Rockfabrik Effects

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda izzzyy tarafından 1 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Lambalı mı ;)

The_Nebula bunu beğendi.
  2. Kısmet;)

3. Yeni dijital kontrollü, analog booster pedalımız;

4. EMM

EMM

Merhabalar,

Almanya'da dealer'iniz var midir?

Aqua Lung radarima girdi. Türkiye'ye gelince Pluton'dan da alabilirim.

Rockfabrikeffects bunu beğendi.
  5. EMM bunu beğendi.
  6. Bu arada ilginiz için çok teşekkürler :) Acele yazmışız biraz.

EMM bunu beğendi.
  7. EMM

EMM

Mind Abuse'u denemek istiyorum ama Aqua Lung banko gibi benim icin. Elinize saglik :)

8. Hangi şehirdesiniz?

9. EMM

EMM

Düsseldorf'tayim. Yakin olmasina gerek yok zaten internet üzerinden aliyorum ürünleri, bu sayede 30 gün deneme süresi oluyor. Effekt-Boutique.de buranin Pluton Music'i gibi zaten, tam uymus. :)
    Takip ediyorum bakalim...

10. Biz Almanya' da yüksek lisans yaptığımız için Düsseldorf, Köln ve Dortmund' da bağlantılarımız var. Hatta firmanın kurulma fikri de Almanya' dayken ortaya çıktı. Yani Düsseldorf-Dortmund-Köln üçgeninde biryerle anlaşmak gibi bir niyetimiz, Mind Abuse' u da deneyebilirsiniz yakın gelecekte ;)

EMM bunu beğendi.
  11. EMM

EMM

Öyle olursa cok cok iyi olur, buradaki müzisyen popülasyonu da yüksek. Hatta NRW diyince zaten bu ücgenin icinde kalan sehirler en canli sehirler... Ben de Heidelberg'de master yaptim, simdi Düsseldorf'ta calisiyorum. Bireysel olarak herhangi bir sürecte size katkim olabilecekse lütfen haber verin.

Videolardan takip edebildigim kadariyla:
    Aqua Lung OD808-TS10 tarzinda, fakat tamamen clean'e dönebilen bir pedal. Öte yandan TS tabanli gibi compression yapiyor, bu da acikcasi booster olarak da kullanacabilecegimi düsündürdü.

Mind Abuse'u genel olarak drop tuning'lerde dinledim, bana Standard Tuning'de ve kendi gitarimdaki performansi önem arz ediyor. O sebeple onu kesinlikle denemek istiyorum.

Basligi takipteyim :)

12. Bölmek gibi olmasın ancak Pluton'da denediğim kadarıyla Mind Abuse harika bir pedal. Fiyatı da çok uygun açıkçası o performansa. Devamını bekliyoruz. :) @Rockfabrikeffects

13. Pedallar Almanya' ya doğru yola çıktı muhtemelen önümüzdeki hafta sipariş verilebilecek. Aqua Lung tubescreamer tipi pedallardan biraz daha düşük gaine sahip olmasına rağmen çıkış sinyal seviyesi daha yüksek bir pedal. Low cut yapılmadığında TS tabanlı pedalların aksine 720 hz altı da frekanslarda gelmeye başladığından TS den daha fazla compression sağlıyor ve ortaya çıkan ton baya baya eski alnico speaker breakup tonlarını çağrıştırıyor. Amplilerin drive kanalları ile de iyi geçenen oldukça esnek bir overdrive.

Mind Abuse ise piyasada bulunan distortion pedallarının hemen hemen hepsinden daha high gain bir pedal fakat vintage modu etli mid frekansları sağladığından düşük gain seviyelerinde dahi cılızlaşmıyor ve tatlı bir overdrive halini alıyor. Modern modu daha tight low tuning ve 7 telliler için. Classic modu ise ikisinin ortası brown sound tadında denebilir.

14. EMM

EMM

Cok tesekkürler aciklamalar icin. O zaman Kasim ayinda ilk adimi atmis olurum :)

15. Çok teşekkürler güzel yorumunuz için. Mind Abuse' u olabildiğince esnek ve geniş bir kitleye hitap etmesi için tasarladık ve çok farklı tarzlar çalan müzisyenlerden olumlu yorumlar aldık. Güzel tepkiler alması çok mutlu ediyor tabiki bizi.

petruccist ve The_Nebula bunu beğendi.
  16. Ürünlerimiz şu anda Almanya' da resmi olarak satışta; Rock Fabrik Effects

EMM bunu beğendi.
  17. EMM

EMM

Alim gücü düsünüldügünde normal olarak Almanya'daki fiyatlar biraz daha fazla tabiki, ben geldiğimde Pluton'dan da alabilirim, lakin Türkiye'de daha ucuz :)

Stok durumuna göre önce Aqua Lung'a "kirmizi perfect" yapacağım.

18. the first brand from Turkey we have. Welcome!

Gurur duydum, tebrikler...

berdin123 bunu beğendi.
  19. Çok teşekkürler.

The_Nebula bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş