Ton Konusunda Yardım

'Elektro Gitarlar' forumunda Burock644 tarafından 2 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1.5 yıldır elektro gitar çalıyorum.1 yıl vasat,bilinmedik(tt sisters) sabit köprülü bir gitarla çaldım gayet ucuz ve suntadan dediğimiz gitarlardan..Yanında laney lx12 amfi kullanıyorum..Yeni gitar olarak karar verip Cort vx 4x modelini aldım araştırıp pişman olmam demiştim sonuçta Maun ve Emgli bir gitar alıyodum(2. el aldım bu arada)

  Gelelim sorunuma..Cort gitarın tonu aşırı aşırı tok çok bass karakterli nasıl desem..Benim kötü gitarı amfiye takıp gaini 10layınca o thrash sesi sonuna kadar rahatça alabiliyordum ancak benim aldığım cortu takınca o thrash sound yok olup gidiyor.Sanki o gaini 10 değilde 6ya çekmişim gibi..Pasif manyetiklerden midir floyd rose olayından mıdır sustaini de benim sunta gitardan kötü.. işin içinden çıkamıyorum.Hani bi yerde maunlu emg hz4 lü floyd roseli cort bir gitar var diğer yanda ağacı manyetiği belli olmayan bir gitar..Aydınlatmanızı bekliyorum.(n)
   
 2. eski ve yeni gitarını başka amfilerde karşılaştır belki emg hzli olanda elektronik aksam sorunu olabilir volume ton vb potanslar bağlantılar tam işlev görmediğinde olabiliyor böyle durumlar...
   
  spitz bunu beğendi.
 3. manyetikleri biraz daha yukarı kaldırmayı dene. bu sefer de sustain'den yiyeceksin.

  gurkanisevic'in yazdığı gibi potları kontrol ettir. pot sorunlu olabilir, potta kayıp olabilir (elektronik mühendisi değilim ne diyem). sıfır usa gitarlarda bile karşılaşılabilen bir durum bu.
   
  gurkanisevic bunu beğendi.
 4. Manyetikleri kaldırmak derken ?
   
 5. tellere biraz daha yaklaştırmak. ama manyetikler tellere yaklaştıkça adı üstünde "MAGNETİCCCC" etki ile tel salınımını bir miktar öldürüyor. death manyetik.

  yine de potanslara baktırmak daha mantıklı. en iyisi bile arızalı gelebiliyor. en iyisi bile çok para değil değiştirilebilir.
   
  Burock644 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş