelikle eledim.Marshall'ida Laney ile kiyasladim dinledim.Laney daha iyi bir amfi oldugunu anladim ancak simdi gelelim benim kafamin neden karistigina :
Roland Cube-20XL 20watt 8inch 1000 TL
Laney RB2 30watt 10inch 750TL bunun sebebi nedir ?

Üzerinde efektler barındıran mini amfi. Ondandır aradaki fark. Yani Laney'in kafa amfisini kullandım. Ufak ev modellerini hiç kullanmadım. Ancak kafa amfide olduğu gibi ufak ev amfisinde de iyi olacağını düşünüyorum. Tabi deneyin yine de deneyebiliyorsanız. Ama benim tercihim eğer ki sıfır alınacaksa o listedekiler arasından Laney'den yana olurdu.

kafa amfi önerisi olarak hotone thunder bass kullanıyorum (el kadar 5w) ev çalışmasını bırak albüm bile kaydedecek kadar kalitelidir sesi (bence) sahnede line out kısmından miksere girerek kullanıyorum

Roland Cube-20XL dusunuyorum arastirdim iyice gittim gordum.Secmemde bana yardimci olanlara tesekkur ederim.

Geri