Caparison C2 Vs Schecter

esoterik dr2 vs ltd m-1000 ebony

• esoterik dr2

Oylar: 3 9.7%
  • ltd m-1000 ebony

Oylar: 12 38.7%
  • Schecter E-1 FR S SPECIAL EDITION

Oylar: 3 9.7%
  • BLACKJACK SLS AVENGER FR S

Oylar: 1 3.2%
  • HELLRAISER HYBRID AVENGER FR S

Oylar: 0 0.0%
  • synster gates custom

Oylar: 2 6.5%
  • NIKKI STRINGFIELD A-6 FR S

Oylar: 0 0.0%
  • caparison C2 Series - DEG-E-hss

Oylar: 6 19.4%
  • caparison C2 Series - DEG-E-hh

Oylar: 4 12.9%

• Toplam oy veren
    31
@uvidinli peki teklif ettiğiniz fiyat nedir. Gitarın kondisyonu ne durumda dır.Üstündeki manyetik ler nedir.Gitarın resimleri varsa atabilirmisiniz.
Üerindeki stok Seymour Duncan seti çıkartmış,yerine Charvelle-Jackson Custom Shop P90-P100 Abigail Ybarra set takmıştım (USA sıfır fiyato 300-400$'dan başlar)
Ayrıca Custom shop (re-paint) nitro-selüloz boyamıştım, forumda bilinen ve çok beğenilen bir gitardır...
2 kusuru vardır : 6. tel E burgusunda zaaf var, fakat çalışır durumda ve akort sorunu yoktur.
Diğeri de headstock da küçük bir vuruk var, nazar boncuğu gibi durduğundan müdahale etmedim.
Bunların dışında şahane durumdadır.
Kendime ayırdığım bir gitardı, bir ödemem var ve ev gitar dolu(sanırım 15 tane) ve hepsi özel... Son olarak 1850 TL'ye bırakabilirim. (Yanında idare eder bir soft-case ile birllikte)
Not: Eski manyetikli resimdir.
20160115_161627.jpg
20160115_161726.jpg
20160115_161821.jpg
20160115_161833.jpg

Son düzenleme:
Floyd rose galiba jackson ın kalitesi nasıldır. GİTARI baya beğendim amfi den para kalırsa size dönüş yapabilirim. Her şeyini beğendim gitarın manyetik ler hakkında pek bilgi sahibi değilim ama custom shop sa at sepete.teklifiniz için teşekkür ederim biraz daha dişimi sıkmam gerekecem almam için

Floyd rose galiba jackson ın kalitesi nasıldır. GİTARI baya beğendim amfi den para kalırsa size dönüş yapabilirim. Her şeyini beğendim gitarın manyetik ler hakkında pek bilgi sahibi değilim ama custom shop sa at sepete.teklifiniz için teşekkür ederim biraz daha dişimi sıkmam gerekecem almam için
O manyetik modellerini bilemeyeceğim ancak Abigail Ybarra için şunu diyebilirim. Fender firmasının efsane manyetik sarımcısı. Şu an emekli oldu diye biliyorum Fender'den. 1956'dan beri el sarımı manyetikler üretiyordu. Bu manyetikler daha çok Fender'in Custom Shop serilerinde bulunuyor.

Lisanslı FR'dur... İyidir, hoştur... İş görür...
Ben bir şey demiyeceğim, abartıılı reklam kokan konuşmaları sevmiyorum, çalınca ne demek istediğimi anlayacaksınız.:)
Bu gitarı stok manyetikleriyle bile biraz daha pahalı satışa çıkartmıştım... Normal satış rakamım 2000 TL'nin çok üstündedir.
Ayın 20'si gibi Kıvılcım Müzik'e 1500 TL ödemem var... Eğer kredi çekerek ödersem büyük bir ihtimalle gitarı satıştan çekerim ; satışta kalırsa da isteyeceğim rakam 300-500 TL yukarısıdır. Dikkat ederseniz ilanı yoktur zaten... Yani, satılmazsa üzülmem.:)
Ancak, doğrusunu yapıyorsunuz : Elektro çalıyorsanız eğer, ampli işin çoğudur... İlk önce o işi -tonunuzu- halledin, sonra ona uygun gitar bakın derim. (Eğer, çok özel bir durum yoksa)
Eğer kalıcı olarak müzikle ilgileniyorsanız da yıllar içinde 5 gitarınız olmalı... Tabii, katılan olur, katılmayan olur... Naçizane fikrim... Mesela, Tele'yi hiç sevmeyebilirsiniz de, kimbilir?
- elektro akustik
- hollow body
- strat
- tele
- LP
Eğer semi-hollow yerine hollow (Gretsch 54XX gibi) olursa zorlayarak hem akustik hem de hollow gibi tek gitarda sonuç elde edebilirsiniz...
Ama, diğerlerinde adet olarak -bence- azaltma yapılamaz gibi geliyor...
Neyse, en doğru kararı siz vereceksiniz nasıl olsa...
Şimdiden hayırlı olsun. :)

O manyetik modellerini bilemeyeceğim ancak Abigail Ybarra için şunu diyebilirim. Fender firmasının efsane manyetik sarımcısı. Şu an emekli oldu diye biliyorum Fender'den. 1956'dan beri el sarımı manyetikler üretiyordu. Bu manyetikler daha çok Fender'in Custom Shop serilerinde bulunuyor.
Aynen öyle Can kardeşim...
Bayağı bir araştırıp forumdan @Rat_Dog Selçuk kardeşimden almıştım... Jacson/Charvelle'in CS modellerinde kullanılıyorlar...
Gitarın, şu anda eski haliyle alakası bile yok... Kristal "clean" bir sese sahip oldu...
Aklıma gelmişken, Jackson'ların üretiminde uygulanan boya tabakasının çok kalın olması da beni hep düşündürmüştür...Bazı özel serileri hariç gördüklerimin hemen hepsi öyleydi maalesef...
Bu gitardaki boya ince ve özeldir.

Hocam elinize emeğinize gitarınıza sağlık sağolun benim için yazmışsınız. Bir laney ya da orange kafa amfi bir de orange 1x12 kabin alacağım daha bunların parasını çıkarmaya çalışıyorum ondan sonra
japon jacksonlar veya 2.el prs torero almaya çalışacağım alana kadar benim özürlü schecterı kullanmaya devam.

Hocam elinize emeğinize gitarınıza sağlık sağolun benim için yazmışsınız. Bir laney ya da orange kafa amfi bir de orange 1x12 kabin alacağım daha bunların parasını çıkarmaya çalışıyorum ondan sonra
japon jacksonlar veya 2.el prs torero almaya çalışacağım alana kadar benim özürlü schecterı kullanmaya devam.
Est.
Ampli konusu tam kesinleşmediyse bir de buna bakın derim... Satılık - Krank 1980 Jr. 20 Watt All Tube U S A Head

Krank amfi hakkında hiçbir fikrim yok tavsiye edilen bir marka mıdır. Bir de fiyatı beni aşıyor ben amfileri hep 2.el alıcam biraz daha makul bir f fiyat a denk geliyor.

Krank amfi hakkında hiçbir fikrim yok tavsiye edilen bir marka mıdır. Bir de fiyatı beni aşıyor ben amfileri hep 2.el alıcam biraz daha makul bir f fiyat a denk geliyor.
Şimdi bilen bilir:ROFLMAO: demiycem...
USA butik ampli üreticisi bir firmadır, 2013'de topu diktiler maalesef. :(
Mini ampli üretimindeki önder firmalardandır...
Bence çok değerli, ama kıymetini az sayıda insan bilebilir... Clean'ları şeffaf drive'ları güçlüdür.
Marka takıntısı olmayan, ama gerçekten iyi ampli isteyenlere daha çok uyar.:)
Tavsiyeler daha çok trendlere uygun oluyor tabii olarak... Ama bizler gibi belli yaşta olan kesim, markadan çok iyinin arayışı içindedir.

Geri