Ibanez Fieldy Korn K5 Signature Bass Elektronik Devre Şeması

Merhaba arkadaşlar,
Elimdeki 3 özel bass'dan biri : Boyamak için devre bağlantı fotolarını çekip demonte etmiştim.
Daha sonra fotoları kaybettim, dolayısıyla da bağlantılarını yapamıyorum.
İbanez'den bir arkadaşım vasıtasıyla devre şemasını istememize rağmen geri dönüş alamadık.
Elinde devre şeması olan / K5 gitarı olan arkadaşımız benimle kontak kurabilir mi?
İlginize teşekkürler... :)

Bundan 7-8 sene önce çok yaygındı k5. Alım-satım sitelerinde çok fazla k5'e denk gelirdim. Ama şimdi hiç görmüyorum nedense, ya da 1-2 tane ya var ya yok. k5'in sevdiğim yanı, bir çok signature gitar sahibinin aksine Fieldy'nin direk fabrikasyon k5 kullanıyor olması idi. Günümüzde signature gitarı bulunan gitaristlerin çoğu custom shop signature yaptırıyorlar, piyasadaki fabrikasyon signature gitarı kullanmıyorlar.

Abi, sahibinden üzerinden bir k5 satıcısına mesaj atıp mail adresimi bıraktım. Müsaitlerse, devre fotoğraflarını göndermesini istedim. Cevap gelirse buradan yine yazarım :)

Edit : Abi, ibanez'in internet sitesinde k5 diagramını buldum. Umarım işine yarar.

k5.gif

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Süppersiinnnn kardeşim...:):):):):)
Gerçekten çok iyi bir bass.
Bende bir Fender Geddy Lee (Japon) ve Spector Kore var, ama bunun yeri de (Kore) farklı...
Ben bir sürü şema inceledim, İbanez'in sitesine de girdim, mesaj bıraktım ve gönderme butonuna bastığımda : "Yalnızca Amerikan vatandaşları için" gibisinden bir ret mesajı almıştım.
Bas gitar hocam Barış (Stage) defalarca istedi İbanez'den sonuç yok!..
Akıl için tarik(yol) bir derler ya hani... Ben de senin gibi yaptım, bir k5 sahibiyle konuştum siteden... "Ben devrelerden korkarım ama Istanbul'a geldiğimde getiririm bakarsınız." demişti... 5 kez falan konuştuk, maalesef gelemedi bir türlü...
Ben bunu deneyeyim, inşallah olur...
Çok teşekkürler ederim Can kardeşim...:D

Süppersiinnnn kardeşim...:):):):):)
Gerçekten çok iyi bir bass.
Bende bir Fender Geddy Lee (Japon) ve Spector Kore var, ama bunun yeri de (Kore) farklı...
Ben bir sürü şema inceledim, İbanez'in sitesine de girdim, mesaj bıraktım ve gönderme butonuna bastığımda : "Yalnızca Amerikan vatandaşları için" gibisinden bir ret mesajı almıştım.
Bas gitar hocam Barış (Stage) defalarca istedi İbanez'den sonuç yok!..
Akıl için tarik(yol) bir derler ya hani... Ben de senin gibi yaptım, bir k5 sahibiyle konuştum siteden... "Ben devrelerden korkarım ama Istanbul'a geldiğimde getiririm bakarsınız." demişti... 5 kez falan konuştuk, maalesef gelemedi bir türlü...
Ben bunu deneyeyim, inşallah olur...
Çok teşekkürler ederim Can kardeşim...:D

Rica ederim abi, şans eseri denk geldim ben de. Site içerisinde altlarda bir yere diagrams diye ufak bir şey koymuşlar, oradan başka yere derken bulabildim :D Güle güle tekrar kullan abi :)

Geri