Rockfabrik Effects-mind Abuse High Gain Distortion

Yarın itibariyle 5 günlük bir dış hat yatısı yapacağım, döner dönmez de siparişi yapıştırıyorum. Elimde daha önce belli bölümlerini instagram, facebook gibi yerlerde paylaştığım 3-4 yeni parça var. Bunlardan birini gain katında tamamen mind abuse kullanarak kaydedeceğim. Yani, hayalim bu.

Merak eden varsa, büyük ihtimalle şu parçanın tam hali olur;

Ek olarak gitar sinyalinin clean, drive ve od808 boosted olarak işlenmiş halini de çekeceğim. Böylece farklı bir preview videosu da benden olmuş olur.

Çok teşekkür ederiz ilginiz için. Bu güzel rifflerle pedalın sesini duymaktan çok memnun oluruz :)

Abi ürüne bayıldım. Seneye umarım bırakmadan devam edersiniz de bizde mxr gibi pahalı mainstream ürünler yerine size kazandırırız. Sormak istediğim soru şu.

Lambalı Amfi : Check
Hi-Output Gitar : Check
Mind Abuse : Check
Mic : Fatal Error. Abi Yok muydu kimse de Dinamik mikrofon. Ses kartı falan. Kanalın videolarını Sadece Trye değil Dünyaya yayınlamak ve ürünü pazarlamak istiyorsanız. Profesyonel ve Offişıl tarzı içeriklerle kayıt yapmayı ihmal etmeyin.
Siz inceleme yapan bi sayfa değilsiniz ki. Ürün direk sizin. :)

(İşbu Mesaj içeriği tamamıyla yapıcı eleştiri içermekte, herhangi bir kırıcılıktan uzak durmaktadır.)

Asla kırılmıyoruz aksine memnun oluyoruz içiniz rahat olsun. Elbette sm57' miz var hatta ama bu forumda biz bizeyiz, göz boyama amacından uzak durmaya çalışıyoruz olabildiğince, cihazı biraz hırpalamak istedik. Bu yüzden ev volumünde telefon mikrofonu ile aldığımız sonucu da paylaşmak istedik, zira hepimiz sahneler de çalmıyoruz ve cihazın bedroom metal işi içinde uygun olması gerekiyor. Buna dikkat ederek tasarımını yaptık ;)

Demo videolar için görüştüğünüz kişilere pedalı göndermeye başlayın bence. Ürün videoları için ciddi paraların döküldüğü bir dönemde telefonla kayıt pek iyi bir fikir gibi gelmedi bana, referans tonu duyurmamakta bir eksiklik yaratmış daha net fikir edinmek için...yani oluşan scooped sound çeşitliliği aslında pedalın setuptan setupa uyumluluğunun göstergesi niteliğinde (ben eq'sunu başarılı olarak algıladım) ama bu anlayışta ne kadar yansır başkalarına şüphem var.
Aslında fikirleriniz tam olarak hedefe ulaştığımızı gösteriyor, teşekkür ederiz. Bu video reklamdan çok cihazın esnekliğini göstermek amacı ile yapıldı. Yoksa knoblar ve switchler ile oynayarak tanıtım tarzında video ayrıca yapılacak.

Potans çevirmeli test içeren video, umarım seversiniz.

Signal Chain
VGS Soulmaster 120/7 with SH-4
Maxon OD-808
Mind Abuse Distortion
Mesa Rectifier Recording Pre-Amp (in Clean Mode)
Mesa Ninety Simul Power Amp
Mesa Roadster 2x12 (in an isobox)
Shure SM-57
Focusrite Forte Sound Card
Logic Pro X running on Macbook Pro

Miks: Deniz Yılmaz
Music, Drums, Basses, Guitars, Mastering: Sinan Güngörer

@Sinan Güngörer, videoa farkettiğim bir şey var. Pedal kapalıyken ki ses seviyesi ile, açınca ki seviye volume potu sonda olmasına rağmen nerdeyse aynı. daha yüksek çıkması gerekmezmiydi ?
Ses tamamen açıkken çıkış genliği, amplilerin clean kanal girişlerini kompresyona sokmayacak şekilde tasarlandı. Bazı tasarımcılar buna dikkat ederken bazıları etmiyor. Biz her ampliye uyması ve volume değiştikçe tonun değişmemesi konusuna özellikle dikkat ettiğimiz için bu şekilde tasarladık.

@Rockfabrikeffects
O gainde volume sonda iken ses seviyesi değişmiyorsa, en düşük gain seviyesinde bu tasarım volume drop a sebep olur gibi göründü. Böyle birşey oluyor mu?
Volume %50-%70 seviyesinde iken ses seviyesi düşebilir veya düşmeyebilir bu yolladığınız sinyalin genliği ile alakalı ama Absürd seviyelerde olmadığı müddetçe giriş sinyaliniz ne olursa olsun sinyalin çıkış seviyesi her ampli girişine uygun olacak şekilde üretiliyor. Diğer pedallara göre yorum yapıyorsunuz ve bu pedalın ayrıca bir preamp olarak da kullanılabildiğini atlıyorsunuz. Gain kısıldığında diğer bazı pedallar gibi volume düşmüyor Mind Abuse' da aksine gain ses seviyesini etkilemiyor ve volume de tonal yapıyı değiştirmiyor. Yani gain tam gain gibi volume ise tam volume gibi çalışıyor. Bu konular üzerine özel olarak düşündük ve tasarımı ona göre yaptık.

Son düzenleme:
Videoyu hazırlayan herkesin eline ve emeğine sağlık. Ton da güzel geliyor. İzninizle kendimce birşey yazmak istiyorum tanıtım videonuz ile ilgili. Öncelikle video bilgileri şu şekilde:

1 - Signal chain : Schecter KM-7 / Maxon OD808 / Rockfabrik Effects Mind Abuse / iSP Decimator II / Blackstar HT-5RH / Focusrite Scarlett 2i4 / Logic Pro X
2 - Recorded, mixed & mastered by: Abdurrahman Şimşek
3 - Drum programming by: Murat Akça & Abdurrahman Şimşek

Bu tanıtım videosuna bakınca, gitaristin pedaldan çok kendi şarkısını tanıttığını söyleyebilirim net bir şekilde. 1. maddede görüldüğü gibi pedalınız sinyal yolundaki tek pedal değil. 2. maddeye göre de kayıtta bir mastering var ve 3. maddeye göre (zaten duyuyoruz) kayıtta davul var. Tabi bu kayıt da değerli lütfen yanlış anlaşılmasın. Pedalın miks içinde nasıl duyulduğu da önemli.

Ancak pedal tanıtım videosu genelde daha farklı bir standartta yapılıyor dünyada. Gitardan sonra Mind Abuse'u bağlarsınız. Ardından ortalama bir Blackstar/Fender/Marshall amfi gelir. Shure SM57 vb. bir standart mikrofonla ile hoparlörü mikrofonlarsınız ve analog sinyal ses kartı üzerinden bilgisayara aktarılır. Kaydı yaparken de muhakkak pedalın devrede olmadığı ve devrede olduğu durumlar da dikkate alınır ki pedalın etkisi iyice anlaşılsın. Kayıtta hiçbir eq ve kompresyon uygulanmaz, mastering yapılmaz. İstenirse bir de davul ve bas gitarlı bir altyapı da sonradan eklenebilir ama muhakkak raw gitar tonuna ait kayıtların, ana pedal tanıtım videosunda bulunması gerekir. Bu bağlamda bakınca Sinan beyin videosu çok daha başarılı bir video.

Bu yorumu da tamamen sizin düşündüğüm için yapmaktayım. (Yorumu biraz editledim agresif olarak algılanmamak adına)

Son düzenleme:
Videoyu hazırlayan herkesin eline ve emeğine sağlık. Ton da güzel geliyor. İzninizle kendimce birşey yazmak istiyorum tanıtım videonuz ile ilgili. Öncelikle video bilgileri şu şekilde:

1 - Signal chain : Schecter KM-7 / Maxon OD808 / Rockfabrik Effects Mind Abuse / iSP Decimator II / Blackstar HT-5RH / Focusrite Scarlett 2i4 / Logic Pro X
2 - Recorded, mixed & mastered by: Abdurrahman Şimşek
3 - Drum programming by: Murat Akça & Abdurrahman Şimşek

Bu tanıtım videosuna bakınca, gitaristin pedaldan çok kendi şarkısını tanıttığını söyleyebilirim net bir şekilde. 1. maddede görüldüğü gibi pedalınız sinyal yolundaki tek pedal değil. 2. maddeye göre de kayıtta bir mastering var ve 3. maddeye göre (zaten duyuyoruz) kayıtta davul var. Tabi bu kayıt da değerli lütfen yanlış anlaşılmasın. Pedalın miks içinde nasıl duyulduğu da önemli.

Ancak pedal tanıtım videosu genelde daha farklı bir standartta yapılıyor dünyada. Gitardan sonra Mind Abuse'u bağlarsınız. Ardından ortalama bir Blackstar/Fender/Marshall amfi gelir. Shure SM57 vb. bir standart mikrofonla ile hoparlörü mikrofonlarsınız ve analog sinyal ses kartı üzerinden bilgisayara aktarılır. Kaydı yaparken de muhakkak pedalın devrede olmadığı ve devrede olduğu durumlar da dikkate alınır ki pedalın etkisi iyice anlaşılsın. Kayıtta hiçbir eq ve kompresyon uygulanmaz, mastering yapılmaz. İstenirse bir de davul ve bas gitarlı bir altyapı da sonradan eklenebilir ama muhakkak raw gitar tonuna ait kayıtların, ana pedal tanıtım videosunda bulunması gerekir. Bu bağlamda bakınca Sinan beyin videosu çok daha başarılı bir video.

Bu yorumu da tamamen sizin düşündüğüm için yapmaktayım. (Yorumu biraz editledim agresif olarak algılanmamak adına)

Sanırım siz yanlış anladınız, bu bir tanıtım videosu değil. Bizim video konusunda hiçbir katkımız veya yönlendirmemiz yok. Kayıtta bizim pedalımız kullanıldığı ve hoşumuza gittiği için paylaştığımız bir video. Bizim tanıtım videolarımıza youtube kanalımızdan ulaşabilirsiniz. Şu dakikalarda Erdem Birgül' de bir video yayınladı, gerçi ona da bir katkı veya yönlendirmemiz olmadı ama sizin kriterlerinize daha yakın bir video olduğu için eklemek istedik.

Erdem Birgül'ün tanıtımı çok iyi olmuş. Kesinlikle bir İngilizce altyazıyı hak ediyor. Eminim bu pedal, yurtdışında da çok iyi yerlere gelecek..! :)

Çok teşekkürler güzel sözleriniz için. Erdem Birgül bize Türkçe olarak pedalı anlatacağını ve reamp ile inceleyeceğini söylemişti sadece, bizim içinde sürpriz oldu video. Ama biz de çok beğendik, çok samimi çok doğal ve kaliteli olmuş. Altyazı bu samimiyeti yansıtamayacak olsada içimizden geçmedi desek yalan olur. Sanırım bu videoyu alıp altyazı hazırlayıp kendi kanalımızdan da paylaşırız ilerleyen günlerde.

Geri